Tygři díky skvělému týmovému výkonu přehráli Hradec Králové a získali mečbol!

Hradec Králové/Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty si přenesli dobrou formu z domácích utkání a i první zápas pod Bílou věží se jim vydařil na výbornou. Tygři si už v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který následně ještě navýšili, a i díky dalšímu výbornému výkonu Petra Kváči se v sérii ujali vedení 3:0. Dvěma góly se blýskl útočník Michal Bulíř.

ČF3, pondělí 22. března 2021
0:3
(0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. P. Jelínek (Vitásek, Knot), 19. Bulíř (Birner, Gríger), 24. Bulíř. Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Pešek, Malý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 20:29. Průběh utkání: 0:3.

Mountfield HK

Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Blain, R. Pilař, F. Pavlík (A), Šalda, Graňák, Čáp – Kelly Klíma, Kevin Klíma, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Cingel, Lev, M. Zachar – Perret, Koukal, Smoleňák (C).

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek (A), Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), D. Špaček – Rychlovský, Šír, R. Pavlík.

Tygrům se v první třetině podařilo navázat na útočný výkon z domácích zápasů a už od začátku byli na ledě více vidět. Odměna za aktivitu na sebe nenechala dlouho čekat, už v 7. minutě šli totiž Liberečtí do vedení. Ondřej Vitásek na modré čáře přihrál najíždějícímu Petru Jelínkovi, jenž využil dobrého clonění Jakuba Rychlovského a rychlou střelou propálil Marka Mazance - 0:1!

Severočeši mohli zvýšit svůj náskok v nabídnuté přesilovce, v níž si sice vytvořili krátkodobý tlak, žádnou větší šanci z něj však nevytěžili. Následně zahrozil i Hradec, Petr Kváča ale nebezpečnou ránu Richarda Nedomlela vyrazil. Necelé dvě minuty před první sirénou dostali Tygři k dispozici další početní výhodu, kterou už nepohrdli. Dávid Gríger zpoza branky předložil kotouč Michalu Birnerovi, jehož střílenou přihrávku ještě za Mazancova záda nechytatelně tečoval Michal Bulíř - 0:2.

Přesilovkový gól Michala Bulíře

I vstup do prostřední části hry se Libereckým povedl a už po necelých čtyřech minutách to bylo o tři góly. Michal Bulíř za brankou získal kotouč po chybné rozehrávce Marka Mazance, od zadního mantinelu si rychle vybruslil a poslal puk do prázdné sítě - 0:3. Následně se hra vyrovnala, Severočeši však dobře bránili a Hradecké k velkým šancím nepouštěli.

Zhruba v polovině třetiny se do samostatného úniku protlačil Dávid Gríger, jenže bekhendovou kličkou na Mazance nevyzrál. Zanedlouho byl ještě blíže k gólu Jan Šír, který vyslal tvrdou ránu z první, tentokrát ale hradeckého gólmana zachránila tyč jeho svatyně. Po druhé dvacetiminutovce tak svěřenci trenéra Patrika Augusty odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem.

Brankář Petr Kváča po druhém čistém kontu v řadě:

„Od druhého zápasu nemám tolik práce, několik šancí ale Hradečtí přece jen měli. Dnes se víc tlačili do brány, měli víc střel a víc se snažili nahazovat přes obránce. Hlavně v třetí třetině si vypracovali několik zajímavých příležitostí. Já ale především musím poděkovat klukům, odvádí přede mnou neskutečnou práci. Já se jim to snažím jen splácet, protože ty jejich výkony jsou opravdu skvělé.“

Severočeši i nadále dobře bránili a ani v třetí třetině nepouštěli Mountfield do velkých šancí. A když už se Východočeši do nějaké příležitosti dostali, zastavil je bezchybný Petr Kváča. Ten se vyznamenal hlavně proti ráně Jordanna Perreta a následné tvrdé střele Aleše Jergla.

Liberečtí hrozili z rychlých protiútoků, do jednoho takového se dostali Radovan Pavlík s Jakubem Rychlovským, jenže nadějné přečíslení překombinovali. Hradečtí mohli snížit v přesilovce, kterou ještě posílili odvoláním gólmana, ani to jim však nepomohlo. Bílí Tygři si už závěr zápasu zkušeně pohlídali a v sérii tak získali mečbol!

„Budu opakovat to, co jsem řekl po druhém utkání. Myslím si, že jsme odehráli velice dobrý zápas. Gratulace do kabiny, od prvního do posledního hráče dnes velmi povedený výkon, který nás dovedl k třetí výhře.“

Vladimír Růžička
„Liberec nás trošku zaskočil, my jsme chtěli hrát trochu jinou hru, více aktivně. Soupeř nastoupil do zápasu lépe, povedlo se mu dát dva góly a pak je to samozřejmě hodně těžké. Oni byli silní na kotouči, nám naopak ty puky hodně odskakovaly, čehož oni využívali. Liberec si to poté pohlídal a do nějakých větších šancí nás moc nepustil.“