Tygři dotahovali marně a z Brna odjíždějí s prázdnou

Brno/Liberec - Zápas Tygrů s brněnskou Kometou nabídl velmi vyrovnaný hokej s několika šancemi na obou stranách. Po druhé třetině vedli domácí už 3:1, Liberečtí se ale nevzdali a dostali se na dostřel jediné branky. Vyrovnat se jim však i přes velký tlak nepodařilo a všechny body tak zůstavají na jihu Moravy.

49. kolo, pátek 28. února 2020
3:2
(0:0, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Zaťovič (L. Horký, Mueller), 32. Š. Stránský (Mueller, O. Němec), 37. O. Němec (L. Horký) – 30. Bulíř (Šmíd, Birner), 48. Birner (L. Hudáček, Bulíř). Rozhodčí: Stano (SVK), Úlehla – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 353. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Kometa Brno

Čiliak (Vejmelka) – Baranka, O. Němec (A), Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Mlčák – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – Červený, Plekanec (A), M. Erat – Š. Stránský, Rákos, Vincour – Kusko, Střondala, L. Horký.

Hrachovina (Schwarz) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, T. Hanousek, Kotvan, Havlín – Lenc, L. Hudáček, Birner (A) – A. Musil, Bulíř, Marosz – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, J. Vlach, Valský.

Už úvod utkání napověděl, v jakém duchu se bude zbytek zápasu odehrávat. Hrál se velmi vyrovnaný hokej, hráči si nedarovali ani centimetr ledu. Už v 3. minutě dostali Brněnští k dispozici přesilovku, v úvodní branku ji však neproměnili. Zanedlouho si zkusili početní výhodu i Tygři, ani oni ji ale nevyužili. Nejblíže ke gólu v ní byl Radan Lenc, jehož střelu nakonec Marek Čiliak s nemalými problémy ukryl ve své náruči.

Zajímavé šance si v další přesilovce vytvořili i domácí, nebezpečné pokusy Luboše Horkého a Petra Holíka ale zamířily mimo prostor mezi třemi tyčemi. Ve zbytku třetiny už se nic významného nestalo, po první siréně tak byl stav bezbrankový.

To se ale na začátku druhé části hry změnilo, Moravané totiž další nabídnutou přesilovkou už nepohrdli. Postaral se o to Martin Zaťovič, který za bezmocného Hrachovinu dorazil střelu Horkého - 1:0. Už v 30. minutě však bylo srovnáno. Početní výhodu krásnou ránou z levého kruhu bleskově využil Michal Bulíř - 1:1!

Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Už za dvě minuty se do pásma vřítil Šimon Stránský a střelou z úhlu zaskočil Hrachovinu - 2:1. A zanedlouho to bylo už o dvě branky. Při hře 4 na 4 se Brněnští dostali do přečíslení 2 na 1, které vyřešili parádně. Horký předložil kotouč Ondřeji Němcovi, jenž už měl před sebou jen poloodkrytou branku - 3:1. Těsně před koncem prostřední dvacetiminutovky ještě Tygři mohli snížit, velkou šanci Lence ale Čiliak skvělým zákrokem zneškodnil.

Na začátku třetí třetiny dostali Liberečtí k dispozici přesilovku, kterou i přes několik zajímavých šancí nevyužili. Další početní výhoda už ale v 48. minutě přinesla úspěch. Ránu Libora Hudáčka vyrazil Čiliak pouze na hůl Michala Birnera, před nímž už byla jen prázdná branka - 3:2!

Hosté si šli za vyrovnáním, jenže brněnský gólman skvělými zákroky držel svůj tým. V 55. minutě šli Moravané do čtyř, Tygři ale nabídnutou početní výhodu ve vyrovnávací branku neproměnili. Nejblíže k tomu byl Ladislav Šmíd, jehož dělovku vyrazil Čiliak špičkou betonu. Šelmy to v závěru zkusily i bez brankáře, ani to však kýžený gól nepřineslo. Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak z Brna odjíždí s prázdnou.

„Myslím si, že jsme viděli vyrovnané utkání. Na obou stranách chytali výborní brankáři. Zápas rozhodl třetí gól po naší individuální chybě. Ve třetí třetině, kdy jsme se tlačili do soupeře, jsme pak ze šancí, které jsme měli, proměnili jenom jednu.“

Kamil Pokorný
„Vyrovnaná byla první třetina, ale myslím si, že i během ní jsme měli gólových příležitostí víc. Výborně jsme bruslili, hráli týmově a to se projevilo hlavně ve druhé třetině, kde jsme byli podle mě lepším mužstvem. Vyhrávali jsme 3:1 a měli tlak i další šance. Tam jste ten zápas nejspíš rozhodli, i když ve třetí třetině soupeř dotíral a tlačil. Navíc přišla dvě oslabení, Liberec je v přesilovkách silný. Museli jsme zabrat, abychom nedopustili vyrovnání a to se klukům povedlo. Za to, jak celý zápas odmakali a za to, jakým způsobem se zejména ve druhé třetině prezentovali, jsme si výhru zasloužili.“