U16 předvedla další kanonádu. O výhře na Kladně rozhodla šesti góly v druhé třetině

Kladno/Liberec - Po první třetině vedli Liberečtí pouze o jednu branku a utkání bylo stále otevřené. V prostřední dvacetiminutovce však Tygři vstřelili šest gólů a následně si svůj vysoký náskok v klidu pohlídali.

III.kolo, sobota 15. prosince 2018
0:9
(0:1, 0:6, 0:2 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: rozh. náj. Sojka – 6. Putz (Hujer), 27. Rossmy (Vodlan, Gajda), 31. Vodlan (Rossmy, Gajda), 32. Měchura (Masař, Hujer), 34. Hujer (Rossmy, Böhm), 35. Polák (Masař, Jenčovský), 37. Měchura (Damašek, Masař), 42. Böhm (Putz), 56. Vodlan (Putz). Rozhodčí: Kraval – Zháňal, Hradil. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:9.

Rytíři Kladno

Suk (Jaňour) – Danda, Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Ticháček (C) – Kouba, Procházka, Sojka (A), Hrabík, Šilhavý, Bareš, Nedvěd, Štěpánek, Adam, Šapovaliv, Chrenka (A).

Krátký (Franc) – Damašek, Böhm, Hladík (A), Šedivý (C), Dvořák, Šíma, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda (A).

Vstup do zápasu vyšel lépe svěřencům trenéra Richarda Loba, kteří se dostali do vedení už v šesté minutě zásluhou Davida Putze - 0:1. Obě mužstva si následně zahrála přesilovou hru, jenže žádná další branka do první sirény nepadla, a tak si Tygři do kabiny odnesli jednobrankový náskok.

Ve druhé třetině se začaly dít věci. Liberečtí po necelých sedmi minutách hry navýšili vedení, když se prosadil Bennet Rossmy - 0:2. To ale nebylo zdaleka vše. V polovině utkání vstřelil třetí branku Severočechů Luka Vodlan a o necelou minutu později ho napodobil Adam Měchura - 0:4.

Šelmy však stále neměly dost! Pátou trefu přidal v početní výhodě Jakub Hujer. O chvíli později prostřelil hostujícího gólmana Vojtěch Polák, načež svou druhou trefu v zápase zaznamenal Adam Měchura. V tu chvíli na tabuli svítil čas 36:22, hostující celek nastřílel Kladnu během devíti minut a padesáti vteřin šest branek a o vítězi duelu bylo v podstatě rozhodnuto.

V závěrečné periodě se Kladenští chtěli pokusit o zázrak, jejich odhodlání ale brzy zmrazil svým gólem Martin Böhm - 0:8. Definitivní tečku přidal chvíli před koncem Luka Vodlan, jenž vstítil devátou branku týmu z města pod Ještědem - 0:9. Rytíři nebyli o moc horším mužstvem, na bránu Severočechů vyslali úctyhodných děvetadvacet střel, jenže se jim nepodařilo překonat výborného Čeňka Krátkého.

Domácí získali v následující nadstavbě aspoň bod útěchy, když samostatné nájezdy rozhodl Adam Sojka. Nic to ovšem nezměnilo na faktu, že se Tygři po třetí výhře v řadě posunuli na první místo tabulky!

„Musím kluky zas jen chválit. Je radost stát na střídačce a sledovat je v akci. Jedinou kaňkou jsou prodloužení, v nich se nám zatím moc nedaří. Snad se to ale také zlepší. Nyní můžu všem popřát hezké svátky. Další soutěžní zápasy nás čekají až v novém roce. Doufejme, že nás forma neopustí a navážeme tam, kde jsem teď skončili.“