Úvod finále pro Plzeň. Junioři padli 1:4

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Utkání bohaté na vyloučení nakonec rozhodla hra v přesilových hrách. Liberečtí junioři totiž ani jednu nevyužili, zatímco Plzeň zužitkovala hned tři. Ve finálové sérii se tak Škodovka ujímá vedení. Šanci na opravu budou mít svěřenci Richarda Loba už v neděli od 17:00!

1. finále, sobota 16. dubna 2022

Branky a nahrávky: 22. Pavlík (Kríž, Šedivý) – 18. Slanina (Malát), 22. Kopic (Eremiáš), 26. Adamec (Malát, Kremláček), 30. Slanina (Malát). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 12:8. Vyšší tresty: 3:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1664. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Král (Vopravil) – Hampl, Šedivý (A), Kovář, Hladík, Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Němeček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, Soukup, Marcel, Slanina (A), Malát, Ženíšek, Dáňa

Začátek utkání se nesl ve znamení vyrovnaného hokeje a oba celky si připsaly několik příležitostí. Za indiány jich několik neproměnil aktivní Sebastian Malát, na druhé straně zase Vondraše nepřekonal Petr Gajda. Skóre se tak otevřelo až v osmnácté minutě, když povedenou přesilovkovou kombinaci zužitkoval Jan Slanina - 0:1.

A Plzeň se poté hned na začátku druhé periody radovala podruhé. V přečíslení tři na dva přihrál Adam Eremiáš mezi kruhy Marku Kopicovi a ten nekompromisní ranou do horního rohu zvýšil na 2:0 pro hosty. Uběhlo ale jen čtyřicet šest vteřin a Liberečtí snížili! Po nahození Jakuba Šedivého a několik odrazech se nakonec puk dostal k Šimonu Pavlíkovi, který ho dorazil do sítě - 1:2.

Jenže ještě před polovinou zápasu šli Tygři do tří a Škodovka nabídnutou šanci neodmítla. Sebastian Malát našel krásným pasem na zadní tyči úplně volného Václava Adamce, který překonal marně se natahujícího Krále - 1:3. Ve 30. minutě hráli Plzeňští další přesilovku a znovu byli úspěšní, když se z pravého kruhu trefil pod víko Jan Slanina - 1:4.

Severočeši už poté museli vrhnout veškeré síly do útoku, žádný gól už ale nepadl. Diváci byli naopak svědky mnohých vyloučení a potyček, včetně pěstního souboje mezi Danielem Malákem a Filipem Jansou. Úvodní duel finále tak ovládli indiáni, kteří se ujali vedení 1:0 na zápasy.

Richard Lobo
„Z naší strany to bylo hodně špatné, vůbec jsme nezachytili tempo. Přišlo na nás hodně lidí a my jim nic neukázali. V dalším utkání se můžeme jen zlepšit, protože hůř jsme už hrát nemohli. Je dobře, že šanci na nápravu máme hned následující den.“

Petr Vojan
„Zápas nabídl hodně vyloučení, což bylo nakonec klíčové. Většinu z našich gólů jsme dali v přesilovkách. Máme první bod, který budeme do večera slavit a další den do toho půjdeme opět naplno.“

1. finále, sobota 16. dubna 2022

HC Škoda Plzeň