U18 prohrávala po třinácti minutách o dva góly. Nakonec ale Brno rozstřílela 8:2

Liberec - Liberecká osmnáctka nezačala utkání s Kometou zcela ideálně, když už po třinácti minutách prohrávala 0:2. Ve druhé třetině ovšem Tygři svou hru výrazně zlepšili a Brnu nakonec nastříleli osm branek.

XX.kolo, pátek 09. února 2018
8:2
(1:2, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 18. Had (Žemba, Rychlovský), 22. Bitman (Hampl), 25. Křepelka (Bitman, Drábek), 30. Žemba (Rychlovský), 51. Liška, 51. Křepelka (Hájek, Drábek), 53. Drábek, 60. Adamec (Had) – 5. Svoboda, 13. Kunc (Minárik). Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Axma. Vyloučení: 8:4, navíc Hájek (LIB) 5+OK,Charvát (LIB) 10 minut OT a 5+OK, Vašíček (KOM) 10 minut OT, T. Sedláček (KOM) 5+OK a TH. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:2, 8:2.

Novák – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Had, Ira – Rychlovský, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Bitman, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šeliga

HC Kometa Brno

Kašpar (30. Holata) – Věžník, T. Sedláček, Mlčák, Kučeřík, J. Sedláček, Vašíček, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Svoboda, Meluzin, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc (C), Kadlic

Do utkání vstoupili lépe hráči Brna, kteří se dostali už v páté minutě do vedení. Liberečtí totiž při své vlastní přesilovce chybovali v rozehrávce, načež se k puku dostal Matěj Svoboda, který nechytatelnou ranou k tyči a otevřel skóre – 0:1. Poté to s Tygry vypadalo ještě hůře, když se Kometa dostala do přečíslení dva na nikoho. Michal Kunc si několikrát vyměnil kotouč s Markem Minárikem a poté překonal bezmocného Nováka – 0:2. Domácí ovšem v závěru první třetiny snížili. Jan Žemba přihrál před bránu Petr Hadovi, jenž nadvakrát překonal gólmana Komety – 1:2.

Do druhého dějství vstoupili svěřenci trenéra Milana Plodka mnohem lépe a zaslouženě se dočkali brzkého vyrovnání, když Petr Bitman vjel v plné rychlosti do útočného pásma, načež svižnou ranou zpoza obránce prostřelil Kašpara – 2:2. Neuběhly ani dvě minuty a Severočeši otočili skóre! Ke sražené dělovce Petra Bitmana se dostal Jan Křepelka a svou dorážkou zvýšil na 3:2. Přesně v polovině zápasu našel Jakub Rychlovský svým křížným pasem Jana Žembu, který z levé strany vsítil čtvrtý gól Liberce a vyhnal brankáře Filipa Kašpara z brány. Toho nahradil Martin Holata.

Trenér Milan Plodek důležitém gólu před první přestávkou:

"Kontaktní gól je vždy důležitý. Kluky jsme nabádali, aby nevěseli hlavy a věřili si. Navíc jsme měli hráče, kteří už hrají za U20 a mají kvalitu ve hře dopředu. Bylo to o tom kluky nabudit a uklidnit. Myslím si, že zvládli utkání v pohodě. Trochu mě mrzí vyšší tresty ze závěru zápasu, k hokeji to ovšem patří."

Začátek poslední dvacetiminutovky probíhal v poklidnějším tempu, v jednapadesáté minutě ale domácí opět zabrali. Nejdříve totiž Adam Liška využil přečíslení dva na jednoho a o patnáct vteřin později zužitkoval Hájkovu nabídku Jan Křepelka, jenž střelou z voleje zvýšil na 6:2. O chvíli později už to bylo 7:2, když se ve vlastním oslabení dostal do úniku Michael Drábek, jenž překonal hostujícího gólmana kličkou mezi betony.

V závěru zápasu byli ještě diváci svědky několika bitek, které ovšem na vítězi zápasu už nic nezměnily. Dvě vteřiny před závěrečnou sirénou se navíc z předbrankového prostoru prosadil Miloslav Adamec, který osmým gólem zpečetil liberecké vítězství.

„Prvních deset minut nám úplně nevyšlo. Neměli jsme pohyb, možná jsme soupeře trochu podcenili. Poté se ale kluci zvedli, dali i pěkné góly. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

Marek Moskal
„Potýkáme se špatným obdobím. První třetina nám vyšla. Dali jsme v ní nějaké góly a hráli jsme systém, kterým jsme se chtěli prezentovat. Jeden z rozhodujících momentů byl gól na 1:2. Ve druhé části se soupeř zlepšil a hráči si dělali, co chtěli. Působili jsme až alibistickým dojmem.“