Tygři vyloupili Brno! Dvakrát se trefil Zachar

Brno/Liberec – Utkání Komety s Libercem bylo kvůli odkladům nakonec jediné, které se z úterního kola odehrálo, přičemž obě mužstva nastoupila do zápasu oslabena o několik hráčů. Po urputném boji si nakonec připsali výhru Tygři, kteří zvrátili nepříznivý stav a vyhráli potřetí za sebou.

43. kolo, úterý 18. ledna 2022
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. R. Pavlík (Vincour, Rákos) – 36. M. Zachar (Gríger), 49. Birner (Štibingr, Filippi), 59. M. Zachar (P. Jelínek), 60. Filippi (M. Ivan). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Šimánek. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Kometa Brno

Sedláček (Klimeš) – Tansey, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), L. Doudera, Fajmon – L. Horký, P. Holík, P. Mueller (C) – R. Pavlík, Rákos, Vincour – Meluzín, Ostřížek, Malý – Matěj Svoboda, Dočekal, Šik.

Kváča (D. Král) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Aubrecht, Derner, J. Šedivý – Birner (A), Filippi, A. Najman – Ordoš, Gríger, M. Zachar – Rychlovský, P. Jelínek (C), Čederle – J. Šír, Faško-Rudáš.

První třetina utkání byla herně vyrovnaná, vyložené šance si ovšem připisovali především hráči Komety. Petr Kváča ale předvedl několik povedených zákroků a udržel bezbrankový stav. V jednu chvíli mu navíc pomohla tyč, kterou po nahrávce Petera Muellera trefil Petr Holík.

Nicméně na začátku prostředního dějství už se Kometa do vedení dostala. Tomáš Vincour našel krásným pasem před bránou Radovana Pavlíka a ten poprvé rozsvítil červené světlo. Ve zbytku druhé třetiny to poté za Kváčou zvonilo jako v kostele, neboť hned několik slibných ran Brna skončilo na brankové konstrukci. Domácí smůla v zakončení tak dala šanci Severočechům, kteří v 36. minutě vyrovnali. Hned po vhazování totiž vypálil ze slotu Marek Zachar, jenž zamířil přesně na zadní tyč.

Za stavu 1:1 se tak šlo do závěrečné periody, v níž na ledě probíhal tvrdý boj o každý centimetr. A z něj nakonec vyšli jako vítězové svěřenci Patrika Augusty! Tomáš Filippi přihrál do ideální palebné pozice Janu Štibingrovi a ten po naznačení střely nabil ještě lépe postavenému Michalu Birnerovi, který trefil odkrytou klec. Kometa najednou musela dotahovat, jenže Tygři ji do žádného většího tlaku nepouštěli. A ani při závěrečné hry bez brankáře se domácí do šance nedostali, liberecké vítězství naopak potvrdil druhým gólem v utkání Marek Zachar. Moravané se však nehodlali vzdát a zkusili power-play i podruhé, ani tentokrát však nebyli úspěšní, když přes celé hřiště zakončil do opuštěné brány Tomáš Filippi.

Bílí Tygři tak navázali na dvě předchozí výhry a po obratu si odváží z Brna tři body!

„Viděli jsme velmi vyrovnané utkání. V první polovině byla o trochu lepší Kometa, během druhé třetiny trefila nějaké tyčky a břevna. Rozhodlo to, že jsme ubránili tři oslabení a od poloviny zápasu jsme začali hru obracet na svou stranu. Podařilo se nám dát jeden rozdílový gól, díky kterému jsme vyhráli.“

Jiří Kalous
„Bylo to vyrovnané utkání. Neproměnili jsme šance a to bylo rozhodující. Klíčová byla naše neschopnost vstřelit branku. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že si vytvoříme ještě nějakou šanci, jenže jsme udělali chybu, kterou soupeř potrestal. “