Reportáž

Smolná porážka. Devatenáctce sudí neuznal dva góly, Motor rozhodl o výhře v závěru

Liberec - Pro Tygry to byl nešťastný duel. Nejprve musela devatenáctka čekat na soupeře, který se zasekl v dopravní zácpě a následně prohrála krutým způsobem. Poté, co hlavní arbitr neuznal našemu celku dvě branky, rozhodl soupeř třemi góly v posledních třech minutách střetnutí. Bod útěchy vystřelil šelmám v nájezdech Filip Jansa.

Ani jednačtyřicet střel nestačilo na překonání budějovického gólmana Marka Dvořáka. Bílí Tygři byli v duelu s Motorem aktivnější, na jejich výkonu se těžko dali hledat negativa, přesto zůstávají bez bodu.

Duel ovlivnily dvě neuznané slepené branky domácího celku v půlce závěrečného dějství. Rozhodnutí nakonec přišlo až v samotném závěru, když se Motor během tří minut dokázal třikrát prosadit.

Trenér Milan Plodek o sporných situacích a Jansovi s Nezbedou:

"Určitě zápas rozhodly dvě sporné situace. Deset minut do konce, když dáme dvě branky za stavu 0:0 a ani jedna není uznána, zápas je v tu chvíli samozřejmě ovlivněn. Každopádně na to se nemůžeme vymlouvat, šancí na rozhodnutí jsme měli daleko víc. Co se týče mladších hráčů, ročníku 2002 Lukáše Nezbedy a Filipa Jansy, podali velmi kvalitní výkon. Hrálo se v rychlém tempu a určitě se neztratili, oba navíc využili svůj prostor v nájezdech, takže můžeme být spokojení."


Vítěznou branku si připsal PAVEL NOVÁK po přihrávce Šimona Masopusta. Stejný hráč přidal vzápětí i trefu do opuštěné tygří branky. Naše mužstvo se nevzdávalo a ještě jednou odvolalo Lukáše Paříka na střídačku, ale hra v šesti bruslařích přinesla pouze potvrzení českobudějovického vítězství zásluhou JAKUBA ČÍŽKA.

V prodloužení se ani jeden z celků prosadit nedokázal a na řadu taky přišly samostatné nájezdy. V těch dostali prostor hráči, kteří si zahráli za kategorii U16 první, respektive druhé zápasy. Lukáš Nezbeda i FILIP JANSA se prosadili a pomohli tak týmu alespoň k bodu útěchy.

Liberečtí tak vstoupili do nadstavby prohrou s bodem na kontě, duel se Salcburkem byl odložen a dalším soupeřem šelem tak bude 7. prosince Plzeň.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Liberec
„Utkání se mi komentuje těžce. Měli jsme spoustu šancí, kluci makali a snažili se, ale využít jsme příležitosti nedokázali. Když už se k nám konečně přiklonilo štěstí a prosadili jsme se, rozhodčí trefu neuznali a ještě se nám zranil hráč. Podle našeho názoru a videa to měl být jasný gól. Následně jsme hráli přesilovku, skórovali jsme podruhé, ale opět branka nebyla uznána. Sudí neuznali góly, protože situace neviděli. Jsem z toho obrovsky zklamaný, kluci nechali na ledě všechno. Bohužel nám nevyšla koncovka a dostali jsme dva góly do prázdné branky. V prodloužení se ani jeden tým neprosadil a v nájezdech dostali prostor hráči, kteří hráli první, respektive druhý zápas (Nezbeda, Jansa). Oba jeli, proměnili a bereme alespoň bod."