Tolik šancí! Dorostenci na Pardubice však v koncovkách nevyzráli

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Sobotní utkání severočeských dorostenců proti Pardubicím přineslo velmi rychlý a akční hokej, kde oba celky ukázaly velkou střeleckou aktivitu. Nicméně šance na straně Tygrů zůstaly nevyužity a jejich vítězná série bohužel končí. Po 14. kole ELIOD Extraligy se tak radují Východočeši po vítězství 1:5.

14. kolo, sobota 26. října 2019
1:5
(0:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Jenčovský (Trunda, Patzelt) – 13. Tvrdík (Štetka), 25. Burda (Tvrdík, Štetka), 40. Matuška (Tvrdík, Štetka), 51. Paleček, 59. Kloz (Herčík). Rozhodčí: Mareš – Grundler, Povová. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Král (Krátký) – Damašek, Duschka, Hladík, Meisel, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Vodlan, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař.

HC Dynamo Pardubice

Borovička (Kadlc) – Hebek, Vašíček, Kubíček, Tvrdík, Koudelka, Chabada, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, Herčík, Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Jaša, Štetka.

Liberečtí na pardubické koně vlétli hned v úvodu, kdy byl v prostoru před brankou výrazný Tomáš Trunda, ale na hostujícího Michala Borovičku nevyzrál. Brankář Pardubic se poté blýskl znovu, když ujel obráncům Jakub Hujer a pokoušel se kotouč procpat mezi betony, ale bez úspěchu. Ve třinácté minutě však dostalo Dynamo příležitost, kterou bez zaváhání proměnilo. Vojtěch Tvrdík po ráně Pavola Štetky dokázal skórovat z dorážky a poslat svůj celek do vedení - 0:1. V závěru první třetiny Tygři stále na soupeře tlačili, větší šanci měl Ondřej Culek a kapitán Tomáš Trunda, nicméně gólman Pardubic stál vždy na správném místě.

Na začátku druhé části se Pardubice zvládly ubránit před aktivními Liberečany a rázem navýšili své vedení, jelikož jednu ze střel šikovně tečoval Daniel Burda - 0:2. Na to ale Liberec našel rychlou odpověď v přesilovce, kdy Tomáš Trunda tvrdě vypálil a k dorážce se dostal nejrychleji Mikuláš Jenčovský, který dostal svůj tým zpět do hry – 1:2.

Šance se poté střídaly na obou stranách, ale oba brankáři svůj tým obdivuhodně podrželi. Jednou z nich byla kombinace Tadeáše Tůmy s Jakubem Hujerem, kdy první zmiňovaný mohl střílet do odkryté klece, ale Michal Borovička předvedl parádní zákrok. Po chvíli naopak ujel hostující Jan Matuška, ale libereckého Daniela Krále sám neměl šanci překonat. Dvě vteřiny před koncem třetiny se však Pardubice ozvaly dalším zásahem. Jan Matuška pálil z pravého kruhu, kam gólman Tygrů moc dobře neviděl, a trefil horní roh liberecké svatyně – 1:3.

V poslední periodě měl velikou příležitost ke snížení Luka Vodlan, jenž se prokličkoval až do dobré pozice před bránu, ale trefil pouze její tyč! Následně bylo blízko ke gólu i v situaci, kdy našel Tomáš Trunda osamoceného Mikuláše Jenčovského, ale s jeho následnou střelou bekhendem si hostující brankář dokázal poradit. O minutu později ale hosté udeřili čtvrtým gólem. Adam Paleček získal puk z rozehrávky libereckých obránců, vzal si akci do vlastní režie a forhendovým blafákem poslal kotouč za Daniela Krále – 1:4.

Tygři se nevzdávali a nakonec se rozhodli odvolat svého gólmana. V 59. minutě pardubický Matěj Kloz však dostal kotouč a mířil přesně. Dynamu tak ještě poupravil skóre na konečných 1:5 a Severočeši na soupeře z perníkového města nakonec nestačilii.

„V první třetině jsme měli obrovský počet nevyužitých šancí, mohli jsme vstřelit tak pět gólů. Tím pádem jsme se poté trápili. Brankář Pardubic chytal dobře, musím ho pochválit, my jsme navíc měli smůlu v zakončení.“