U16 podlehla Spartě, rozhodly dva slepené góly

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Pět vítězných utkání v řadě měla na kontě liberecká šestnáctka před utkání se Spartou. Naposledy podlehla v polovině února právě Pražanům. I tentokrát byli nakonec spokojenější hráči z hlavního města, kteří po dvou rychlých trefách ze druhé třetiny dostali do vedení, na které Tygři nedokázali odpovědět.

XIX. kolo, čtvrtek 08. března 2018
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky:52. Pray (Jansa) – 28. Bláha (Slavíček, Guryevskiy), 29. Theimer (Tomek). Rozhodčí: Luczków – Grundler, Serbus. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Čajan (Franc) – Kováč, Hampl, Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Gajda

Krbeček (Sluka) – Bláha, Zemchenkov, Hamara, Ducháč, Guryevskiy, Adam, Kubánek, Adamec, Krupička, Potůček, Broš, Slavíček, Vitouch, Tomek, Thheimer, Kuracina, Höll

První třetina nabídla útočnou hru, na obou stranách ale bylo vidět množství nepřesností. Proto měly oba týmy své největší šance k otevření skóre v přesilovkách. Liberec své dvě početní výhody nevyužil, ani Spartě se výhoda jednoho muže v poli nevydařila a stav po první třetině tak byl 0:0.

Přesilové hry hráli velkou roli i v druhé dvacetiminutovce. Nejdříve Tygři neproměnili svou početní výhodu, následně Liberečtí sami Spartě nabídli dvě dvouminutová vyloučení. A to druhé dokázali Pražané využít. Po Slavíčkově pasu se prosadil Marek Bláha a vsítil první branku utkání.

O minutu později bylo pro Severočechy ještě hůře. To se totiž za záda Čajana propadla střela Oto Theimera. Dva bleskové zásahy s Tygry otřásly a zanedlouho se Sparta mohla radovat potřetí, když bylo po faulu na Kuracinu nařízeno trestné střílení. Čajan ale své spoluhráče podržel a puk do branky nepustil.

Do třetí periody šli domácí s cílem zdramatizovat průběh utkání, a to se jim povedlo. Jejich narůstající tlak vedl k brance, kterou ve dvaapadesáté minutě vstřelil William Pray. Více už ale svěřenci trenéra Loba bohužel nestihli a tři body tak putovali do Prahy.