Tygří junioři skórovali dvakrát v 60. minutě a odvrátili konec sezóny!

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - V pátém zápase finále proti Plzni hráli tygří junioři o bytí a nebytí, rozdílovým gólem Šimona Pavlíka v poslední minutě však odvrátili konec sezóny! Pojišťovací trefu do prázdné západočeské klece posléze přidal Petr Gajda, šesté finále se tak odehraje v úterý odpoledne.

5. finále , neděle 24. dubna 2022

Branky a nahrávky: 15. Jiruš (Jansa), 18. Jansa (Kovář), 60. Pavlík (Jenčovský, Hampl), 60. Gajda (Šedivý) – 10. Slanina (Kremláček), 40. Adamec (Malát, Kremláček). Rozhodčí: Kika, Veselý – Kis, Axman. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1203. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Král (Vopravil) – Hampl, Kollert, Starý, Šedivý (A), Kovář, Patzelt – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

HC Škoda Plzeň

Vondráš (Němeček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Dvořák, Marcel, Beránek, Slanina, Malát, Ženíšek, Dáňa.

I v pátém finále skórovala jako první Plzeň. V 10. minutě se puk dostal po rychlém útoku od Kremláčka k dobře postavenému Janu Slaninovi a ten posléze překonal již ležícího libereckého brankáře - 0:1. V 15. minutě naopak zahráli dobře v oslabení Filip Jansa s Vojtěchem Jirušem a ujeli do přečíslení. Druhý jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a skóroval střelou mezi betony - 1:1.

Necelé tři minuty poté se vhazovalo v pásmu Plzně a po vyhraném buly se puk dostal k Filipu Kovářovi. Ten kotouč vyslal na bránu, do jeho nahození ještě sáhl Filip Jansa a poslal domácí do vedení - 2:1.

Do prostřední třetiny vstoupili Tygři jako polití živou vodou a Jakub Vondráš musel být proti libereckým střelcům ve střehu, neméně pozorný však musel být i jeho liberecký protějšek. Závěr druhé periody byl poznamenán několika vyloučeními pro obě mužstva. Už to vypadalo, že si Severočeši přinesou hubený náskok i do třetí dvacetiminutovky, v poslední sekundě ale dokázal zužitkovat více prostoru na ledě při hře ve čtyřech Vojtěch Adamec střelou ze spodku pravého kruhu - 2:2.

Také do třetího dějství vjeli aktivněji Liberečtí a jejich snažení pomohly další plzeňské fauly. V útočném pásmu kombinovali Tygři nejednou velmi solidně a dokázali několikrát uzavřít indiány v jejich třetině, avšak kýženou další trefu nepřidali. Vyšší rychlostní stupeň nicméně zařadili ve druhé polovině třetí dvacetiminutovky také Západočeši a Daniel Král musel lapat několik nebezpečných střel a následných dorážek.

V 60. minutě nahrával od levého mantinelu před plzeňskou klec Jan Hampl a po několika odrazech se puk dostal přes Mikuláše Jenčovského až k Šimonu Pavlíkovi, který vyjel zpoza branky a zakončil do odkryté klece - 3:2. Severočeské vítězství pojistil gólem do prázdné branky Petr Gajda a Tygří U20 tak odvrátila konec sezóny!

Richard Lobo
„Byl to finálový zápas se vším všudy. Utkání mělo emoce, které jsme ve druhé třetině horko těžko ukočírovali, ale před tou třetí jsme si v kabině něco řekli a kluci se uklidnili. Byli jsme za to odměněni gólem na 3:2 v poslední minutě a závěr jsme potom už zvládli. Super body pro nás. V úterý pojedeme do Plzně, kde se budeme snažit přivézt sedmý rozhodující zápas do Liberce.“

Petr Vojan
„Utkání se mi hodnotí velmi těžko, protože jsme se do něj nemohli od druhé třetiny dostat kvůli strašně moc vyloučeným hráčům. Kdo zápas viděl na vlastní oči, tak si může udělat obrázek o tom, jak se dá zkazit ze strany jiných lidí. Fauly jsme udělali a já nechci hodnotit v emocích, ale zdálo se nám, že zákroků od soupeře na nás bylo moc. Hráli jsme šestnáct minut v oslabení ve druhé a třetí třetině, takže jsme se ani nemohli dostat do tlaku. O třetím gólu Liberce rozhodla chyba u modré čáry a následně i za naší brankou.“

5. finále , neděle 24. dubna 2022

HC Škoda Plzeň