Šestnáctka zvládla utkání s Jihlavou bez ztráty kytičky

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Těžké utkání s dobrým koncem má za sebou výběr U16 proti jihlavské Dukle. Družina Richarda Loba ovládla základní hrací dobu poměrem 4:1 a nezaváhala ani v prodloužení o bonusový bod. K vítězství vedl především skvělý výkon gólmana Štěpána Vopravila.

8. kolo, čtvrtek 11. října 2018
4:1
(1:0, 2:1, 1:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Vodlan (Plos., Hujer), 32. Šedivý (Měchura), 34. Hujer (Vodlan, Plos), 59. Hladík, 63. Vodlan – 32. Menšík (Chvátal, Menšík). Rozhodčí: Vyštejn – Valda, Domský. Vyloučení: 8:6, navíc Šedivý (LIB) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 52. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Vopravil – Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý (C), Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy

HC Dukla Jihlava

Maláč – Vovsík, Sapík, Chvátal, Moravec, Hrbek, Vranka – Pigl, Melenovský, Zdarsa, Polodna, Broža, Menšík, Pavelec, Kravec, Jungwirth, Michalčuk

Šelmy nastoupily do utkání se Štěpánem Vopravilem mezi třemi tyčemi a byl to právě liberecký brankář, kdo se stal hrdinou úvodních minut. Nejprve v přesilovce Dukly lapil nebezpečný pokus Sapíka a posléze i Zdarsův samostatný nájezd.

To Bílí Tygři byli mnohem efektivnější. Hujer v početní výhodě nabil Plosovi mezi kruhy a jeho ránu vyrazil Maláč jen na hůl Luky Vodlana. Ten už to měl hodně jednoduché a dorážkou do prázdné klece otevřel skóre.

Ve druhé periodě už Tygři byli konstantně lepší, což stvrdili po polovině základní hrací doby brankou na 3:1. V početní výhodě vypálil z vrcholu pravého kruhu domácí kapitán Jakub Šedivý, jehož prudká rána zápěstím na přední Maláče dokonale zaskočila.

Trenér Richard Lobo o přesilových hrách:

"Vytěžili jsme z nich dva góly a ten vítězný byl koneckonců taky v početní výhodě. Myslím ale, že je to pořád takové neučesané. Nejsou to branky po parádních akcích. Ještě bychom si to představovali trošku lepší. Na druhou stranu jsme na kluky možná moc nároční. Snaží se plnit pokyny, ale ještě si na to potřebují zvyknout."

Ještě v téže minutě ale Jihlavští dokázali snížit. Brankáři Vopravilovi, který doposud chytal výborně, se puk nešťastně odrazil mezi nohy. I když ho liberecký gólman ještě zvládl zastavit před brankovou čarou, důrazný Matyáš Sapík nakonec odeslal kotouč na místo určení. V divoké tříminutovce ale Severočeši skórovali ještě jednou. Vodlan našel Jakuba Hujera a ten vrátil šelmám tříbrankový náskok.

Třetí třetinu odehráli svěřenci Richarda Loba s velkým přehledem a Dukla se k ničemu kloudnému ani nedostala. V závěru alespoň zkusila hru bez brankáře, z gólu se ale radoval Liberec. Jakub Hladík poslal kotouč přes celé kluziště a rozhodl tak o konečném skóre 4:1.

Jihlava mohla vytěžit bod útěchy z bonusového prodloužení. V něm ale inkasovala zbytečný trest, z kterého nakonec rezultovala vítězná branka Bílých Tygrů. Luka Vodlan střelecky načal a v prodloužení také nakonec i zakončil střelecký účet utkání. Liberec tak pobral všechny čtyři body.

„Velice těžké utkání. Jihlava hrála velice dobře a organizovaně. Trochu nám to dělalo problémy a dlouho se nám to nedařilo prolomit. Naštěstí jsme to zvládli celkem slušně. Výborně nás dneska podržel gólman. V důležitých chvílích předvedl skvělé zákroky. Trochu nás trápí efektivita v přesilovkách. Chtěli bychom v nich být lepší a řekl bych, že hráče na to máme. “

Štěpán Moravec
„Nezbývá než pogratulovat soupeři. Myslím si že rozhodl pohyb na hřišti, v kterém byli Liberečtí lepší. Dělali jsme individuální chyby, nabídli jsme soupeři spoustu šancí a on je využil.“