Tygři se po pauze vrátili vítězně, hradecké nájezdy rozhodl Lenc

Date of publication Author Jan Kousal

Hradec Králové/Liberec - Svěřencům Patrika Augusty se návrat do extraligového kolotoče po reprezentační přestávce povedl na výbornou. V zápase na horké půdě hradeckého Mountfieldu zvítězili v samostatných nájezdech a na sever Čech si odváží velmi cenné dva body.

27. kolo, středa 18. prosince 2019
2:3sn
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. F. Pavlík (Koukal, Smoleňák), 59. Cingel – 37. Lenc (Knot, Šmíd), 51. L. Hudáček (Šmíd, L. Krenželok), rozh. náj. Lenc. Rozhodčí: Šír, Micka – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7, navíc Hrachovina (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 097. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Mountfield HK

Mazanec (28.–29. Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandić, R. Pilař – Smoleňák (C), Cingel, M. Chalupa – Jergl, Klíma, Červený (A) – Paulovič, Koukal, Miškář – Rákos, Kubík, R. Pavlík (A)

Hrachovina (Peters) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kotvan, Havlín – Ordoš, L. Hudáček, Lenc – Marosz, A. Musil, J. Vlach – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – Průžek, Chrtek, D. Špaček

Tygři nezačali na východočeském ledě vůbec marně. V jednom z prvních střídání chyboval hradecký Klíma, po jehož zaváhání se do šance dostal Jelínek. Brankář Mountfieldu Marek Mazanec však nebezpečný pokus libereckého kapitána i ostatní příležitosti šelem v první části zlikvidoval. Protože si na druhé straně podobně vedl i Dominik Hrachovina, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Góly začaly padat až po přestávce. Skóre otevřel v přesilové hře domácích Filip Pavlík. Královéhradecký bek využil dobré clony před bránou a jedovatou ránou od modré čáry trefil mezírku mezi Hrachovinovými betony.

Tygry inkasovaná branka nijak nepoložila. Velmi blízko k vyrovnání byl Tomáš Hanousek, po jehož ráně kotouč brankovou čáru jen těsně nepřekročil. Nakonec se Severočeši prosadili až v závěru prostředního dějství. V početní výhodě se k dorážce Knotova pokusu dostal Radan Lenc a Mazancovo kouzlo bylo konečně odčarováno.

Ve třetí periodě se ani jeden z týmů neostýchal a bylo vidět, že se oba soupeři jen s bodem spokojit nechtějí. Pozorný Hrachovina vychytal dvě velké šance Koukala a Chalupy. Na druhé straně zase Zachar jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.

Necelých deset minut před koncem dokonali Tygři otočku ve skóre. Jak jinak než v přesilové hře přiblížil šelmy k vítězství Libor Hudáček. Lehká výhoda však libereckým hokejistům až do konce základní hrací doba nevydržela. V 59. minutě si totiž domácí Lukáš Cingel počíhal na chybu v severočeské rozehrávce a trefou, tak říkajíc, za pět minut dvanáct poslal zápas do prodloužení.

V nastavené pětiminutovce se ale do listiny střelců nikdo nezapsal, a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech. V nich uspěli Tygři hned ve třech ze čtyř případů, zatímco Mountfield vyšel střelecky naprázdno. Vítěznou branku si tak připsal první přesný střelec rozstřelu Radan Lenc, jenž se mohl se svými spoluhráči radovat z cenného bodu navíc.

Tomáš Martinec
„Myslím, že remíza po šedesáti minutách je spravedlivá. Od začátku se hrál rychlý hokej nahoru – dolů, šance se střídaly na obou stranách. Brankáři byli výborní, proto padlo tak málo gólů. V prodloužení i penaltách byl ale Liberec lepší, a proto zaslouženě vyhrál, takže mu gratulujeme.“

„Viděli jsme hodně vyrovnané utkání, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Speciálně druhá třetina asi nebyla pro diváky moc pohledná, trvala dlouho, pískalo se každých deset vteřin… Třetí konečně měla trochu hokejové parametry, jezdilo se nahoru – dolů, přicházely šance. Jsme moc rádi, že jsme tady vyhráli. Sice jsme v závěru sahali po třech bodech, ale pořád je to vítězství a jsme spokojení.“