Stále stoprocentní! Osmnáctka zdolala Kladno a potvrdila skvělou formu

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dvanáct bodů po čtyřech zápasech. Toť vysvědčení tygří osmnáctky! Liberečtí mladíci si skupinu o pořadí v play-off podmaňují a skvělou sérii potvrdili také v domácím souboji s Kladnem. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ve třetí periodě ovšem přišel krásný gól Drábka, na který již Rytíři nezareagovali.

V. kolo, pátek 08. prosince 2017

Branky a nahrávky: 13. Vomáčka (Drábek, Jiruš), 27. Hájek (Křepelka, Maťátko), 29. Jiruš (Hampl, Bitman), 50. Drábek (Hájek) – 9. Čermák (Hašek), 30. Filip (Zíka), 32. Hašek (Neiss). Rozhodčí: Folk – Podrazil, Michajličenko. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:26. Diváci: 69.

Pařík – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát (A), Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský (A), Šeliga.

Rytíři Kladno

Novotný – Kvapil (A), Zich (A), Šmatlák, Flachs – Tržil, Hašek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Čermák, Filip (C), Neiss.

Do domácího utkání s Kladnem vstoupili Tygři ve skvělé náladě. Předchozí tři duely totiž vyhráli a šňůru vítězství chtěli prodloužit. A v úvodu to bylo znát. Liberečtí do něj vstoupili aktivně, ale byli to hosté, kteří udeřili jako první. Po pěkné přihrávce se puk dostal na brankovišti k Matějovi Čermákovi, jenž zasunul herní předmět mezi Paříkovy nohy - 0:1.

Na vyrovnání ale přítomní diváci příliš dlouho čekat nemuseli. Drábek skvěle našel Benjamina Vomáčku, který osamocen před Novotným zachoval chladnou hlavu a namířil střelu přesně pod břevno - 1:1. Dále bylo k vidění několik slibných náznaků šancí na obou stranách, nejednalo se však o nic, co by vyvedlo gólmany z míry. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

V úvodu druhé periody byla Tygrům nabídnuta přesilovka a tým z města pod Ještědem ji zdárně zužitkoval. Křepelka z levého kruhu poslal přízemní střelu do tyčky. Někteří hráči se již radovali z gólu, kotouč ovšem definitivně překročil brankovou čáru až po doklepnutí v podání Matěje Hájka - 2:1. Utkání se začalo postupně přiostřovat, Libereckým to ovšem nebránilo v dalším zářezu. Odraženého puku se ujal Hampl a na vzdálenější tyčce našel zcela volného Vojtěcha Jiruše, který už zblízka trefil mezírku mezi Novotného betony - 3:1.

Po této brance nespokojený trenér hostů odmítal pokračovat ve hře a hra se tím velice pozdržela. A když se opět začalo hrát, přišel dvojnásobný šok. Nejprve kladenský kapitán Matyáš Filip snížil přesnou ranou do šibenice na 3:2 a vzápětí bylo vyrovnáno, na první pohled nepříliš nebezpečnou střelu Petra Haška totiž Pařík nedokázal zkrotit a kotouč smolně proskotačil až těsně za brankovou čáru - 3:3!

Interesantní druhá perioda pokračovala další várkou šancí. Nejprve mohlo Kladno děkovat brankáři Novotnému, jenž Adamcovu jedovku vykopl na tyč. Následně mohli hosté sami udeřit, když v oslabení pádil sám na branku Filip! Pařík ale blafák do bekhendu ustál a dokonání obratu nepřipustil.

Trenér Milan Plodek o situaci po dlouhém přerušení po třetí brance Tygrů:

"Nemyslím si, že by z naší strany došlo k nějaké ztrátě koncentrace. Rozhodčí mi říkali, že tam řešili nějaké nepísknuté zakázané uvolnění. Spíš jsme trošku polevili a bylo to spíš takové náhodné. Góly se tam nešťastně odrazily, nemyslím si, že by kluci vypadli z koncentrace. Ale to je hokej, bylo to během chvilky 3:3 a šlo se za vyrovnaného stavu do třetí třetiny"

Třetí třetina započala parádní pěstní výměnou názorů mezi Charvátem a Zíkou. Svého soka nakonec přemohl liberecký bojovník a vysloužil si tak uznání od spoluhráčů. Následovala pasáž bez větších šancí, kterou rozsekl až rozhodující gól Tygrů na 4:3! Michael Drábek zaznamenal již druhou vítěznou branku v kuse, když průnik po pravé straně zakončil dokonalou bekhendovou střelou pod břevno. Vícekrát se již skóre nezměnilo. Tygři tedy dále proplouvají skupinou o umístění v play-off bez ztráty kytičky!

Už zítra se liberecká osmnáctka střetne se Slavií. Jak se Plodkovi svěřenci na zápas připravují? "Na soupeře se nijak speciálně nepřipravujeme, i když se Slavií jsme už čtyřikrát hráli, takže víme, co od nich čekat. My hrajeme svoji hru a nikdy to neměníme."

Milan Plodek
„Dnes to bylo oproti předešlým zápasům hodně vydřené. Byla tam spousta osobních soubojů a bitek. To k tomu samozřejmě patří, Kladno hrálo ostře. Rozhodl gól ve třetí třetině, kdy jsme dali na 4:3 a pak už jsme to celkem v klidu odehráli. Kluky jsme zase pochválili, máme nějakou sérii a je potřeba si to užívat.“

David Čermák
„Myslím si, že Liberec byl během celého zápasu lepším týmem. Vypracoval si víc šancí. Nás bylo málo, máme totiž hodně nemocných. Bohužel, ostudou zápasu byli dnes rozhodčí. Myslím si, že utkání ovlivnili.“

V. kolo, pátek 08. prosince 2017

Rytíři Kladno