Spanilá jízda U18 pokračovala i na Slavii, parádní obrat táhl Bieniek

Date of publication Author Ondřej Belák

Praha/Liberec - Svěřenci trenéra Milana Plodka na ledě Slavie po smršti domácích tahali za kratší konec provazu, v samotném závěru se ale obdivuhodně zmátořili a v prodloužení rozhodli o svém vítězství. Dvakrát se prosadil Szymon Bieniek! Důležitý byl rovněž výkon brankáře Šimona Zajíčka, jenž si připsal 48 zásahů.

XIX.kolo, sobota 03. února 2018
4:5p
(0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Vlček (Brož), 40. Klapka (Všetečka), 43. Klapka (Všetečka), 45. Brož (Havrda) – 19. Šeliga, 26. Strnad (Starý, Drábek), 58. Cikhart (Šeliga, Hájek), 59. Bieniek (Cikhart), 64. Bieniek. Rozhodčí: Müller – Zháňal, Kučera. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 52:40. Diváci: 47. Vývoj skóre: 0:2, 4:2, 4:5.

HC Slavia Praha

Málek – Fiala, Mareček, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hasil, Vlček, Petrák, A. Klapka.

Zajíček – Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Starý, Ira, Kollert – Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Strnad, Šeliga.

Zápas velice kvalitních týmů nabízel hned od první buly velice interesantní podívanou. Velkou šanci na otevření skóre měl na hokejce domácí Klapka, z výborné pozice ale mířil nepřesně. Na druhé straně mohl šelmy do vedení poslat Cikhart. Škoda, že po dobře sehraném přečíslení orazítkoval pouze tyčku.

Bláznivá pasáž plná vyložených příležitostí pokračovala i nadále a Tygři měli štěstí, že Brož ani z dorážky nezamířil mezi tyče. Tutovky zůstaly nevyužity a paradoxně se ujala velice šťastná situace. Dominik Šeliga rovnou z vhazování poslal touš na branku. Tam se černá guma otřela o jednoho ze slávistů a k překvapení všech skončila v síti - 0:1.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky hráli Liberečtí přesilovku, kterou nezužitkovali, tlak ale pokračoval nadále a pěknou teč předvedl Vojtěch Strnad. Ten změnil směr střely Starého a navýšil náskok - 0:2. Poté exceloval brankář Šimon Zajíček, na kterého šlo v průběhu zápasu celkem 52 střel. V krátkém časovém sledu zlikvidoval dva samostatné úniky domácích!

Nakonec však Pražané střeleckou nemohoucnost protrhli. Na 1:2 z jejich pohledu upravil Šimon Vlček jenž na Zajíčka vyzrál svižnou střelou. A ještě před odchodem do kabin bylo vyrovnáno. V čase 39:46 využil Adam Klapka zaváhání defenzivy a po příjmu přihrávky se z mezikruží nemýlil - 2:2.

Slavia navíc nemínila v ofenzivní aktivitě ustat. Obrat byl dokonán po individuálním průniku Všetečky a snadném zakončení Adama Klapky - 3:2. Domácí byli v euforii a u Tygrů se naopak zdálo, že jim po náročném pátečním zápase na Kladně docházejí síly. Přesilovku využil tvrdou ranou Jaroslav Brož a na ukazateli skóre svítil poměr 4:2.

Naši mladíci si ovšem nechali rezervu do samotného závěru, kdy soupeře dokonale šokovali. V čase 57:15 snížil na rozdíl jediné branky Jan Cikhart, jenž rychlou kombinací s Křepelkou přelstil domácí defenzivu - 4:3. O další minutu později už bylo vyrovnáno! Szymon Bieniek po objetí klece zkusil štěstí a z takřka nulového úhlu zastihl strážce svatyně v nedbalkách - 4:4.

Hokejové galapředstavení tedy dospělo do prodloužení, ve kterém se opět prosadil polský obránce! Szymon Bieniek se nejlépe zorientoval v předbrankové skrumáži a propasíroval kotouč za čáru - 4:5. Tygři předvedli na Slavii parádní obrat a slaví další úchvatné vítězství.

Josef Beránek
„Zápas jsme ztratili nedisciplinovaností. To bylo v daný moment klíčové a my se z toho musíme poučit. Hráči se musí vědět, že je potřeba zůstat celých šedesát minut disciplinovaní. Jinak jsem se zápasem spokojený. Prohrávali jsme 0:2 a dokázali jsme to nakonec otočit na 4:2. Bohužel jsme neodehráli všechno perfektně a na konci nás to mohlo mrzet. Nezbývá nám než na sobě pracovat. V zápase jsme předvedli, jak se zvednout a vyhrávat, ale byl tam i pravý opak, který nakonec rozhodl.“

Milan Plodek
„Už jsem v takový obrat skoro nevěřil. Kluci toho měli plné zuby, včera jsme odehráli těžké utkání na Kladně se spoustou fyzických soubojů. Slavia byla živější, lépe po celý zápas bruslila. Za stavu 2:4 jsme klukům říkali, aby to nevzdávali a věřili. V tom je hokej krásný, že dovoluje takové zvraty. Následně kluci odehráli prodloužení dost zkušeně, na tohle se dost zaměřujeme v tréninku. Mám z toho radost. Slavia si dva body zasloužila a my bychom byli rádi i za jeden. Takhle jsme ale samozřejmě ještě radši.“