U19 dotahovala náskok Sparty marně. Pražané si z Liberce odvezli všechny body

Liberec - Utkání proti vedoucímu týmu tabulky rozehráli Liberečtí skvěle, jenže Sparta poté otočila skóre a po dvou třetinách vedla o tři branky. V závěrečném dějství snížili Tygři na rozdíl jediné trefy, na vyrovnání jim už ale nezbyl čas.

XVIII.kolo, sobota 02. února 2019
3:4
(1:1, 0:3, 2:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Jansa (Jiruš, Nezbeda), 41. Cikhart (Šeliga), 53. Křepelka (Starý, Liška) – 13. Prymula, 27. Prymula (Rubeš, Dani), 27. Rubeš (Prymula, Dani), 37. Rubeš (Prymula, Dani), 61. Prymula. Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

Čajan – Starý, Šedivý, Adamec, Charvát, Had, Kollert – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Strnad, Jiruš, Nezbeda, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga

Cichoň – Krutil, Bláha, Havlín, Prchal, Tomek – Prymula, Dani, Slavíček, Obadal, Rubeš, Kuracina, Arnošt, Gluzman, Čech

Liberečtí vstoupili do zápasu velmi aktivně a zasypali hostujícího gólmana střelami. Oldřich Cichoň však zlikvidoval jak pokus Petra Šafařovského, tak Jana Křepelky. Vzápětí se do samostatného úniku dostal Benjamin Vomáčka, jenže i on si na strážci sparťanské svatyně vylámal zuby. Tygři se ale nakonec branky dočkali. Ve třetí minutě totiž vyrazil Oldřich Cichoň střelu Vojtěcha Jiruše pouze před sebe a ke kotouči se nejrychleji dostal Filip Jansa, který jej dorazil za brankovou čáru – 1:0.

Svěřenci trenéra Milana Plodka byli nadále aktivnější, své šance ale nevyužili, a tak se o slovo přihlásili Pražané. Ti postupně začali srovnávat hru a krátce po polovině úvodního dějství vyrovnali. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Patrik Prymula se rozhodl pro individuální zakončení a přesnou ranou mezi Čajanovy betony vstřelil první branku hostů – 1:1. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Začátek prostřední periody kouskovala mnohá vyloučení, potrestáno bylo ovšem pouze jediné. Patrik Prymula využil clony před Pavlem Čajanem a od modré čáry zamířil přesně do liberecké klece – 1:2. Neuběhla ani minuta a už to bylo o dva góly. Patrik Prymula totiž v situaci dva na jednoho přihrál Václavu Rubešovi a ten střelou z voleje překonal marně se přesouvajícího Pavla Čajana – 1:3.

Ve třiatřicáté minutě Ondřej Havlín nahodil od modré kotouč na bránu a málem mohl slavit. Pavel Čajan totiž vůbec nic neviděl, naštěstí pro šelmy se puk odrazil od tyče zpět do hřiště. O několik okamžiků později přihrál Jan Křepelka před bránu zcela volnému Adamu Liškovi, jenže ten z bezprostřední blízkosti Oldřicha Cichoně nepřekonal. Pražané oproti tomu využili další početní výhodu. Patrik Prymula vystřelil od modré a Václav Rubeš jeho pokus šikovně tečoval za brankovou čáru – 1:4.

Do závěrečného dějství vstoupil tým z města pod Ještědem nejlépe, jak mohl. Dominik Šeliga vystřelil na bránu a Oldřich Cichoň jeho pokus vyrazil přímo na hůl Jana Cikharta, jenž dorážkou zblízka snížil na 2:4. O chvíli později šli však Liberečtí do tří a museli bránit dvojnásobnou přesilovku Sparty. Ta ale svou výhodu nezúročila. Necelých osm minut před koncem neudržel hostující gólman jedovatý pokus Adama Starého a v následné skrumáži se nejlépe zorientoval Jan Křepelka, který propasíroval touš za brankovou čáru – 3:4.

Severočeši poté ještě víc zvýšili otáčky a Pražané nevěděli, kam dřív skočit. V jednu chvíli už se domácí radovali po dělovce Petra Hada z vyrovnání, jenže liberecký obránce mířil až moc přesně a pouze rozezněl brankovou konstrukci. Ve zbývajících minutách už si hráči z hlavního města své vítězství pohlídali. V nadstavbě poté Patrik Prymula po povedeném sólu završil svůj hattrick a přisoudil Spartě i čtvrtý bonusový bod.

„Utkání rozhodla druhá třetina, v níž jsme udělali spoustu zbytečných, až hloupých faulů a soupeř jako je Sparta, toho samozřejmě využil. Přesto bych chtěl týmu poděkovat za závěrečnou třetinu, snaha o vyrovnání však již k bodům nevedla. “