To je škoda! Juniorka ztratila vedení v třetí třetině a Spartě podlehla v prodloužení

Liberec - Devatenáctka v prvním domácím utkání skupiny o play-off přivítala pražskou Spartu. Na začátku třetí třetiny ještě Tygři vedli, poté ale o náskok přišli a nakonec prohráli v prodloužení. Po třech zápasech tak Liberečtí ztrácejí tři body na postupové pozice.

N3, čtvrtek 07. března 2019
2:3p
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Jiruš, 41. Rychlovský (Žůrek) – 44. Rubeš (Arnošt), 52. Prymula, 63. Dani (Čech, Pika). Rozhodčí: Místecký – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 98. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2.

Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát (A), Žůrek, Ira – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský (C), Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba (A)

Škorpík (Mičán) – Klodner, Poizl, Krutil, Bláha, Pika (A), Havlín, Prchal – Prymula, Schwamberger (C), Dani, Slavíček, Rubeš, Pšenička, Kuracina, Arnošt, Gluzman, Čech (A), Vitouch

Dobrou příležitost na otevření skóre měli jako první Pražané, kteří si už v čtvrté minutě zahráli přesilovku, jenže se v ní paradoxně prosadili Tygři, konkrétně Škorpíka propálil Vojtěch Jiruš - 1:0. Sparťané mohli zanedlouho vyrovnat, Rychlovský byl totiž vyloučen za podrážení, Pařík ale svůj tým výbornými zákroky podržel. Po první siréně tak odcházeli Liberečtí do kabin s jednogólovým náskokem.

Ani prostřední dvacetiminutovka nenabídla žádné gólové hody. Oba týmy si v ní zahrály jednou přesilovku, liberecký Pařík i gólman hostí Škorpík však předváděli skvělé zákroky a útočníkům se je nedařilo překonat. Před poslední periodou tak Tygři neměli nic jistého, vedli pouze o jednu branku.

Hned na začátku třetí třetiny ale domácí své vedení navýšili! Už po necelé minutě se totiž po přihrávce Žůrka prosadil Jakub Rychlovský - 2:0. Hostům se však podařilo rychle snížit, po nahrávce Arnošta propálil Paříka Václav Rubeš - 2:1. Vzápětí bylo pro Tygry ještě hůř, Patrik Prymula totiž vyrovnal stav utkání - 2:2. Do konce základní hrací doby už gól nepadl a bylo jasné, že se o důležitém bonusovém bodu rozhodne v prodloužení.

V něm se ale bohužel pro Tygry prosadil Miroslav Dani, který dobře zužitkoval pěknou přihrávku Čecha. Liberečtí si tedy z tohoto zápasu odnášejí jeden bod a aktuálně mají tříbodovou ztrátu na postupové pozice. Další utkání je čeká už v sobotu od 16:00, kdy doma přivítají druhé Pardubice. Přijďte Tygry podpořit!

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme aktivní, hráli jsme na puku a vytvořili jsme si dobré příležitosti. Od druhé třetiny ale šel náš výkon dolů. Hráči neplnili naše pokyny, každý hrál sám a Sparta byla lepší. Zlomové byly dvě přesilovky za stavu 2:0, které jsme odehráli laxně. Sparta toho využila a vyrovnala. V prodloužení jsme opět udělali chybu, díky které hosté zvítězili.“