U20 se vrací do tempa a veze si z Havířova plný počet bodů

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Po pauze se liberecká Juniorka vrátila opět do zápasového tempa, vyzvala domácí Havířov. Celý zápas se hrál velmi vyrovnaný hokej, i přes to se ale Tygrům podařilo v duelu zvítězit 4:2 a vezou si domů na sever tři body.

10. kolo, pátek 15. října 2021
2:4
(0:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 33. Kubíček (Mastič), 49. Horváth (Mastič) – 22. Měchura (Kovář, Zajíček), 34. Měchura (Hampl), 47. Zajíček (Měchura, Nezbeda), 57. Pavlík (Zajíček). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

AZ Heimstaden Havířov

Zlatnický (Nowak) – Kremnický, Bílek, Kubíček "A", Zavřel, Kyselý, Kočí "A" – Bochorishvili, Mastič, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov "C", Bárta

Krátký (Macourek) – Starý, Rybář, Kovář, Hampl, Hladík, Patzelt, Nezbeda "C", Jansa, Pavlík, Měchura "A", Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Putz, Huňor

První třetina žádný gólový moment nenabídla. Šance se v ní ale naskytly, autor té největší byl liberecký Mikuláš Jenčovský, který se ocitl sám přes soupeřovou brankou, bohužel ji ale minul. Po první dvacetiminutovce zůstává nerozhodný stav 0:0.

O první trefu zápasu se postaral útočník Bílých Tygrů Adam Měchura. Jednogólový rozdíl ve třicáté třetí minutě ale smazal svou brankou Petr Kubíček, který vystřelil přesně do sítě. Náskok si ale Liberec vzal hned zpět, když o necelou minutu později znovu skóroval Adam Měchura.

Ve třetí periodě Severočeši znovu úřadovali, když se za asistence Adama Měchury a Jana Nezbedy trefil mezi tři tyče Jakub Zajíček . Domácí tým chtěl ale výsledek ještě otočit, a tak ve čtyřicáté deváté minutě střílel Kevin Horvát. Autorem poslední branky zápasu se stal Šimon Pavlík a upravil tak stav na finálních 4:2.

„Byl to těžký zápas po reprezentační pauze. Čtrnáct dní se nehrálo a myslím, že to bylo trochu znát, hlavně ze začátku. Pak jsme se rozehráli, ale domácí byli dobře připraveni a jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli za tři body.“

Filip Konštacký
„Dnes jsme s favorizovaným Libercem odehráli vyrovnané utkání, bohužel jsme prohráli po individuálních chybách. Jsou to věci, které se pořád opakují, strašně se nadřeme na gól. Dali jsme doma opět jenom dva góly a bohužel jsme jich víc dostali.“