Skvěle! Juniorka porazila Spartu a vyrovnala stav série

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Devatenáctka nastoupila k druhému zápasu čtvrtfinálové série se Spartou a bylo jasné, že kdyby prohrála, bylo by to s ní hodně špatné. To se ale nestalo! Tygři podali výborný výkon podpořený skvělým Paříkem v brance a vyhráli 3:1.

ČF2, středa 20. března 2019

Branky a nahrávky: 14. Rychlovský (Žůrek, Teplý), 27. Cikhart (Jiruš), 60. Teplý – 10. Prymula (Prchal, Schwamberger). Rozhodčí: Doležal – Podrazil, Kettner. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 34:31 Diváci: 237. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát, Kovář, Žůrek, Ira – Rychlovský, Šír, Šafařovský (C), Teplý, Jiruš, Chrtek. Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga

HC Sparta Praha

Škorpík (Mičán) – Klodner, Poizl, Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Gajdoš – Prymula, Schwamberger (C), Rousek, Obadal, Rubeš, Pšenička, Kropáček, Arnošt, Gluzman, Čech, Vitouch

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří si už po minutě hry vypracovali dobrou příležitost, Pařík ale bekhendovou střelu Obadala chytil. Následně si Tygři dvakrát zahráli v početní výhodě, žádnou větší šanci si v nich však nevytvořili. Naopak málem inkasovali, když se sparťanský fantom Rousek pěknou individuální akcí prokličkoval až před Paříka, jenže se mu nakonec nepodařilo zakončit.

Poté putoval na trestnou lavici Vomáčka, hned po něm i Kunst a Středočeši nabídnutou šancí nepohrdli. V přesilovce 5 na 3 mířil Patrik Prymula pouze do boční sítě, po návratu Vomáčky na led se ale nemýlil a po přihrávce Prchala otevřel skóre zápasu - 0:1. Tygři však zanedlouho vyrovnali. Jakub Rychlovský přihrával z rohu útočného pásma před branku, kde si kotouč do vlastní sítě srazil svými betony Škorpík - 1:1. Po první dvacetiminutovce se tak šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Už po pěti minutách prostřední třetiny se Tygři dostali do vedení. Jan Cikhart nahodil od modré čáry a po další slabší chvilce gólmana Škorpíka skončil puk až v síti - 2:1. Po této brance se trenéři celku z hlavního města rozhodli k výměně brankářů, Škorpíka nahradil Mičán. Toho hned prověřil Teplý, z dobré pozice však trefil pouze tyč!

Následně měli Liberečtí možnost vyrovnat v další přesilové hře. Paradoxně ale málem padla branka na druhé straně, když z dobré pozice pálil Gajdoš, jenže Pařík proti němu vystavil své rameno a podržel svůj tým. Zanedlouho se po pěkné akci Rouska ocitl Vitouch sám před libereckým gólmanem, sparťanský forvard však těsně minul. Těsně před druhou sirénou se Klapka, v rozhodující chvíli ale nezpracoval přihrávku, šelmy tak šly do kabin s jednogólovým vedením.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupil hosté aktivně, jenže Pařík pokusy Prchala i Pšeničky pochytal. Vzápětí měl dobrou šanci na vyrovnání Schwamberger, z dobré pozice však těsně minul branku.

I nadále měli více ze hry Pražané, nicméně Pařík předváděl skvělé zákroky a držel svůj tým ve vedení. Necelé dvě minuty před koncem to zkusili Středočeši v šesti, srovnat se jim ale nepodařilo, naopak se u pravého mantinelu zmocnil kotouče Michal Teplý a přes celé hřiště trefil odkrytou branku - 3:1. Tygři tak jedou do Prahy za vyrovnaného stavu, další zápas je na plánu už tuto sobotu, a bude velmi důležitý, kdo vyhraje, získá totiž mečbol!

Milan Plodek
„Po včerejším nezdaru jsme se poučili, hráli jsme lépe takticky. Kluci hráli skvěle, můžu jim jenom poděkovat. Dali jsme i hezké góly a dobře jsme si pohlídali silné hráče soupeře. Naštěstí nejedeme do Prahy za stavu 0:2, teď je ta série otevřená. Oba týmy hrají skvělý juniorský hokej, těšíme se na další zápasy.“

Jan Tlačil
„Kam kráčíš, český hokeji?“

ČF2, středa 20. března 2019

HC Sparta Praha