Tygři poprvé v sezóně přehráli Plzeň a živí naději na šestku!

Liberec – Už od úvodního vhazování byli Tygři o něco aktivnějším týmem, na první gól si ale fanoušci museli počkat až do druhé třetiny, kdy skóre otevřel Martin Bakoš. Plzeň se sice v závěrečné třetině snažila o vyrovnání, jenže Liberečtí navýšili svůj náskok a mohli se radovat ze tří bodů. Svěřenci trenéra Filipa Pešána se tak mohou stále ucházet o přímý postup do play-off.

51.kolo, pátek 02. března 2018
4:0
(0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 39. Bakoš (Ordoš, Redenbach), 49. Redenbach (Ševc, L. Krenželok), 54. Derner (Jánošík, Bakoš). Rozhodčí: Lacina, Úlehla – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 353. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 4:0.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Maier, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Redenbach, M. Kvapil – Bakoš, Filippi, Ordoš – J. Vlach, Bližňák, Lakatoš.

HC Škoda Plzeň

Tomáš Král – P. Kadlec (C), Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, L. Kaňák – Indrák (A), Kratěna, D. Kindl – Schleiss, Mertl (A), Kantner – M. Chalupa, Kracík, Stach – Hollweg, Kodýtek, Vracovský.

Už po osmdesáti vteřinách hry putoval na trestnou lavici Jan Ordoš a Plzeňští dostali k dispozici přesilovou hru. Tygři oslabení bez větších potíží ubránili a poté sami málem udeřili. V přečíslení dva na nikoho vybídl Jan Ordoš k zakončení Tomáš Filippiho, který ale minul poloprázdnou bránu. Prvně jmenovaný se poté snažil puk zpoza brány zasunout za čáru, v tom mu však zabránil jeden z obránců.

Následně měl před sebou zcela odkrytou klec Michal Bulíř, jenže ani on nezamířil přesně. Liberečtí byli i nadále aktivnější a vysloužili si přesilovou hru. V ní našel Tyler Redenbach mezi kruhy sjíždějícího Lukáš Krenželoka, jenž z bezprostřední blízkosti opět přestřelil. Indiáni se do větší přílžitosti dostali až v osmnácté minutě, Nick Jones ale Romana Willa nepřekonal. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

V prostřední dvacetiminutovce se pokračovalo ve svižném a pohledném hokeji, úvodní branka ale stále nepřicházela. Západočeši mohli skórovat při dvojnásobné početní výhodě, naše mužstvo se ovšem s vypětím všech sil ubránilo. V polovině utkání měl gól na své holi Lukáš Krenželok, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před bránou, trefil však pouze ruku ležícího Tomáše Krále.

Příchozí fanoušci se ale nakonec první trefy přeci jen dočkali. Po chybě v plzeňské rozehrávce se puku zmocnil Tyler Redenbach, který našel před bránou úplně volného Jana Ordoše. Ten ještě prodloužil na Martina Bakoše, jenž kotouč poslal za marně se přesouvajícího Krále.

Na začátku závěrečné třetiny mohlo být srovnáno. Po pěkné kombinaci pálil z mezikruží Michal Moravčík, Roman Will ovšem včas sklapl betony. Plzeňští se nadále snažili o vyrovnání, Liberečtí ale svůj náskok trpělivě bránili a nepouštěli své soupeře do šancí. V osmačtyřicáté minutě se při odehrání kotouče zranil hostující brankář Tomáš Král a nahradit jej musel Miroslav Svoboda.

Nový muž v plzeňské svatyni držel čisté konto necelé dvě minuty. Martin Ševc poslal při přesilové hře kotouč na Tylera Redenbacha, jenž dělovkou z první zvýšil na 2:0! Severočeši poté svůj náskok ještě navýšili, když se na modré čáře napřáhl Lukáš Derner a propálil vše, co mu stálo v cestě. Škodovka se i přesto nevzdávala, jenže domácí už se o tři body připravit nenechali a dokonce ještě jednou udeřili. Tomáš Filippi prohodil kotouč mezi obránci na Jana Ordoše a ten z pravého kruhu pro vhazování počtvrté rozvlnil síť hostující brány.

Bílí Tygři i díky bezchybnému výkonu Romana Willa porazili suverénní Plzeň a stále mají šanci na přímý postup do play-off, o který budou bojovat v neděli na ledě Vítkovic.

Filip Pešán
„Myslím, že první dvě třetiny byl zápas vyrovnaný. Plzeň ukázala, že hraje ve velké pohodě, několikrát nám zamotala hlavu a byla silná na kotouči. Těší mě, že jsme byli trpěliví. Ze začátku jsme byli o něco horší, ale na konci jsme získali převahu na naši stranu a jsme rádi za výhru.“

Jan Hanzlík
„Neodehráli jsme dobré utkání, nevytvořili jsme si téměř žádné šance. Liberec některé své příležitosti využil a zaslouženě vyhrál.“