Reportáž

Tygři vítěznou sérii neprodloužili, Hradci podlehli 2:3

Hradec Králové/Liberec - Deset zápasů v řadě liberečtí starší dorostenci neprohráli. Na Hradec Králové však ve velmi vyrovnané partii nestačili, podlehli mu 2:3. Rozhodující branku zaznamenal sedmnáct minut před koncem duelu Radovan Pavlík.

Přesilovky udávaly tón, na gól se čekalo

Hradečtí vstoupili do utkání s lídrem tabulky velmi dobře, poměrně aktivním pohybem si během první třetiny vykoledovali na soupeři hned pět faulů oproti třem vlastním. První velkou šanci měl ale Liberec, proti Filipu Chlumovi musel brankář Dominik Groh prokázat perfektní postřeh.

Pak už byli o něco lepší Královští lvi, v gólové příležitosti se zjevil Martin Hejna, hostujícího Aleše Stezku ale nevymíchal. Tempo hry určovaly přesilové hry, které ani jeden z protivníků ve skórování nepřetavil. V závěru třetiny se musel opět levým betonem blýsknout Groh. Největší nepříjemnost nakonec potkala čárového sudího Libora Machače, kterého po odpískání nezaviněně srazila dvojička bojujících hráčů, nicméně ve druhé části se Machač zase vrátil „do hry“.

Přetahovaná neskončila, Tygři těsný hradecký náskok dotáhli

K vidění byla hodně bojovná a zároveň kvalitní partie, po přestávce Hradec využil dohrávané početní výhody k jasným možnostem Pavlíka s Hofmanem. Stezka ale předvedl svou obrovskou kvalitu! A tak se urodilo na druhé straně, vůbec první akci Tygrů ve druhé části proměnil v přesnou gólovou střelu Radek Šír – 0:1.

Lvi se ale nenechali nijak rozhodit a za pár minut vývoj dokonale otočili! V obou případech se o to postarali obránci. Nejdřív Hnik s Hejnou krásně připravili koncovku přečíslení Kryštofu Hroudnému, v čase 31:10 pak přesilovkovou dorážku poslal do prázdné brány Štěpán Havránek – 2:1!

Domácí však poté další přesilovku nevyužili zatímco Liberec ano. Minutu a půl před druhou sirénou se blýskl umístěnou ranou Tomáš Nezbeda a stav utkání byl vyrovnaný 2:2.

Poslední jednogólová třetina přinesla rozuzlení

Rozhodující moment celého utkání přišel chvíli po přestávce. A byla to nefalšovaná hokejová paráda! Filip Hronek narýsoval přihrávku přes dvě pásma na hokejku Radovana Pavlíka, který se jako lasička zbavil svého protivníka a uháněl na Stezku sám. Libereckého gólmana překonal u bližší tyčky a Lvi znovu vedli – 3:2!

Postupem času dramatická partie gradovala a zdálo se, že rozhodčí už do ní nebudou chtít zasahovat. Nakonec ale přece jen museli pár faulů na obou stranách ocenit. Brankář Dominik Groh musel být hodně pozorný, ale liberecká mašina z předchozích kol trochu drhla.

O finální nápor se hosté připravili sami, dvě minuty před koncem fauloval exhradecký Miroslav Hylena. Kouč Bílých Tygrů Jiří Vozák, který vede i českou reprezentaci žen, přesto sáhl k odvážnému odvolání brankáře. Jeho svěřenci se ale k ničemu nedostali a musejí tedy z východních Čech odjíždět s prázdnou!

Ohlasy trenérů

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové): Myslím, že to byl super zápas dvou kvalitních mužstev. Dařilo se nám eliminovat sílu některých libereckých hráčů, oni jsou na tom silově vůbec dobře. Byla tam zodpovědnost všech kluků k úkolům, které mají, snažili se je plnit. To nás přivedlo k úspěchu. Góly vyplynuly z naší bojovnosti a z toho, že kluci šli za vítězstvím. To je strašně cenné. Liberec vnímám v dorostu jako špičkové mužstvo a musím zaťukat, že kluci si svou práci opravdu splnili. Jsem přesvědčený, že se nám o reprezentační pauze podařilo dobít baterky, na klucích je vidět daleko větší jiskra a doufám, že to z nás nevyprchá. Program máme hodně nabitý. Ještě hrajeme na tři lajny, protože máme distancovaného Filipa Moníka, ale doufám, že pak bude moci naskočit i ta čtvrtá a sílu trochu rozložíme, protože ji budeme potřebovat. Jsme vděční za každý bod, který získáme.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): Věděli jsme, že Hradec dobře bruslí, což celý zápas prokazoval. Bylo vidět, že jde za vítězstvím a chce vyhrát víc než my. Chce se dostat do čtyřky, což bylo znát na jeho nasazení. Nám chyběla pokora a byli jsme nedisciplinovaní, myslím, že soupeř si vítězství zasloužil. Kluci si neplnili taktické věci. Mysleli si, že ta vítězná série půjde dál sama, ale to nejde. Navíc jsme diskutovali s rozhodčími, což vůbec neexistuje. Asi jsme si to prohráli sami.