Smolný zápas. Devatenáctka makala na doraz, z Prahy ale odjela bez bodu

Praha/Liberec - Tygří devatenáctce nešlo po utkání s pražskou Spartou příliš vytknout. Mužstvo bojovalo, vyslalo na branku soupeře 38 střel, ale nedosáhlo ani na bod. Sparťané uspěli jak v základní hrací době, tak v nastaveném bonusovém čase.

VII.kolo, sobota 22. prosince 2018
4:3
(1:1, 1:2, 2:0 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Vitouch D. (Bláha, Dani), 33. Pšenička, 49. Schwambeger (Pšenička), 56. Klimo (TS), rozh. náj. Slavíček – 6. Klapka (Kollert), 24. Cikhart, 27. Žemba (Šeliga, Cikhart). Rozhodčí: Horák – Zháňal, Karda. Vyloučení: 5:7, navíc Prchal, Gajdoš (oba SPA) + Charvát, Aubrecht (oba LIB) 5 minut + do konce utkání hrubost. Bez využití. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 42:38. Diváci: 108.

Cichoň – Bláha, Ducháč, Prchal (A), Guryevsky, Tomek, Gajdoš – Vitouch M., Klimo, Schwamberger (C), Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Vitouch D. (A)

Pařík – Aubrecht, Hampl, Charvát (A), Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský (C), Jansa, Jiruš, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Rossmy, Šeliga, Žemba (A).

Souboje se Spartou bývají téměř vždy pořádně vyhrocené a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Naše mužstvo vstoupilo do utkání aktivně. Už v šesté minutě se po pasu Kollerta prosadil ADAM KLAPKA. Soupeř reagoval ještě do konce první periody. Po sérii trestů na obou stranách se prosadil DAVID VITOUCH.

Nicméně Bílí Tygři se inkasovanou brankou nenechali rozhodit. V úvodu prostřední dvacetiminutovky nejprve v oslabení skóroval JAN CIKHART a vzápětí zvýšil vedení Liberečanů na 3:1 JAN ŽEMBA. Za domácí skóroval ONDŘEJ PŠENIČKA, který taktéž udeřil během početní výhody soupeře.

Závěr druhého dějství okořenila bitka mezi Adamem Charvátem a Jakubem Prchalem, nicméně v závěrečné periodě Tygrům začaly perné chvilky. Nejprve vyrovnal ve 49. minutě TOMÁŠ SCHWAMBEGER a po faulu Daniela Iry se z nařízeného trestného střílení prosadil MICHAL KLIMO. V závěru duelu mělo naše mužstvo výhodu přesilovky, leč branku nevstřelilo. Těsně před koncem duelu se ještě popral Aubrecht s Gajdošem, ale na rozdělení bodů už se nic nezměnilo.

V bonusovém prodloužení gól nepadl a oba celky tak musely do samostatných nájezdů. V těch se dvakrát dokázal prosadit Petr Šafařovský, ale na rozhodující trefu JOSEFA SLAVÍČKA ze sedmé série už reagovat parta Milana Plodka nedokázala. Sparta si tak ze souboje odnesla všechny čtyři body.