Tuhá bitva s remízovým koncem! Tygři povezou do Växjö výsledek 1:1

Liberec - Už před semifinále CHL proti Växjö bylo jasné, že půjde o vyrovnaný souboj, což samotný zápas potvrdil. Švédský soupeř se sice v úvodu druhé třetiny dostal do vedení, Lukáš Jašek ale ve třetím dějství zajistil vyrovnání. Do odvety tak půjdou Tygři s remízou 1:1.

SF1, úterý 09. ledna 2018
1:1
(0:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Jašek (Lakatoš) – 21. Reddox (Fröberg). Rozhodčí: Vikman, Vinnerborg – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 718. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Janus (Will) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Bednář – Lakatoš, Jelínek (A), Jašek – Bakoš, Mikyska, Krenželok – Ordoš, Bližňák, Vlach – Jeník, Vantuch, Špaček.

Växjö Lakers

Andrén (Fasth) – A. Lundberg, Martinsson, Rahimi, Persson, Welch, Andersson, Bokk, Bohm – Shinnimin, Rosén, Calof – Kiiskinen (A), Pesonen, Brodecki – Reddox (C), Fröberg – Netterberg – Carnbäck, Josefsson (A), M. Lundberg.

Utkání mělo spíše opatrný rozjezd. Oba týmy si byly dobře vědomy, co je ve hře, a tak se nehnaly do žádných zbrklých akcích. Po střetu Jana Jeníka s brankářem Andrénem se Bílí Tygři museli čtyři minuty bránit v oslabení, ale poctivou defenzivou se tlaku soupeře ubránili a odmítli inkasovat.

Posléze se osmělil také náš tým, když se před brankáře prokličkoval Ordoš a vzápětí se puk odrazil k Ševcovi, jeho dělovku ale Andrén kryl. V závěru prvního dějství se Tygrům nepodařilo využít téměř minutovou přesilovou hru pět na tři, skóre se tedy v úvodní dvacetiminutovce ani jednou nezměnilo.

Lukáš Jašek puk do brány nenasměroval

Zato hned po změně stran se hosté dostali do vedení. Netterberg se hnal za dlouhým pukem a Janus proti němu vyrazil z branky, jenže odpálil puk pouze k Liamu Reddoxovi a ten před prázdnou klecí neměl sebemenší problém poslat puk do sítě. Stejný hráč mohl o pět minut později ještě zvýšit, když ujel do samostatného úniku, Janus však vytáhl parádní zákrok a odčinil své předchozí zaváhání.

Druhé dějství nabízelo mnohem více šancí na obou stranách, ale oba brankáři zůstávali ve zbytku třetiny neoblomní. Janus v závěru druhé dvacetiminutovky efektně i efektivně zneškodnil dvojici velkých šancí Växjö, Andrén pro změnu vyrazil Ševcovu dělovku, skóre tak zůstávalo 0:1.

Hosté se radují ze vstřelené branky

Přehlídla především brankářských zákroků pokračovala i ve třetí dvacetiminutovce. Janus nejprve parádně vychytal v oslabení Shinnimina, o chvíli později po přesném pasu minul Dominik Bokk prázdnou branku. Zato Tygři se dočkali vyrovnání. Lakatoš našel na levé straně Lukáše Jaška, který z velkého úhlu poslal kotouč do rohu branky.

Po vyrovnání nabral zápas na obrátkách. Reddox v úniku minul branku, a druhé straně zase Andrén vyrazil Ordošův pokus zblízka. Šest minut do konce dostali Tygři příležitost hrát v pěti proti třem, ani tato přesilovka však nebyla využita a Andrén svými zákroky držel vyrovnaný stav. Další gólové příležitosti už k vidění nebyly, Bílí Tygři se tak rozešli s Växjö remízou 1:1.

Karel Mlejnek
„Viděli jsme z obou stran velmi kvalitní utkání. Velkou roli hráli hráči, kteří chodí na oslabení. My i soupeř jsme hru v početní nevýhodě zvládli velmi dobře, a to nemyslím jen proto, že nepadaly branky, ale celkově i vzhledem k obrazu hry. Extrémně mě mrzí neproměněné přesilovky pět na tři, které jsme nezvládli podle plánu, ale to se zkrátka stává. Semifinále pro nás není zápasem na dvě třetiny, ale na šest třetin, takže jsme teprve v polovině. Za týden se porveme o postup.“

Sam Hallam
„Myslím, že máme za sebou velmi kvalitní utkání. Po trochu šťastném gólu jsme sice vedli, ale soupeř ve třetí třetině vyrovnal a v závěru jsme museli v oslabení tří proti pěti remízu bránit. Musím hráče pochválit, jakým způsobem všechna oslabení zvládli, šlo o klíčové momenty celého utkání. Zápas podle mě potvrdil, že půjde o nesmírně vyrovnaný souboj. Věřím, že na domácím ledě vybojujeme postup na svou stranu.“