U16 osmi góly rozstřílela Mladou Boleslav. Následně zlomila i prokletí v nadstavbě

Date of publication Author Kateřina Hamplová, Jonáš Majtyka

Liberec - Liberecká šestnáctka v sobotu jasně předčila svého soupeře, když porazila Mladou Boleslav 8:0. K dvěma využitým přesilovkám navíc Tygři přidali i dvě trefy v početní nevýhodě a následně poprvé v sezóně zvítězili i v nadstavbě.

4. kolo, sobota 22. září 2018
(2:0, 3:0, 3:0 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Vodlan, 14. Šedivý (Putz), 32. Hujer (Tůma, Plos), 35. Plos (Duschka), 38. Hujer (Polák), 46. Hujer (TS), 57. Gajda (Vodlan, Rossmy), 59. Polák (Jenčovský), rozh. náj. Šedivý. Rozhodčí: Battěk – Hána, Děděk. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 8:7. Střely na branku: 6:2. Průběh utkání: 8:0.

Krátký (Franc) – Damašek, Böhm (A), Duschka, Šedivý (C), Culek, Dvořák, Tůma – Masař, Hujer, Putz, Měchura, Vodlan (A), Trunda, Jenčovský, Gajda, Polák, Plos, Rossmy.

BK Mladá Boleslav

Stuchlík (Náhončík D.) – Sommer, Křepelka, Rajgl (C), Hrouda, Žabka (A), Šercl – Hamer, Sluka, Kredl, Plíšek, Peca, Ďuráč, Hruška, Haas, Náhončík S., Růžek.

V první dvacetiminutovce se zpočátku hrál velmi vyrovnaný hokej s mnoho šancemi na obou stranách. Výrazně více byli vylučování Tygři, kteří se na oplátku blýskli skvělou obranou. Do větší příležitosti se v průběhu dostal Putz, který se výborně prosmýkl mezi hostujícími obránci a dostal se až před samotného Stuchlíka. Mířil však těsně nad horní tyč.

V druhé polovině úvodní třetiny jsme se již mohli dočkat otevření skóre. Luka Vodlan nenápadně objel hostující branku a šikovně trefil brusli jednoho z boleslavských obránců, od které se kotouč odrazil za Stuchlíkova záda - 1:0. Za malý okamžik Liberec vedení navýšil, a to po trefě Jakuba Šedivého, jenž se po skvělé přihrávce Davida Putze trefil pod břevno - 2:0.

V celé druhé třetině dominovali Tygři. Do šance se sice dostala i Boleslav, ale liberecký Čeněk Krátký si všechny střely pohlídal. Zajímavým bodem v utkání byl tvrdý atak Jakuba Šedivého, za který si musel odpykat osobní trest. Naštěstí to Tygrům nezpůsobilo tolik problémů díky precizní obraně.

Několik prvních sekund v následující početní výhodě Severočechů se povedla výborná akce Jakubu Hujerovi, který se v plné rychlosti dostal před Stuchlíka a z levého kruhu jej propálil mezi betony - 3:0. Dvě minuty poté vznikla celkem drsná potyčka mezi Masařem a hostujícím Žabkou. To zřejmě domácí nabudilo a dále na Boleslav vyvíjeli tlak.

Ve vlastním oslabení se blýskl Lukáš Plos, který z mezikruží svižnou střelou trefil pravý horní roh mladoboleslavské klece - 4:0. Pátý gól poté vsítil Jakub Hujer, jenž díky pěkné přihrávce od Poláka propálil hostujícího gólmana - 5:0.

Trenér Richard Lobo o hattricku Jakuba Hujera:

"V první řadě to má za řízky (úsměv). Z druhého úhlu pohledu si to zasloužil. Je to hráč, který vyčnívá ve svém ročníku a hraje velmi dobře."

V závěrečné části se mohli hosté dočkat úvodní trefy, jenže Plíšek zamířil z mezikruží mimo tři tyče. Poté se opět o slovo přihlásili Liberečtí. Jeden z obránců Mladé Boleslavi puk v brankovišti a bylo nařízeno trestné střílení. To vzápětí proměnil Jakub Hujer, jenž tak završil svůj hattrick - 6:0.

Bruslaři se i nadále snažili aspoň o čestný zásah, góly ale stříleli pouze Tygři. Nejdříve se střelou z ostrého úhlu prosadil Petr Gajda - 7:0. A minutu a půl před koncem vsítil druhou branku Liberce ve vlastním oslabení po samostatném úniku Vojtěch Polák - 8:0.

Následná nadstavba došla až do samostatných nájezdů a i v ní byly šelmy úspěšnější, když si vítěznou trefu připsal Jakub Šedivý.

Richard Lobo
„Po dlouhé době to byl zápas, v němž nám vyšlo vše, na co jsme sáhli. Od začátku jsme tomu šli naproti. Hráli jsme velice dobře organizovaně jak v obraně, tak v útoku. Napadaly nám tam konečně góly, které nám chyběly v minulých kolech. Kluci si za toto utkání zaslouží obrovskou pochvalu. Konečně jsme prolomili i prokletí v nadstavbě, vyhráli jsme na nájezdy. Čtyři body byly potřeba, jsme za ně strašně rádi.“

Jiří Zörkler
„Gratuluji Liberci k vítězství. Hrál výborně, má kvalitní mužstvo a nám se zápas úplně nepovedl.“

4. kolo, sobota 22. září 2018
(2:0, 3:0, 3:0 - N 0:0 - 1:0)

BK Mladá Boleslav