Tygři doma podlehli Zlínu 2:4, rozhodla druhá třetina

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty si bohužel ani ve 25. kole nepřipisují body. Po vyrovnané první třetině Berani odskočili do dvoubrankového vedení, které v poslední části parádně snížil Michal Birner. V dramatickém závěru mohla rozhodnout liberecká početní výhoda, nicméně Zlín už šelmy k ničemu nepustil.

25. kolo, neděle 06. prosince 2020
2:4
(1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. J. Vlach (Lenc, Filippi) – 8. Kubiš, 22. M. Novotný (Herman, Kubiš), 26. J. Ondráček (Gazda). Rozhodčí: Hradil, Horák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

J. Pavelka (Kváča) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Kolmann, Havlín (A) – Birner, Filippi, Pekař – T. Rachůnek, Bulíř, Lenc – A. Musil (C), P. Jelínek, Šír – J. Vlach, Hrabík, M. Zachar.

PSG Berani Zlín

Kašík (Huf) – Řezníček, Ferenc, Dluhoš, M. Novotný, Žižka (C), Gazda – Köhler, Herman, Karafiát – Kubiš (A), Honejsek, Vopelka – Okál (A), P. Sedláček, Václavek – J. Ondráček, Poletín, Šlahař.

Již ve druhé minutě utkání si Tygři zahráli přesilovku, kterou však nevyužili podle svých představ. O pár chvil později se do šance dostal Tomáš Rachůnek, jenž si utvořil prostor na levé straně a poté vybídl k zakončení Radana Lence, brankář Zlína se ale stihl přesunout. Hosté později v útoku také zahrozili a v osmé minutě šli do vedení. Rychlou akcí kotouč přistál až na hůl Pavla Kubiše, útočník Beranů zvolil forhendovou kličku a překonal libereckého gólmana - 0:1.

Hokej začal být rázem aktivnější, příležitost srovnat měl Marek Zachar, který dostal nabito od Ladislava Šmída, jeho střelu z mezikruží však zlikvidovaly betony. I Jaroslav Pavelka zachránil nebezpečnou akci Zlína, kdy se chtěl Jiří Karafiát prosadit přímo u tyče. V 16. minutě se ale Radan Lenc blýsknul přesnou přihrávkou na Jaroslava Vlacha, jenž se z první trefil přímo do sítě - 1:1!

Prostřední periodu museli Liberečtí zahajovat s nedohraným oslabením z první části. To nakonec přineslo další radost hostů, Martin Novotný stál na modré čáře a prudkým golfákem propálil tygřího brankáře - 1:2. Rychlou odpověď mohl přinést Marek Zachar, který se bleskurychle dostal až před bránu, jeho pokus mezi betony Libor Kašík nakonec udržel ve výstroji.

Hostujícímu celku se využívání šancí dařilo lépe. Daniel Gazda přihrál zpoza brány Jiřímu Ondráčkovi, jenž zblízka překonal oba dotírající obránce a navýšil na 1:3. Ve druhé polovině dvacetiminutovky se parádní souhrou do útoku probojovali Michal Birner a Radan Lenc, druhý zmiňovaný ale zamířil jen těsně mimo klec. Tygři tlačili dál až do zazvonění sirény, brankář Beranů nicméně zazdil všechny pokusy.

Severočechům zbývala poslední třetina na obrat zápasu a modrožlutí hokejisté stále zůstávali nepropustní. Zazářit mohl po chvíli Jaroslav Vlach na levém kruhu, ten však razantní střelou neuspěl. Necelých deset minut před koncem se ale v libereckých řadách konečně slavilo! Vynikající žabička Radana Lence si našla volného Michala Birnera u pravé tyče, který nekompromisní ránou snížil na 2:3!

Na konci utkání si Tygři vybojovali důležitou přesilovku, která nakonec nekončila gólem. Po oddechovém čase Jaroslav Pavelka opustil bránu, jenže Zlín se zanedlouho zmocnil puku a Pavel Kubiš potvrdil vítězství hostů zakončením do prázdné klece. Šelmy i přes veškeré úsilí bohužel neberou z domácího ledu ani bod.

„Opět se mi zápas nehodnotí dobře. Stál proti nám výborně organizovaný soupeř, který skvěle bránil. V našem rozpoložení se dostáváme do křeče, těžko skórujeme a lehko inkasujeme po jednoduchých chybách. Obraz posledních zápasů je stejný a hlavně nám nezbývá moc času. Z aktuální série porážek se dostaneme pouze tvrdou prací.“

Martin Hamrlík
„S týmem jsme absolutně spokojení, patří mu pochvala hlavně za bojovnost. Chceme, aby tímto stylem hráči hráli v každém utkání, o to je výhra sladší. A pokud prohrajeme, tak jedině s čistým svědomím. Za vítězství nad Libercem jsme rádi a máme daleko příjemnější cestu domů.“