Vítkovice - Velký zápas a velká výhra! Dorostenci Bílých Tygrů zvládli semifinále závěrečného turnaje mistrovství České republiky s Vítkovicemi poměrem 5:3 a postupují do finále! V něm se utkají během neděle s Kometou Brno.

MČR, sobota 30. března 2019
3:5
(1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Kotásek (Krejsa, Petr), 26. Rajčan (Brada, Cubo), 43. Kotásek (Machů, Petr) – 3. Dvořák, 19. Hujer (Gajda, Rossmy), 34. Vodlan, 48. Hujer (Měchura, Rossmy), 56. Vodlan (Masař, Putz). Rozhodčí: I. Čuňočka, J. Ondráček – M. Bartoň, M. Hranoš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:24. Diváci: 156.

HC Vítkovice Ridera

Bartošák – Bystroň, Smolka, Cubo, Machů (A), Kosina, Puchala, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Schauer, Macho, Melovský, Juříček, Kubík, Brada (A)

Franc – Böhm, Duschka, Šedivý (C), Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy (A), Gajda

Závěrečný turnaj se hraje systémem dvou semifinálových zápasů, ze kterých vzejdou dvojice pro finále a boj o třetí místo. Na náš celek připadly domácí Vítkovice, které ovládly nadstavbovou skupinu B. Šelmy do duelu vstoupily výborně, rána nápřahem Jakuba Dvořáka z levé strany zamířila už ve třetí minutě s trochou štěstí za Bartošákova záda.

Domácí však stihli brzy vyrovnat. France překonal z blízkosti Alex Kotásek, když se prodral před zařízení a následně vyčkal na nejlepší možný moment k zakončení. Tedy okamžik, kdy liberecký přesouvající se brankář dopadne na led a odhalí prostor pod břevnem. Parta pod taktovkou trenéra Loba však dostala v závěru úvodní části početní výhodu.

Gajda nalezl křižným pasem v pravém kruhu stojícího Jakuba Hujera a sniper se opřel do rány vší silou. Bartošák neměl šanci. Přetahovaná pokračovala v prostřední dvacetiminutovce. Obrana šelem pozapomněla na rozjetého Samuela Rajčana, který svůj únik zakončil prudkou a hlavně přesnou ranou do horních pater branky.

Pak se do osudu utkání poprvé vložil slovinský útočník Luka Vodlan. Jeho rána se s přispěním vyšší moci doklouzala za překvapeného vítkovického gólmana. Ten si totiž myslel, že má puk pod kontrolou, nicméně mýlil se. Ridera potvrdila, že vstupy do třetin jsou její silnou stránkou. Po dvou zakázaných uvolněních Bílých Tygrů se ve 43. minutě na levém kruhu uvolnil Alex Kotásek, nikdo z hráčů k němu nepřistoupil dostatečně rychle a bylo znovu vyrovnáno.

Vyrovnaný průběh definitivně zlomil Jakub Hujer. Ten si vyjel z Gretzkého tradiční pozice za bránou a poslal z pravé strany puk během přesilovky neomylně do šibenice. Snahu našeho celku o zvýšení náskoku navíc záhy podpořila dvojice Masař - Luka Vodlan. Ujela do brejku 2 na 1 a druhý zmiňovaný vystřelil Bílým Tygrům medaili. Jestli bude zlatá, nebo stříbrná, se rozhodne v neděli od 14 hodin.

„Jsme šťastní, je to super pocit. Kluci odehráli fantastický zápas, odmakali to, odbojovali, nechali tam všechno. Někteří i zdraví. Vždycky, když soupeř vyrovnal, jsme se naštěstí brzy oklepali. Kluci se nesložili, přece jenom je to v tomhle věku těžké. Ve druhé třetině při nás stálo i trochu štěstí, ale to k tomu patří, pomohly nám i přesilovky, ve kterých jsme dali dva góly. Kuba Šedivý má nastřelenou ruku a uvidíme, jak to s ním zítra bude. Další kluci jsou pomlácení, ale zítra se bolístky zapomínají a jdeme do finále. Doufáme, že bude taky se šťastným koncem.“

Jan Vavrečka
„Rozhodující byla druhá třetina, kdy jsme měli velký tlak do branky a taky jasné stoprocentní šance. Bohužel, všechno létalo vedle. Dá se i říci, že měl Liberec lépe postavenou branku. Ve třetí části jsme říkali klukům, jaká je síla přesilovek Liberce, ovšem přišly z naší strany dva tři zbytečné fauly a ty definitivně rozhodly zápas.“