Reportáž

U16 podlehla v přestřelce Plzni. V play-off vyzve Slavii

Plzeň/Liberec - Zápas dlouho lépe vycházel Plzni, která si během čtyřiceti minut vypracovala čtyřgólový náskok. Tygři se ale nevzdali a v závěrečném dějství snížili na rozdíl jediné trefy. Západočeši se však nakonec o tři body nenechali připravit.

Do utkání vstoupili lépe Plzeňští, kteří se již po třiapadesáti vteřinách dostali do vedení, když se prosadil David Jiříček - 1:0. Tygři však již ve čtvrté minutě přispěchali s odpovědí. V přesilové hře totiž Bennet Rossmy vjel v plné rychlosti do útočného pásma a svižnou ranou z mezikruží překonal domácího gólmana - 1:1. Vzápětí ale putoval na trestnou lavici Trunda a ani Indiáni početní výhodou nepohrdli. David Špaček využil clony před Vopravilem a od modré zamířil přesně k tyči - 2:1.

O chvíli později už to bylo o dvě branky, neboť Vopravila prostřelil Lubomír Kupča - 3:1. Liberečtí se však s nepříznivým stavem nehodlali smířit a svou aktivitou si vysloužili další přesilovku, kterou využil povedenou ranou David Putz - 3:2. Jenže následně byl vyloučen Luka Vodlan a Západočeši si vzali zpět dvougólové vedení. David Jiříček přihrál před bránu osamocenému Petru Houserovi a ten z bezprostřední blízkosti nasměroval kotouč za brankovou čáru - 4:2.

V prostřední dvacetiminutovce se Severočeši snažili opět o kontaktní trefu, jenže tu nevsítili ani při dvojnásobné početní výhodě. A tak se o slovo opět přihlásili Plzeňští. Adam Dvořák přihrál na modrou čáru Dominiku Plecitému, jenž svou dělovkou popáté rozvlnil síť liberecké svatyně - 5:2.

V sedmatřicáté minutě už to s naší šestnáctkou vypadalo hodně bledě. Dominik Soukup našel svým pasem z rohu Davida Jiříčka a ten zvýšil už na 6:2 pro domácí.

Svěřenci trenéra Richarda Loba ale nesložili zbraně a v závěrečném dějství se vrhli za vyrovnáním. Jakub Hujer se úspěšně proháčkoval až před Bočana, kterého následně překonal povedenou kličkou - 6:3. O chvíli později se Jakub Hujer trefil podruhé, když dorazil puk zblízka za brankovou čáru a zadělal na drama - 6:4

Do obrovské šance se poté dostal Luka Vodlan, jenže gólman Plzně proti jeho nebezpečné teči stihl zasáhnout. Nakonec jej ale šest minut před koncem překonal Jakub Masař a rázem už to bylo o jednu branku - 6:5. Vyrovnat se ovšem Tygrům i přes obrovskou snahu nepodařilo. Chvíli před závěrečnou sirénou navíc pečetil vítězství Indiánů Josef Dáňa - 7:5.

Liberečtí nakonec získali aspoň bod útěchy, když samostatný únik v nadstavbě proměnil Petr Gajda. Liberecká U16 zakončila nadstavbovou skupinu A na čtvrtém místě a v prvním kole play-off narazí na pražskou Slavii.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„V naší hře bylo spousta zbytečných chyb v defenzivní práci. V útoku jsme své šance oproti domácím neproměnili, soupeře jsme tak nechali ve skóre odskočit po dvou třetinách na 6:2. Ve třetí třetině soupeř povolil, my jsme pořádně zabrali, abychom si zachránili triko, podařilo se nám skóre dotáhnout na 6:5. Škoda, že se nám už nepodařilo dát ten čestný vyrovnávací gól, nicméně nutno uznat, že Plzeň si vítězství více zasloužila. My jsme rádi alespoň za ten bod z prodloužení."
Tomáš Pejchar
HC Škoda Plzeň
„Dnes jsme měli generálku před playoff a již tenhle zápas jsme tak chtěli pojmout, bohužel se tak nekonalo. Od poloviny zápasu to byla bramboračka. S hokejem to moc společného nemělo. Strašně ztrát, nepřesných nahrávek, špatné čtení hry, reagovaní na soupeře a hru samotnou. Naši nezodpovědností, laxnosti jsme ztratili komfortní čtyřbrankový náskok a soupeře vrátili zpět do zápasu. Tohle není přistup pro playoff. Doufám, že si to kluci konečně uvědomili a půjdou vstříc vrcholu sezony společně jako tým."