Skvělý výkon juniorů v čele s Králem v brance znamená sedmé rozhodující finále!

Date of publication Author Jan Kordík

Plzeň/Liberec - Svěřencům Richarda Loba šlo v šestém finále proti Plzni opět o všechno, avšak i tentokrát konec sezóny odmítli! Díky fantastickému týmovému výkonu a především bravurně chytajícímu Danielu Králi si vynutili sedmý rozhodující zápas, který se odehraje ve čtvrtek na ledě Home Credit Areny.

6. finále, úterý 26. dubna 2022
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Patzelt (Kříž, Šedivý), 49. Jansa (Zajíček, Měchura), 59. Měchura. Rozhodčí: Ondráček, Pražák – Zíka, Rampír. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1440. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 0:3.

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Němeček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Dvořák, Marcel, Beránek, Slanina, Malát, Ženíšek, Dáňa.

Král (Vopravil) – Hampl, Kollert, Starý, Šedivý (A), Kovář, F. Patzelt – Leden, Nezbeda (C), F. Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

Bílé Tygry mohl poslat do vedení hned ve druhé minutě Jan Cikhart, ke kterému se dostal odražený kotouč mezi kruhy, plzeňský gólman jej však fantasticky vychytal. Více ze hry pak po zbytek třetiny měli domácí, avšak v rozhodujících chvílích jejich šancí nepálili přesně.

Střelecký účet šestého finále ale otevřeli v 25. minutě Tygři a poprvé v sérii tak skórovali jako první! Spíše sváteční střelec Filip Patzelt dostal touš od Filipa Kříže ideálně do svojí pozice na modrou čáru a vyslal na Jakuba Vondraše přesnou raketu - 0:1. Indiáni posléze neustále stupňovali svůj tlak, jejich vyrovnávací touhy však s přehledem likvidoval nadpozemsky chytající Daniel Král! Jako z jiného světa byly především skvělé přesuny do odkryté části klece ke konci prostřední periody proti střele Sebastiana Maláta a nedlouho poté i proti pokusu Adama Dvořáka.

Další liberecký úder přišel ve 49. minutě, když po pasu Jakuba Zajíčka ukázkově zamířil do pravého horního rohu domácí branky Filip Jansa - 0:2. Nedlouho poté nahazoval kus černé gumy vstříc plzeňské kleci Adam Starý a jeho tečovaný pokus skončil až na jejím břevně! Západočeši se ještě pokoušeli o závěrečný tlak při hře bez brankáře, jejich prázdné zařízení ale trefil Adam Měchura a série tak bude rozuzlena v sedmém utkání hraném v Liberci!

„Byl to z naší strany opět týmový výkon. Jsme rádi, že jsme srovnali sérii ze stavu 1:3. Rozhodl druhý gól, poté jsme to již zodpovědně odbránili. Série je nicméně velmi vyrovnaná, často se vyhrává na ledě soupeře. Nikdo není favorit, šance jsou nyní vyrovnané.“

Petr Vojan
„Utkání rozhodlo několik věcí. Již několikátý zápas se trápíme s tím, že si nepomůžeme v přesilovce. Navíc, když nedáme gól z tolika šancí, které si vytvoříme. Poté rozhodly naše chyby při bránění, kdy jsme hráče nedobruslili a soupeř toho využil. Šance jsou nyní padesát na padesát a nerozhodne nic jiného, než hlavy hráčů a jejich nastavení.“