Vítěznou sérii juniorů rázně utnula Sparta

Date of publication Author Jan Kousal

Praha/Liberec - Poslední utkání před vánoční přestávkou juniorce Bílých Tygrů nevyšlo. Pozměněná družina Richarda Loba prohrála na ledě Sparty vysoko 2:10, čímž přišla o svou skvostnou desetizápasovou šňůru výher.

26. kolo, pondělí 20. prosince 2021
10:2
(4:0, 2:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 11. Slavíček (Krupička), 14. Zembol (Vitouch), 17. Tomek (Krupička, Slavíček), 20. Tomek, 21. Hauser (Zembol), 26. Vágner (Krupička), 44. Vágner (Krupička, Slavíček), 52. Tůma (Šindelek), 58. Slavíček (David), 58. Hauser (Tůma, Tomov) – 51. Kříž (Zajiček, Jansa), 60. Hois. Rozhodčí: Šmika, Čáp – Lhotský, Hynek. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 48. Střely na branku: 44:34. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 10:1, 10:2.

HC Sparta Praha

Hrabal – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Mácha, Hauser, Krupička, Slavíček (A), Bareš, Vašíček, Vágner, Vitouch, Zembol

Vopravil (26. Krátký) – Kollert, Starý (A), Rybář, Hladík, Meisel, Culek – Leden, Jansa, Hois, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Plos, Jenčovský, Zajíček (C), Huňor

Na úvodní branku se v hlavním městě čekalo více než deset minut. Dal ji domácí Josef Slavíček, jehož přesný zásah Spartu pořádně nakopl. Do konce první periody totiž Pražané skórovali ještě třikrát. Jeden z gólů obstaral Jakub Zembol, o dva zbývající se postaral Tomáš Tomek, přičemž podruhé překonal Vopravila dokonce v oslabení.

Střelecký elán Spartě nevyprchal ani o přestávce. Půlminutu po jejím skončení zvýraznil její vedení Petr Hauser a v 26. minutě vyhnal Vopravila z brány Michal Vágner.

Čeněk Krátký pak sice na nějakou dobu sparťanský gólostroj zastavil, ovšem ani on duel bez inkasované branky nedochytal. A byl to znovu Michal Vágner, kdo zkraje třetí části zvýšil náskok domácích už na 7:0. Dočkali se ale i Tygři. Kouzlo gólmana Pražanů odčaroval deset minut před koncem Filip Kříž.

Tým z největší české metropole byl však nekompromisní. Jakub Tůma, Josef Slavíček a Petr Hauser totiž zaokrouhlili počet domácích branek na deset. Závěrečné slovo však měli Tygři. Gólovou tečku za juniorským rokem 2021 napsal čtyři vteřiny před sirénou Vojtěch Hois.

Richard Lobo
„Sparta dneska byla ve všem lepší. Nám dnes vůbec nic nevyšlo a vůbec jsme k tomu zápasu nepřistoupili tak zodpovědně, jak jsme chtěli. Sparta nás prostě dneska přejela.“

Tobiáš Slavíček
„Poslední dobou máme špatné vstupy do utkání, řekli jsme si k tomu nějaké věci a zareagovali perfektně. První třetina určila průběh celého utkání.“