U16 si drtivě poradila se Žďárem nad Sázavou, Vodlan dal dva góly během střídání

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Žďár nad Sázavou/Liberec – Čistá práce! Tygří kategorie U16 si poradila se Žďárem nad Sázavou. Poté, co většinu zápasu diktovala tempo, se prosadila i gólově. Husarský kousek se povedl forvardovi Luku Vodlanovi, který dal dva góly během jediného střídání. Obě trefy přitom dělilo pouhých dvaadvacet vteřin. Bonusový bod v prodloužení našemu mužstvu vystřelil jiný útočník - Vojtěch Polák.

9. kolo, sobota 13. října 2018
(0:1, 0:1, 0:3 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Hujer (Masař, Putz), 24. Masař (Hujer, Šedivý), 46. Vodlan (Rossmy, Měchura), 47. Vodlan (Böhm), 59. Böhm (Leden), 63. Polák. Rozhodčí: Pilný – Krejčí, Berger.

SKLH Žďár nad Sázavou

Havlík – Macek, Beran, Pecka, Joudal, Sochor, Pelikán, Číhal – Valkoun, Procházka, Sopotnik, Kotrba, Eliška, Matas, Janda, Brúha, P. Doležal, Staněk, J. Doležal

Franc – Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Leden, Jenčovský, Masař, Polák, Rossmy

Tygři vstoupili do zápasu se Žďárem nad Sázavou bravurně. Využili hned první početní výhodu v utkání a zásluhou Jakuba Hujera už po čtyřech minutách hry skórovali. O další branku se ještě v úvodní třetině mohl postarat Dvořák s Masařem, ale domácí brankář situaci i následnou dorážku ustál.

Naše mužstvo nevyužitá šance mrzela jen do 24. minuty. Jakub Masař si spravil chuť, když mu Hujer naservíroval kotouč před zcela odkrytou branku. Druhému střelci zápasu připravil obrovskou šanci i Pulz, ale Havlík libereckého šikulu těsně před půlkou zápasu vychytal.

Pořádné brankové hody se strhly až ve třetím dějství. O parádu se postaral Luka Vodlan, který udeřil dvakrát během jednoho střídání a během dvaadvaceti vteřin. Nejprve slovinský forvard zakončil v úniku nad vyrážečku soupeřova gólmana a poté neomylně z mezikruží poslal kotouč pod břevno. Gól provázelo i cinknutí puku o tyč.

V 56. minutě mohl přijít Franc o čisté konto. Nejprve sice výborně vychytal Sopotnika ve velké šanci vyrážečkou, ale následně promáchl kotouč za brankou a skórovat mohl Staněk. Naštěstí pro libereckého gólmana z úhlu nezamířil přesně.

Těsně před koncem základní hrací doby ještě kosmeticky upravil skóre Martin Böhm, jemuž nabil zpoza branky Matěj Leden. V prodloužení měl nejprve dvě obrovské šance Vodlan, ale rozhodl až Vojtěch Polák, který využil chybu Macka a z úniku vymetl šibenici branky.

Richard Lobo
„Do zápasu jsme vstoupili dobře a soupeře nepouštěli z jeho pásma. Bohužel jsme se první třetinu nedokázali prosadit a hráli takový hloupý hokej. Od druhé části jsme zapojili hlavu a rázem to z naší strany vypadalo lépe. Bohužel jsme udělali spoustu zbytečných faulů. Až třetí třetina a prodloužení byly z naší strany super. Jsme rádi, že vezeme všechny čtyři body. Teď nás čeká těžký úkol, připravit se na Pardubice s Hradcem, kteří jsou v tabulce před námi.“

9. kolo, sobota 13. října 2018
(0:1, 0:1, 0:3 - N 0:1)