Two men show! Aubrecht a Jiruš sestřelili Vsetín hattricky

Vsetín/Liberec - Důležitá výhra. Junioři vstupovali do poslední třetiny se Vsetínem s gólovým mankem, avšak tříbrankovou třetí periodou si nakonec došli pro cenné body. Hattrickem se blýskli David Aubrecht a Vojtěch Jiruš.

XI.kolo, sobota 12. ledna 2019
4:6
(2:2, 2:1, 0:3 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Klímek (Frydrych, Jenáček), 16. Klímek (Ondračka, Frydrych), 27. Frimel (Zemánek, Pernický), 32. Klímek (Sachr), 61. Klímek (Ondračka, Frydrych) – 7. Jiruš (Žemba), 16. Aubrecht (Vomáčka), 24. Jiruš (Klapka), 44. Jiruš (Jansa, Žemba), 57. Aubrecht (Charvát, Klapka), 60. Aubrecht (Žemba, Charvát). Rozhodčí: Kašík – Lukš, Novák. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:48. Diváci: 107.

Valašský hokejový klub

Sachr – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych, Zemánek

Čajan – Böhm, Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát, Had, Ira – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Vomáčka, Rossmy, Šeliga, Žemba

Domácí vstoupili do utkání aktivně. V čase 5:04 se prosadil Daniel Klímek a Vsetín Na Lapači vedl. Nicméně ne dlouho, záhy totiž Vojtěch Jiruš srovnal. Nejprve sice z vrcholu levého kruhu nastřelil tyč, ale vzápětí dokázal dotlačit puk za záda domácího brankáře. Během druhé poloviny úvodní sezony se Vsetínští znovu dostali do vedení.

V přesilovce 4:3 uspěl opět Daniel Klímek, který poslal kotouč těsně kolem pravé tyčky. Tygři dokázali opět rychle reagovat. Za pouhých 36 vteřin skóroval David Aubrecht po kontru našeho mužstva. Na začátku prostřední dvacetiminutovky se šelmy navíc poprvé v zápase dostaly do vedení. Vojtěch Jiruš si nabruslil na pravý kruh, odkud nahodil kotouč bekhendem na branku. Puk propadl Sachrovi mezi betony a parta okolo Milana Plodka se mohla začít potřetí radovat.

Hokejisté ze Zlínského kraje se ale v žádném případě nevzdávali a v 27. minutě došlo na vyrovnání. Nejprve Aubrecht nevyužil brejk a poté na druhou stranu zamířil Pospíšil s Tomášem Frimelem. Druhý jmenovaný vzal tíhu okamžiku na sebe a vyslal přesnou ránu do vzdálenějšího horního rohu.

O chvíli později Vsetínští udeřili znovu. Daniel Klímek podruhé ve dvou dnech zkompletoval hattrick a přiblížil svůj celek k bodům, Čajan proti jeho dělovce nestačil zasáhnout. V úvodu závěrečného dějství bylo znovu vyrovnáno. Nejprve Jansa nastřelil ve stoprocentní šanci tyč a poté skóroval Vojtěch Jiruš, čímž jako druhý hráč v duelu dovršil hattrick.

Po sérii vyloučení na obou stranách a strkanici Vomáčky s Klímkem přišel rozhodující moment základní hrací doby. David Aubrecht využil necelé čtyři minuty před koncem clony před gólmanem a poslal svou střelu přesně mimo jeho dosah. Sám David Aubrecht navíc o chvíli později zkomplikoval třetí hattrick v utkání, když trefil opuštěnou klec domácích.

Bonusové prodloužení trvalo jen 51 vteřin. Rychlý vsetínský brejk zakončil Daniel Klímek , jenž se prosadil už počtvrté v utkání. Tygři si z moravského tripu odvezli zpět pod Ještěd šest bodů.

„Dnes se hrál rychlý, ofenzivní hokej se spoustou šancí na obou stranách, hra se rychle přelévala a na užším kluzišti museli hráči všechny situace řešit rychleji. Do třetí třetiny jsme šli s jediným cílem a to otočit vývoj utkání. To se nám díky gólům dvou hráčů (Jiruš, Aubrecht) povedlo! Tímto jim chci pogratulovat k hattrickům, ale i poděkovat celému týmu za nasazení a bojovnost. Prodloužení nám teď nevychází, kluci se zase musí vrátit k jednoduchosti a zkrátit čas střídání.“

Petr Fojtů
„Myslím si, že dneska nevyhrál lepší tým. Dneska jsme hráli opravdu po celé tři třetiny hodně dobrý hokej. Nevím, jestli jsme si včera nevybrali to štěstí se Slavií. V závěru to byl remízový zápas, rozhodlo jedno vyloučení. Zase nám to tam nespadlo, měly jsme dneska hodně šancí, ale musíme do příště trošku lépe vyřešit tu konečnou fázi. Zase jsme vyhrály prodloužení, což na druhou stranu bylo potěšitelné, ale dneska i jsme kluky pochválili, i když jsme prohráli. Když budou do budoucna takhle pracovat a hrát zápasy takovým stylem, myslím, že z těch zápasů vymáčkneme daleko víc bodů.“