U17 si na první výhru v nadstavbě musí ještě počkat, padla ve Varech

Liberec - Podobně jako ve čtvrtek proti Spartě, i dnes na ledě Karlových Varů to bylo skvělé představení obou gólmanů. Naši dorostenci v závěru první třetiny srovnali krok zásluhou Samuela Jansy, nicméně ve zbytku utkání se už přes defenzivu Energie neprosadili.

nadst. 2, sobota 04. prosince 2021
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Šmíd (Csabi, Holejšovský), 27. Šmíd (Csabi), 53. Zeman (Pavelec, Pastor) – 18. Jansa (Janata). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Baxa. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:21.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Psohlavec) – Kubíček, Anton "A", Cipko, Mähler, Malý, Postl – Holejšovský, Šmíd, Csabi "C", Handl, Zahejský, Váňa, Pavelec, Pastor, Zeman, Šilhan.

Hambálek (Macourek) – Jakubec, Pérez, Ehrenbergerger, Král, Várady, Macháček – Jansa, Hois "A", Janata "C", Vološín, Pekař, Bartovi, Kučera, Hájek, Prokůpek, Zenker.

Bezgólové skóre platilo do 10. minuty. Po zakázaném uvolnění Liberce domácí uspěli na buly a v útočném pásmu to sehráli tak dobře, že už měl Zdeněk Šmíd snadnou pozici - 1:0. Bílí Tygři si ale šli za vyrovnáním. V první šanci ještě Samuel Jansa brankáře Ebenstreita nepřekonal, ale když se jinak disciplinovaní energetici vyfaulovali do tří, nedal mu z pravého kruhu nárok - 1:1.

Karlovy Vary se ve druhé třetině vrátily do vedení. Csabi nejprve v samostatném úniku nevyzrál na Vojtěcha Hambálka, ale ještě puk dokázal vrátit do druhé vlny na zakončujícího Zdeňka Šmída - 2:1. Poměrně divoký byl závěr prostředního dějství. Radek Janata chvátal sám na branku, jenže souboj muže proti muži s Ebenstreitem prohrál. Těšně před sirénou poté ve svém brankovišti čaroval Hambálek, který chytil obrovskou šanci Kubíčka i následnou dorážku z bezprostřední blízkosti.

Bílí Tygři se ve třetí části snažili se zápasem něco udělat, ale v zakončení nebyli dostatečně kvalitní. Gólman Ebenstreit zneškodnil i příležitost Tomáše Prokůpka, který se snažil kotouč z brankoviště procpat za čáru. Tečku za utkáním napsal v 53. minutě povedenou tečí domácí Matěj Zeman - 3:1.

„Dneska ten hokej nebyla nějaká velká paráda. Byl to spíše boj. Šance byly na obou stranách, vytvořily si je oba týmy. Bohužel soupeř je využil, my ne. Nic se neděje, jedeme dál. Jak Vary, tak my dáváme šanci hráčům, kteří třeba tolik prostoru nedostali. Máme záložní celky, takže je to i o tom, že se to pak na hře týmů trošku projeví. Je to ale pro ně extraligový zápas, zkušenost, takže s tím můžeme být spokojení. S proměňováním šancí ne.“

Tomáš Andrys
„V každém případě jsme rádi, že jsme doma uhráli tři body. Myslím si, že to byl hlavně zápas gólmanů, kteří, jak jeden, tak druhý, chytali velmi dobře. Kromě prvních deseti minut to byla z naší strany trochu holomajzna, ale na druhou stranu jsme rádi za tři body.“