Tygři uhájili těsné vedení a vezou ze Zlína tři body

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Zlín/Liberec – V dalším důležitém utkání se liberečtí hokejisté představili ve Zlíně. První třetina gól nenabídla, v té druhé se ovšem Tygři hned dvakrát prosadili a do závěrečného dějství tak šli dokonce s dvoubrankovým náskokem. Beraní poté v poslední dvacetiminutovce snížili, jenže šelmy už se o tři body připravit nenechaly.

21. kolo, úterý 02. listopadu 2021

Branky a nahrávky: 47. Trška (O. Flynn) – 21. Gríger (A. Najman, M. Ivan), 35. Klepiš (M. Ivan, Birner). Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Kajínek, Axman. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2903. Střely na branku: 22:20. Průběh utkání: 0:2.

PSG Berani Zlín

Huf (Kašík) – Mamčics, Gazda, Žižka, O. Němec (A), Trška, Ferenc, Suhrada – Kubiš (C), P. Sedláček, O. Flynn – Köhler (A), Honejsek, T. Mikúš – Okál, Hejcman, Vopelka – A. Zbořil, R. Veselý, Karafiát

Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner (A), Klepiš, Ordoš – A. Najman, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Faško-Rudáš

Do zápasu vstoupili aktivněji Tygři, do žádné vážné šance se ovšem nedostali a Zlínští začali hru obracet. Tomáš Žižka se dokonce s Jakubem Ferencem dostali do přečíslení dva na jednoho, jenže Petr Kváča parádním zákrokem podržel svůj tým a odolal i dalším nebezpečným zakončením soupeře. Ani Daniel Huf ale nezůstal bez práce, když musel likvidovat zakončení Tomáše Filippi po nahrávce Dávida Grígera.

Do druhé části se tak šlo za bezbrankového stavu, ten však dlouho nevydržel. V přečíslení dva na jednoho totiž Adam Najman povedenou žabičkou vyzval k zakončení Dávida Grígera a ten ze střední vzdálenosti zamířil přesně k bližší tyči. Jinak druhá dvacetiminutovka moc krásy nepobrala, boj probíhal především podél mantinelů a brankáři se moc nezapotili. Nicméně krátce po polovině zápasu bylo na liberecké straně ještě veseleji. Petr Kolmann vypálil od modré a Jakub Klepiš jeho dělovku úspěšně tečoval do sítě!

Petr Kolmann o utkání

„Zlínští hodně bojovali. Byl to hodně silový hokej, často nás tvrdě dohrávali. My jsme si nechtěli nic komplikovat a hráli jsme jednoduše. Přijeli jsme ven a chtěli jsme tři body. Je jedno, jak jsme jich dosáhli.“

Ševci ale ve 47. minutě utkání zdramatizovali. Oscar Flynn to zkusil od modré a od hole Petera Tršky se kotouč odrazil nad rameno Petra Kváči. Domácí se poté ze všech sil snažili o vyrovnání, jenže svěřenci Patrika Augusty už jim svou zodpovědnou hrou nic nepovolovali.

Až necelé dvě minuty před koncem putoval Petr Kolmann na trestnou lavici a Berani svou přesilovku ještě umocnili odvoláním gólmana. Liberečtí se ale s vypětím všech sil ubránili. Přitom mohli jít dokonce do tří, jenže Zdeněk Okál faul na svou osobu odvolal. „Patří mu za to obrovský respekt. Zas tak často se to nevidí. Zaslouží si klobouk dolů,“ ocenil fair-play Okála trenér Patrik Augusta.

Po zaváhání s Mladou Boleslaví tak Bílí Tygři získali další tři velmi důležité body.

FOTO: David Peška

Patrik Augusta
„Jsme spokojenější díky tomu, že jsme vyhráli. Bylo to těžké utkání s pevnou defenzivou na obou stranách. Věděli jsme, v jaké je Zlín situaci a že bude bojovat o každý metr ledu. To se také potvrdilo, nedal nám vůbec nic zadarmo. Vážíme si tří bodů.“

Luboš Jenáček
„Je to pro nás kruté. Podle mě jsme hráli velmi dobře. V první třetině se nám nepovedlo dát gól a po jedné chybě na začátku té druhé jsme inkasovali. Poté jsme na dlouho vypadli z role a byli jsme chaotičtí. Tíhou našeho postavení v tabulce bohužel kluci poté ztratili víru. V poslední periodě jsme dali kontaktní gól a hráči si šli za vyrovnáním. Zaslouží si absolutorium za nasazení a bojovnost. Bohužel už jsme to nedotáhli.“

21. kolo, úterý 02. listopadu 2021

PSG Berani Zlín