To bylo emocí! Tygři na domácí půdě přehráli Hradec 5:1

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Senzační utkání s dobrým koncem! Tygři si proti Hradci vytvořili hned tříbrankový náskok, který hosté sice snížili, ale většinu hry měli pod kontrolou právě Severočeši, což ve třetí třetině potvrdili trefou Petra Jelínka a Jana Ordoše. Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak doma poráží Hradec poprvé v sezóně a upevňují si první příčku v tabulce!

40. kolo, neděle 26. ledna 2020
5:1
(2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. L. Hudáček (Šmíd, Birner), 19. A. Musil (M. Zachar, Derner), 30. Lenc (Birner), 42. P. Jelínek, 60. Ordoš (Šmíd, Birner) – 39. Dragoun (Žejdl). Rozhodčí: Šír, Horák – Špringl, Klouček. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 331. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Hrachovina (Schwarz) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, T. Hanousek, Kunst – Lenc, L. Hudáček, Birner (A) – M. Zachar, Marosz, A. Musil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – D. Špaček, Najman, J. Vlach – Rychlovský.

Mountfield HK

Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Eklund, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík (A), Šalda, Čáp – Smoleňák (C), Koukal, Perret – Klíma, Lev, M. Chalupa – Žejdl, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Dragoun, Miškář.

V úvodní třetině měl na holi první gólovku Libor Hudáček, když dostal od Michala Birnera diagonální nahrávku na levou stranu, ale dělovku stihl Marek Mazanec vyrazit rychlým přesunem. Po menší šarvátce musely oba týmy do čtyř, což opět znamenalo větší zaměstnání brány Mountfieldu, ale východočeský brankář zlikvidoval nejen nepříjemný pokus Rostislava Marosze, ale také prudké nahození Romana Graborenka od modré, které utvořilo nepřehlednou situaci v předbrankovém prostoru.

Hosté měli největší šanci paradoxně ve vlastním oslabení, kdy se rychle dostali do přečíslení. Lukáš Cingel zvolil individuální akci po levé straně, ale Dominik Hrachovina byl připraven a kotouč schoval do výstroje. O necelou minutu později ale o využití početní výhody postaral zkušený Libor Hudáček, který objel dva obránce a Marka Mazance překonal skvělou střelou nad lapačku – 1:0!

Ještě před koncem zazvonění sirény předvedl ukázkovou akci Marek Zachar, jenž od mantinelu poslal kotouč přímo před bránu, kam se stihl hokejkou natáhnout Adam Musil, a rázem Tygři vedli o dva góly!

Na začátku druhého dějství se ocitl Jakub Lev sám před libereckým gólmanem, kterému projel kotouč mezi betony, ale nikoliv za červenou čáru! Posléze Filip Pavlík tvrdě srazil ve středním pásmu Adama Najmana, který se odebral do kabin, a fanoušci mohli přihlížet následnému vyřizování účtů Jaroslava Vlacha v boxerském stylu.

Ve 30. minutě Severočeši opět udeřili z přesilovky! Radan Lenc byl schovaný za bránou, dostal puk a vytvořil si ideální pozici přímo před východočeským brankářem, kterého z blízkosti překonal – 3:0!

Klec Marka Mazance ohrozil také Michal Birner z pravého kruhu. Po střele totiž zůstal kotouč osamocený těsně u hraniční čáry, ale tato situace nakonec dopadla lépe pro hostující tým. Na druhé straně měl poté spoustu práce Dominik Hrachovina, jelikož pokus Radovana Pavlíka odrazil ke Kevinovi Klímovi, jenž nakonec promáchl a šanci snížit promarnil! Ke konci druhé periody se však hosté dočkali. Sprintující Lukáš Žejdl vytvořil perfektní pozici a z pravé strany puk nabídl Michalu Dragounovi, který zakončil do odkrytého prostoru – 3:1.

Třetí třetinu Liberečtí zahájili lépe a opět odskočili! Tentokrát si vzal útok na starost kapitán Petr Jelínek na pravém křídle, jenž přímo před gólmanem nezaváhal a puk poslal za natažený beton – 4:1! Za několik málo chvil se Marek Mazanec znovu zapotil. Nejdříve zmařil dorážku bekhendem Marka Zachara a následně vychytal i razantní palbu Romana Graborenka od modré.

V posledních deseti minutách Hradec zabral a slibnou příležitost ke snížení měl Lukáš Žejdl, jenž se ocitl sám před domácí klecí, ale z bezprostřední blízkosti nakonec mířil mimo! Severočeského gólmana ale pořádně překvapila až následující střela Petra Šidlíka, která se zastavila o horní tyč! Hosty definitivně zastavil faul, čímž si Tygři skóre ještě poupravili! Prudkou ránu Ladislava Šmída sklepl do sítě Jan Ordoš a Liberečtí tak na domácí půdě zvítězili 5:1!

„Myslím si, že jsme odehráli velice dobré utkání. Celých šedesát minut jsme hráli koncentrovaně a týmově. Drželi jsme se našeho systému, dokázali jsme vyhrávat osobní souboje a myslím si, že jsme utkání měli pod kontrolou. Týmový výkon byl asi hlavním klíčem k vítězství.“

Tomáš Martinec
„Liberec zaslouženě vyhrál a předčil nás v nasazení, agresivitě, pohybu a osobních soubojích. Všude jsme byli o krok později a z toho pramenily fauly. Liberec nás v nich trestal, dostali jsme v oslabeních tři góly. Měli jsme jen pár světlých momentů, kdy jsme na konci druhé třetiny snížili na 3:1. Zápas jsme mohli poté trošku zdramatizovat, ale osud určila čtvrtá branka Liberce na začátku třetí třetiny.“