Tygři zvládli domácí generálku, Kladno porazili 3:1

Liberec - V generálce na extraligu zavítalo pod Ještěd Kladno. Rytíři sice do zápasu vstoupili lépe, když se už v osmé minutě dostali do vedení, Tygři však brzy vyrovnali a nakonec si vypracovali dvoubrankový náskok, který si zkušeně pohlídali.

P4, čtvrtek 02. září 2021
3:1
(2:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Klepiš, 18. Derner (Ivan), 23. Najman (Šír, Rychlovský) – 8. Pitule (Melka). Vyloučení: 2:5, navíc Dotchin (KLA) OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Kváča (Pavelka) – Šmíd, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, Ivan – Birner, Filippi, Ordoš – Vlach, Jelínek, Zachar – Záborský, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, Najman, Šír – Klapka

Rytíři Kladno

Bow (Stahl) – Donaghey, Beránek, Funk, Suchánek, Kehar, Dotchin – Ciampini, Hlava, Kristo – Melka, Kubík, Hajný – Plekanec (C), Pitule, Machala – Bílek, Beran, Račuk

Úvod zápasu se nesl v trochu pomalejším tempu, hra byla hodně rozkouskovaná, na první větší šanci se ale dlouho čekat nemuselo. Michal Ivan vyslal Marka Zachara do samostatného úniku, ten však zakončoval pod tlakem a zamířil mimo tři tyče. Vzápětí na druhé straně využil chyby v liberecké rozehrávce Tomáš Pitule, který se tváří v tvář Kváčovi nemýlil a poslal Kladno do vedení - 0:1.

Tygři mohli následně vyrovnat v nabídnuté přesilovce, kterou sice nevyužili, po jejím konci však udeřili. Jakub Klepiš se v útočném pásmu dostal k puku, vybruslil si do prostoru mezi kruhy, odkud zamířil přesně do šibenice branky Landona Bowa - 1:1. A to nebylo pro první třetinu všechno. Už za padesát sekund totiž Michal Ivan nahrál na modrou čáru Lukáši Dernerovi, jehož nahození skončilo až v síti - 2:1!

Radost po gólu Jakuba Klepiše

Liberečtí vstoupili do druhé třetiny aktivně a už po necelých třech minutách se mohli radovat. Po dobré práci Jakuba Rychlovského v středním pásmu se do šance dostal Jan Šír, který ještě našel Adama Najmana, proti jehož tvrdé ráně neměl Bow žádnou šanći - 3:1. Vzápětí mohl náskok navýšit Petr Jelínek, kanadský gólman ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti lapil.

Poté byly k vidění dvě přesilovky Tygrů, ani jednu z nich však domácí v další gól neproměnili. Nejblíže k němu měl Ladislav Šmíd, jenž se po hezké individuální akci prokličkoval až do dobré střelecké pozice, Bowa však nepřekonal. Následně o sobě dal vědět nově příchozí Tomáš Záborský, jenže ani on na kladenského brankáře nevyzrál. Po prostřední dvacetiminutovce tak Severočeši drželi dvoubrankový náskok.

Ondřej Vitásek v souboji před Petrem Kváčou

Do třetí třetiny vstoupili Rytíři v přesilovce, žádnou větší šanci z ní však nevytěžili. To na druhé straně zahrozil Marek Zachar, který dorážel střelu Jaroslava Vlacha, Bow se proti němu ale dokázal přesunout. Následně dostali Liberečtí k dispozici další početní výhodu, ani tentokrát ji však i přes nadějný tlak nevyužili.

V druhé polovině poslední části hry se Kladenští pokoušeli zdramatizovat vývoj zápasu, pevná obrana domácích je ale k žádným větším šancím nepouštěla. Až v závěru se do dobré střelecké pozice dostal Vítězslav Bílek, jenže Petr Kváča si s jeho střelou poradil. Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak generálku na extraligu zvládli, když zvítězili 3:1.

„Myslím si, že jsme po celé utkání byli o trochu lepší. Kontrolovali jsme puk a vypracovali si velké množství šancí. Akorát produktivita nebyla taková, jakou bychom si představovali. Jsme rádi z vítězství v posledním přípravném zápase a nyní budeme už vše směřovat na příští pátek.“