Tygři vítěznou sérii neprodloužili, Hradci podlehli 2:3

Date of publication Author Martin Voltr, Kryštof Rossmann

Hradec Králové/Liberec - Deset zápasů v řadě liberečtí starší dorostenci neprohráli. Na Hradec Králové však ve velmi vyrovnané partii nestačili, podlehli mu 2:3. Rozhodující branku zaznamenal sedmnáct minut před koncem duelu Radovan Pavlík.

22. kolo, pondělí 17. listopadu 2014
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)

Branky: 23. Šír (Černý) 39. Nezbeda (Lakatoš, Šír) - 30. Hroudný (Hejna, Hnik), 32. Havránek (Zahradník), 43. Pavlík (Hronek). Rozhodčí: Jan Hribik, Tomáš Veselý - Libor Machač, Jan Zeman- Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 Střely na branku: 43:26

Královští lvi Hradec Králové

Groh – Havránek, Hronek, Lier, Hroudný, Veselý, Luštinec – Pavlík, Zahradník, Chalupa, Hejna, Matouš, Hnik, Hidveghy, Malík, Hofman

Stezka – Mečíř, Mróz, Klinger, Husa, Velechovský, Wiencek, Lakatoš, Chlum, Jursa, Kačírek, Rubeš, Šír, Nezbeda, Černý, Bělohorský, Hylena, Sviták

Přesilovky udávaly tón, na gól se čekalo

Hradečtí vstoupili do utkání s lídrem tabulky velmi dobře, poměrně aktivním pohybem si během první třetiny vykoledovali na soupeři hned pět faulů oproti třem vlastním. První velkou šanci měl ale Liberec, proti Filipu Chlumovi musel brankář Dominik Groh prokázat perfektní postřeh.

Pak už byli o něco lepší Královští lvi, v gólové příležitosti se zjevil Martin Hejna, hostujícího Aleše Stezku ale nevymíchal. Tempo hry určovaly přesilové hry, které ani jeden z protivníků ve skórování nepřetavil. V závěru třetiny se musel opět levým betonem blýsknout Groh. Největší nepříjemnost nakonec potkala čárového sudího Libora Machače, kterého po odpískání nezaviněně srazila dvojička bojujících hráčů, nicméně ve druhé části se Machač zase vrátil „do hry“.

Přetahovaná neskončila, Tygři těsný hradecký náskok dotáhli

K vidění byla hodně bojovná a zároveň kvalitní partie, po přestávce Hradec využil dohrávané početní výhody k jasným možnostem Pavlíka s Hofmanem. Stezka ale předvedl svou obrovskou kvalitu! A tak se urodilo na druhé straně, vůbec první akci Tygrů ve druhé části proměnil v přesnou gólovou střelu Radek Šír – 0:1.

Lvi se ale nenechali nijak rozhodit a za pár minut vývoj dokonale otočili! V obou případech se o to postarali obránci. Nejdřív Hnik s Hejnou krásně připravili koncovku přečíslení Kryštofu Hroudnému, v čase 31:10 pak přesilovkovou dorážku poslal do prázdné brány Štěpán Havránek – 2:1!

Domácí však poté další přesilovku nevyužili zatímco Liberec ano. Minutu a půl před druhou sirénou se blýskl umístěnou ranou Tomáš Nezbeda a stav utkání byl vyrovnaný 2:2.

Poslední jednogólová třetina přinesla rozuzlení

Rozhodující moment celého utkání přišel chvíli po přestávce. A byla to nefalšovaná hokejová paráda! Filip Hronek narýsoval přihrávku přes dvě pásma na hokejku Radovana Pavlíka, který se jako lasička zbavil svého protivníka a uháněl na Stezku sám. Libereckého gólmana překonal u bližší tyčky a Lvi znovu vedli – 3:2!

Postupem času dramatická partie gradovala a zdálo se, že rozhodčí už do ní nebudou chtít zasahovat. Nakonec ale přece jen museli pár faulů na obou stranách ocenit. Brankář Dominik Groh musel být hodně pozorný, ale liberecká mašina z předchozích kol trochu drhla.

O finální nápor se hosté připravili sami, dvě minuty před koncem fauloval exhradecký Miroslav Hylena. Kouč Bílých Tygrů Jiří Vozák, který vede i českou reprezentaci žen, přesto sáhl k odvážnému odvolání brankáře. Jeho svěřenci se ale k ničemu nedostali a musejí tedy z východních Čech odjíždět s prázdnou!