Tygři po parádním výkonu zdolali Spartu i podruhé a chybí jim poslední krok!

Liberec - To byla podívaná! Liberečtí hokejisté po velice dobrém výkonu porazili Spartu 4:1 a v sérii předkola vedou již 2:0 na zápasy. Utkání, kterému nescházel patřičný náboj, rozhodla skvělá druhá třetina. Tygrům tak chybí pouze jeden krok k postupu do čtvrtfinále!

PŘ2, středa 07. března 2018
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Bakoš (Pyrochta, J. Vlach), 33. Bulíř (Pyrochta, Filippi), 34. Šmíd (Ševc, L. Krenželok), 46. M. Kvapil (Bulíř) – 59. Pech (TS). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Barvíř, Blümel Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 334. Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Maier, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

Aittokallio (48. Honzík) – T. Pavelka, Z. Michálek, A. Kulda, Ďaloga, Mikuš, T. Voráček, Piskáček – Řepík (A), P. Vrána (C), J. Hlinka – Kudrna (A), Pech, Buchtele – Jarůšek, Klimek, Říčka – Uher, Černoch, Pšenička.

Zápas začal pěkně zostra! Hned po pár minutách hry se dostal Dominik Lakatoš do pěstní výměny s Richardem Jarůškem. Ačkoliv se v ní spíše bránil, chytře neshodil rukavice a získal tedy pro svůj tým přesilovou hru! Ta se s úspěchem nesetkala a vzápětí si výhodu vyzkoušela sni Sparta, přičemž rovněž nebyla úspěšná. Žádné velké gólové příležitosti k vidění dlouho díky pozorným defenzivám nebyly.

Avšak když už přišla, byla využita! Filip Pyrochta poslal puk ze strany do ohně. Aittokallio jej betonem odrazil přímo na hůl Martina Bakoše, který už neměl se zakončením problém - 1:0. Sparta narážela v průběhu celé první třetiny na kompaktní defenzivu Liberce. Z toho také vycházel po dvaceti minutách nevídaný střelecký poměr 8:0! Roman Will tak dlouho zůstával spíše v roli diváka.

Zvýšit vedení mohl Jan Ordoš. Po bleskovém protiútoku postupoval z levé strany sám na branku a Aittokallia nepřechytračil. Zanedlouho došlo s trochou nadsázky na slavnostní okamžik, v čase 25:58 totiž Pražané poprvé vystřelili! Will Černochův pokus s přehledem kryl a iniciativu převzali opět modrobílí. Velkou šanci měl na holi Jan Ordoš, avšak na maskovaného muže narazil i podruhé.

Poté už tribuny Home Credit Areny bouřily. Při přesilovce si na modré čáře Filip Pyrochta krásně všiml u tyčky zaparkovaného Michala Bulíře, jenž tečoval kotouč do sítě - 2:0. Ještě ani nestihly utichnout oslavné chorály a skóre se měnilo potřetí. Ladislav Šmíd nic nevymýšlel, vyslal dělovku z první a z prostoru za pravým kruhem otřel svůj pokus o Buchteleho, jehož teč nedala brankáři šanci - 3:0. Skvělá třetina v podání šelem!

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Liberečtí rovněž aktivně a po nesportovním chování Marka Ďalogy dostali k dispozici pětiminutovou přesilovku. Ačkoliv se jim kombinačně úplně nevedlo, aréna znovu bouřila. Na pravý kruh si sjel Marek Kvapil a exkluzivní střelou pod horní tyč nedal finskému gólmanovi šanci - 4:0. Fanoušci si začali říkat o bůra.

Sparta se snažila alespoň o korekci. Romanu Willovi pomalu ale jistě přibývala práce, ale strážce liberecké branky předváděl velice spolehlivý výkon. Na druhé straně nebyl daleko od dalšího gólu Jaroslav Vlach. Škoda, že jeho střela z prostoru mezi kruhy skončila mimo prostor tří tyčí. A pak přišel znovu čas na pěsti! Podruhé si to rozdala dvojice Lakatoš - Jarůšek, tentokráte v parádním souboji uvnitř středového kruhu. Oba borci si zasadili několik ran a završili tak parádní hokejový večer.

Ten nakonec doznal ještě jednu úpravu skóre, když trestné střílení s přehledem proměnil Lukáš Pech - 4:1. Bílí Tygři porazili Spartu vysoko 4:1, v sérii vedou už 2:0 na zápasy a k postupu do čtvrtfinále jim schází poslední krok!

„Myslím, že jsme dnes byli po drtivou většinu zápasu lepším týmem. Byli jsme aktivní, tlačili jsme se do brány a soupeři jsme skoro nic nedovolili. A vyhrocenost? Dokud je to férové vyzývání na souboj, nebo férové zákroky, k této fázi sezóny to patří.“

František Výborný
„Liberec začal agresivně a jako bychom byli překvapeni, že hrají. Přesto byl inkasovaný gól zbytečný. Škoda faulu, ze kterého dal Liberec gól. Za pár sekund následoval třetí. Prohráli jsme 1:4, ale přesto tam byly věci, které k play off patří. Není to příjemné, ale budeme hrát doma a musíme vyhrát.“