Skvěle! Dvacítka udolala Plzeň a od finále ji dělí jediná výhra!

Liberec - První utkání semifinále nabídlo urputný boj s dramatickým závěrem. Liberecká dvacítka se dostala do dvoubrankového vedení, Plzeň ovšem několik minut před koncem snížila a tlačila se za vyrovnáním. Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše ale svůj náskok ubránili a ujali se vedení v sérii.

SF1, středa 28. března 2018
3:2
(0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. Kunst (Burda), 38. Teplý (Miročnikov), 52. Burda (Průžek) – 42. Eret (Rubner), 59. Eret (Kvasnička, Kaňák). Rozhodčí: Petružálek, Škrobák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 188. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Žajdlík – Miročnikov, Hanousek, Bednář, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Nezbeda (C), Jursa, Teplý, Hrabík, Chrtek

HC Škoda Plzeň

Kolář (Beran) – Kvasnička, Kačena, Staněk, Váchal, Kaňák, Sysel – Chalupa, Reitspies, Červenka, Hanzlík, Kodýtek, Vavřička, Pour, Roubal, Kovařík, Vracovský, Eret, Roubal (C), Rubner

Už od úvodní minuty se hrál velmi svižný a přímočarý hokej. Do první větší šance se dostali ve čtvrté minutě hosté, když se po rychlé kombinaci ocitl sám před bránou Petr Kodýtek. Matěje Žajdlíka ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal. O chvíli později mohl skóre otevřít Petr Eret, jenže ani on si na libereckého gólmana nepřišel. V závěru první třetiny hráli Tygři dvojnásobnou početní výhodu a málem se prosadili. Dělovka Vratislava Kunsta prošla výstrojí Kristiána Koláře, puk si to ovšem nakonec zamířil těsně vedle tyče! Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky dostali Indiáni k dispozici přesilovku. V ní mohl Matěj Chalupa poslat kotouč za ležícího Matěje Žajdlíka, který byl navíc napůl mimo bránu. Domácí brankář ale natáhl svou lapačku a fantastickým zákrokem zabránil jistému gólu.

V polovině zápasu začali Severočeši získávat převahu na svou stranu a nakonec se dostali do vedení! Vratislav Kunst využil clony před Kristiánem Kovářem a od modré čáry se trefil přesně k tyči – 1:0. Vzápětí nevyužil obrovskou šanci Tomáš Vracovský, jenž ztroskotal na výborném Žajdlíkovi a svěřenci trenéra Valdemara Jiruše podruhé udeřili. Michal Teplý nabral v obranném pásmu rychlost, zavezl puk až za útočnou modrou a poté povedenou ranou zpoza obránce zvýšil na 2:0.

V samotném úvodu závěrečného dějství se Plzeň rozhodla pro střídání gólmanů, Kristiána Kováře nahradil ve svatyni hostů Adam Beran. V dvaačtyřicáté minutě se Západočeši dočkali kontaktní trefy, když se z předbrankového prostoru prosadil Petr Eret - 2:1. Vzápětí se sám před bránou ocitl Jakub Vavřička, jeho kličku mezi nohy si však Matěj Žajdlík pohlídal. V polovině třetí periody přišel důležitý moment. Jiří Průžek našel z rohu svým přesným pasem najetého Václava Burdu a ten nekompromisní ranou prostřelil Adama Berana – 3:1.

Plzeňští se ovšem nevzdali a při závěrečné power-play snížili. V ve skrumáži před Žajdlíkem se totiž nejlépe zorientoval Petr Eret, jenž dorazil kotouč za brankovou čáru a vykřesal naději pro hostující tým – 3:2. Tygři však v závěrečných vteřinách své vedení s vypětím všech sil ubránili a ujali se vedení v sérii.

Jiří Vozák
„Vyhráli jsme, takže se utkání hodnotí velmi dobře. Známe sílu soupeřů, mezi čtyřmi nejlepšími v republice už není slabý tým. Jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli. Od začátku jsme chtěli hrát a šli si za vítězstvím. “

David Bruk
„Samozřejmě jsme trochu zklamaní, že jsme prohráli. Tahali jsme za malinko kratší konec, co se týče proměňování gólových příležitostí. Zápas byl podle nás velmi vyrovnaný a kvalitní. Vytvářeli jsme si hromadu šancí, bohužel jsme neskórovali. To byl náš problém v zápase.“