Šestnáctka zvládla zápas plný obratů, Spartu popravil v prodloužení Jiruš

Date of publication Author Ondřej Belák

Praha - Mladá tygří smečka putovala do Prahy ve snaze zaznamenat první vítězství v nadstavbové části. Na ledě Sparty to ještě čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby na úspěch nevypadalo, po skvěle zvládnutém závěru a rychle ukončeném prodloužení však šestnáctka získala velice cenné dva body.

III. kolo, úterý 19. prosince 2017
4:5p
(0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Kubánek (Theimer), 24. Vitouch (Kubánek), 31. Adamec (Slavíček, Tomek), 44. Adamec (Slavíček) – 3. Jiruš (Strnad, Nezbeda), 27. Pray (Šedivý, Hladík), 46. Pray (Hladík, Jansa), 56. Kovář (Jiruš, Nezbeda), 61. Jiruš (Strnad, Kovář). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:35 Diváci: 25.

HC Sparta Praha

Cichoň – Hamara, Truhlář, Zemchenkov, Procházka, Ducháč, Guryevskiy, Adam, Šesták – Kubánek, Adamec, Jaroš, Potůček, Slavíček, Výkruta, Vitouch, Tomek, Theimer.

Franc – Duschka, Kovář, Hladík, Šedivý, Kollert, Tůma – Pray, Jansa, Jiruš, Měchura, Jenčovský, Folda, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Trunda.

Liberecká mašina se po skvělé základní části malinko zadrhla a v úvodních zápasech nadstavby neuspěla. To Sparta naopak marně vyhlížela prvního přemožitele, kterého právě v šelmách našla. Pojďme se vydat po stopách strhujícího utkání.

Tygři vstoupili do boje velice aktivně, a již v samotném úvodu dostali Spartu pod tlak. V první šanci ještě zachránila domácí celek tyčka, úvodní gól byl však rychle na světě. Po rychlé souhře poslal puk do sítě z úrovně brankové čáry Vojtěch Jiruš - 0:1. Situace zápasu jako takovému jedině prospěla, diváky bavila hra přelévající se ze strany na stranu a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat.

Při všem ofenzivním snažení byli Severočeši jednoznačně nebezpečnějším týmem a sparťanský brankář Cichoň se musel mít na pozoru. Ačkoliv byl ještě v první třetině několikrát ohrožován z velice interesantních pozic, žádný další gól už před odchodem do kabin nepustil. V samotném závěru usedl na lavici hanby Šedivý a Sparta tedy do druhé periody vstupovala v početní výhodě.

A právě přesilovka znamenala vyrovnání skóre. Domácí si vytvořili drtivý tlak, jenž přetavil v úspěšné zakončení Maxim Kubánek - 1:1. O pár chvil později už navíc vedli. Liberecká obrana byla zastižena v nedbalkách. Kubánkovu střelu ještě Franc zastavil ramenem, bohužel však byl u dorážky první Michal Vitouch a na světelné tabuli svítil stav 2:1. Přestřelka nekončila. Tygři získali rychle k dispozici přesilovku a bylo opět vyrovnáno! Sparta se dlouho bránila poměrně snadno, pak ale Šedivý protlačil touš před brankoviště, kde jej za Cichoně poslal William Pray - 2:2.

Divočina nebrala konce. Hned po vyrovnávací brance mohli modrobílí opět vést. V úniku byl faulován Folda a verdikt byl jasný. Trestné střílení! Folda se po blafáku pokusil zasunout kotouč za beton, leč neúspěšně, maskovaný muž byl totiž rychlejší. A vzápětí se potvrdilo známé pravidlo "nedáš - dostaneš". Sparta se dostala do vedení poté, co důsledností na brankovišti uspěl Andrej Adamec - 3:2.

Ve druhé polovině druhé třetiny měli sparťané více ze hry. Brankář Franc se musel pořádně ohánět a byl to právě on, kdo udržel Tygry ve hře o body. Maskovaný muž nejprve uspěl vleže proti střele Tomka, kterou vyrazil holí! Těsně před odchodem do kabin měl blízko ke skórování také Výkruta a Franc si připsal další veledůležitý zásah.

Do třetí třetiny Liberečtí rozhodně nic nevzdávali, leč jim byla učiněna nepříjemná čára přes rozpočet. Andrej Adamec se prosadil podruhé, tentokrát snadno doklepl touš za čáru - 4:2. Jako by právě tato situace Tygry ještě víc nabudila. Také oni totiž našli dvougólového střelce, zblízka se prosadil William Pray - 4:3. Kontaktní trefa se urodila v přesilovce, ve kterých zaznamenali svěřenci trenéra Loba úžasnou stoprocentní bilanci.

Sparta byla mírně aktivnější, šelmám se ovšem podařilo vyrovnat! Čtyři minuty před koncem předvedl parádní ránu Filip Kovář. Mladý obránce uspěl od modré čáry a těsně před koncem se tak hrálo od začátku - 4:4. V základní hrací době rozuzlení nepřišlo, prodloužení však trvalo pouze dvacet sekund! A pro Liberecké mělo velice sladkou tečku. Po bleskové akci Kováře a Strnada se z bezprostřední blízkosti prosadil podruhé v zápase Vojtěch Jiruš - 4:5! Tygři tedy po skvěle zvládnutém závěru vezou ze Sparty dva důležité body.

František Ptáček
„Rozhodla nedůslednost a taktické chyby. Jsou věci, které bychom už dělat neměli, a ty nás dnes pohřbily.“

Richard Lobo
„Utkání bylo opět velice vyrovnané, pro nás naštěstí s dobrým koncem. Kluci poslední dobou ukazují velký charakter, kdy otáčí zápasy, ve kterých prohráváme. Viz turnaj v Karlových Varech, v semifinále proti Mannheimu z 0:5 na 5:5. I na Spartě jsme po nepříznivém vývoji skóre 2:4 zápas dokázali otočit na 5:4 v náš prospěch. Klukům patří dík, že zápasy nevzdávají a makají až do konce. Ukazuje to na velkou vnitřní sílu v týmu.“