Škoda! Junioři podlehli Pirátům v prodloužení

Chomutov/Liberec - Libereckou dvacítku čekal po Litvínovu další těžký soupeř ze severu Čech, Piráti Chomutov. Tygři dvakrát prohrávali, v obou případech se jim ale podařilo vyrovnat, přičemž druhý gól padl až jedenáct sekund před koncem základní hrací doby! Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém o bonusovém bodu pro domácí rozhodl Peter Lobodowski.

8. kolo, sobota 28. září 2019
3:2p
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Pech, 31. Popelka (Veselý), 63. Lobodowski (Janeček) – 26. Liška (Jansa), 60. Kovář (Šeliga). Rozhodčí: Bejček – Flegl, Svoboda. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Piráti Chomutov

Altrichter (Petržílka) – Šuráň, Seemann, Zeman, Ludvík, Ferbas, Vaněk, Jungvirt – Švec, Dani, Popelka, Benda, Jaroš (c), Veselý, Janeček, Koláček, Lobodowski, Pech.

Čajan (Král) – Ira, Šedivý, Hampl, Charvát, Kovář, Had – Křepelka, Vomáčka, Putz, Adamec, Jansa, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura.

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Už v páté minutě poslal svůj tým do vedení Patrick Pech, který Pavla Čajana nachytal střelou z úhlu - 1:0. Tygři mohli vyrovnat v dvou nabídnutých přesilovkách, ani v jedné se jim ale branku domácích nijak neohrozili. Jedinou větší šanci Libereckých v první třetině si vypracoval Filip Jansa, jenže Martin Altrichter jeho nebezpečnou ránu ukryl ve své lapačce. Po první třetině tak šelmy ztrácely na svého soupeře jednu branku.

A toto manko bylo po pěti minutách prostřední dvacetiminutovky smazáno. Filip Jansa krásně zpoza branky našel volného Adama Lišku, kterému už stačilo trefit jen poloodkrytou klec - 1:1. Jenže vyrovnaný stav nevydržel moc dlouho. Adam Popelka hezkou střelou z levého kruhu nedal Čajanovi šanci a vrátil tak vedení zpět na stranu Pirátů 2:1. Vzápětí to mohlo být už o dvě branky, libereckého gólmana ale proti ráně Michala Janečka zachránila tyč. I po prostřední části tak Chomutov vedl o jeden gól.

V poslední třetině měli šance na vyrovnání Jan Křepelka a David Putz, ani jeden z nich však na skvěle chytajícího Altrichtera nevyzrál. Na druhé straně se do dobré pozice dostal Jakub Jaroš, naštěstí pro Tygry se mu ale nepovedlo zakončit. A to ho poté muselo. Jedenáct sekund před koncem se totiž Filip Kovář nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a poslal zápas do prodloužení - 2:2!

V něm měli svěřenci trenéra Milana Plodka převahu, nakonec však udeřili domácí. Michal Janaček našel od zadního mantinelu před brankou zcela volného Petera Lobodowského, jenž pro Piráty získal bonusový bod - 3:2.

„Myslím, že se hrál bojovný hokej. Na obou stranách byly zákroky na hraně, ale rozhodčí je pustil, takže se hrálo. Vzhledem k vývoji utkání jsme rádi za bod, ale kluky jsem pokáral za prodloužení. Nesehráli jsme to v něm vůbec dobře a rozhodla individuální chyba. Už nedostáváme tolik gólů, ale zase nám chyběl větší důraz v předbrankovém prostoru, abychom se prosadili víckrát. Několikrát se puk odrazil před prázdnou branku soupeře, ale my jsme nebyli schopní ho do ní dotlačit.“

Jaroslav Beck
„Určitě jsme podali lepší výkon než o den dřív s Mladou Boleslaví, přesto jsme pořád viděli řadu menších nedostatků. Doma se nám někteří kluci pořád hledají. Liberec se rve o každý bod, takže se hrál vyrovnaný hokej, i když deset vteřin mě zase straší. Bohužel jsme nebyli úplně chytří. Na konci normální hrací doby byl kotouč v rohu za brankou a my faulujeme vysokou holí, i když můžeme hrát přesilovku.“