Vítězství na domácí půdě! Hanákům Severočeši nedovolili ani jednou skórovat

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Nedělní utkání proti Kohoutům z Olomouce mělo velmi vyrovnanou první třetinu. V té druhé se ale skvěle prosadil Michal Bulíř díky teči u brankoviště a následně skóroval také obránce Tomáš Havlín. Ve třetí periodě Severočeši nedovolili hanáckému soupeři gólový náskok nijak dohnat, tudíž si berou další cenné vítězství na domácím ledě, a Marek Schwarz vychytal pro svůj tým čisté konto poprvé v sezóně!

8. kolo, neděle 06. října 2019
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Bulíř (L. Hudáček, T. Hanousek), 33. Havlín (Šmíd). Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 849. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 2:0.

Schwarz (Peters) – T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Derner, Knot, Kotvan, Graborenko – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, A. Musil, J. Vlach.

HC Olomouc

Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek, Valenta, Švrček, A. Rutar, Hlaváč – Ostřížek, Klimek, Kořenek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz (A) – Hecl, Skladaný, V. Tomeček.

První minuty utkání se hrály celkem vyrovnaně, ale větší akce nastala až v páté minutě, kdy Petr Jelínek objel bránu a kotouč nahrál přímo na hůl nenápadnému Janu Ordošovi před brankovištěm, ale ten trefil pouze hruď hanáckého gólmana. O chvíli později Tygři vybojovali svoji první přesilovku, kterou skvěle dirigoval Tomáš Filippi. Z ostrého úhlu prověřil Branislava Konráda, puk projel brankovištěm a zastavil se těsně u brankové čáry! Nicméně hostující obránci u něj byli dříve.

V šestnácté minutě se více zapotil i Marek Schwarz, když se Olomouc dostala do rychlého protiútoku. Rychlou nahrávku na střed a následnou střelu mezi betony ale liberecký strážce zneškodnil. V závěru třetiny získali početní výhodu i hostující. Tu však Liberečtí skvěle ubránili a Tomáš Filippi se dokonce dostal až před Branislava Konráda, ale bekhendem nakonec nezvládl překonat brankářovy betony.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se Bílí Tygři dostali do přečíslení dva na jednoho, což se mohla jevit jako slibná šance, ale přihrávka Libora Hudáčka na svého spoluhráče byla zblokována hanáckým bekem. Na druhé straně prověřil libereckou obranu Zbyněk Irgl, ale Marek Schwarz si svůj revír pohlídal. Ve dvacáté páté minutě se Tygři usídlili v útočném pásmu. Tomáš Hanousek přihrál Liboru Hudáčkovi na levé straně, který prudce vypálil, a trajektorii kotouče zachytila šikovně nastavená hůl Michala Bulíře u brankoviště, jenž poslal svůj tým do vedení – 1:0.

Posléze se snažili udeřit také Kohouti, když Vilém Burian vyslal nepříjemnou střelu z levého kruhu. Marek Schwarz se však stihl přemístit a kotouč vyrazil a následně pokryl také dorážku od Vojtěcha Tomečka. Na druhé straně se opět dostal do šance Michal Bulíř, když tečoval nahození Libora Hudáčka, ale hostující brankář byl u hole útočníka pozorný. Za malý moment se naskytla příležitost pro Tomáše Havlína, který dostal přihrávku od Ladislava Šmída, najel na vrchol levého kruhu a střelou ze zápěstí se trefil přímo nad pravé rameno hostujícího gólmana – 2:0!

Na konci třetiny se naskytly rovnou dvě šance pro hosty. Poprvé nekompromisně pálil z mezikruží Rostislav Olesz a trefil tyč, posléze jmenovaný útočník nahrál v protiakci Lukáši Nahodilovi, ten však tvrdou ránou trefil zadní mantinel. Stav na kostce před třetí částí tedy ukazoval 2:0 pro Liberec.

Úvod poslední periody nastartovali Michal Biner s Michalem Bulířem, ale druhý útočník z bezprostřední blízkosti gólmana Kohoutů nepřekonal. Na druhé straně se dostal do nebezpečné pozice hostující Vojtěch Tomeček, ale liberecký Marek Schwarz stihl sklapnout své betony. Tygři se však znovu dostali do akce, když mohl Michal Birner navýšit skóre po perfektní nahrávce před odkrytou bránou. Branislav Konrád ale skvěle natáhl svoji ruku a kotouč těsně před brankovou čarou zastavil!

Ve 47. minutě šli Tygři do čtyř, tudíž se naskytla pro hosty velká šance na snížení. Zbyněk Irgl se dostal sám až před Marka Schwarze, ale naštěstí trefil pouze jeho výstroj! Na libereckou svatyni následovala další smršť střel skoro z každé pozice, ale severočeský gólman za svá záda nic nepustil.

Závěr utkání přinesl ve hře řadu nepřeností a neustálého přerušení. Po tvrdé ráně Oldricha Kotvana se kotouč odrazil od zadního mantinelu přímo k Branislavu Konrádovi, který ho málem tečoval přímo do své brány, ale nakonec však puk stihl se štěstím pokrýt. Na poslední dvě minuty se hosté rozhodli odvolat brankáře, ale ani tak se jim nepodařilo skórovat. Liberečtí hokejisté si potvrzují roli jednoho z lídrů extraligy a berou cenné tři body!

„Naše největší pozitivum je zlepšení obrany a výborný výkon Marka Schwarze v bráně. Podařilo se nám to, o čem jsme mluvili od začátku sezóny - odehrát zápas bez mnoho inkasovaných gólů. Jinak to bylo velice vyrovnané utkání, šance se střídaly na obou stranách, my jsme ale byli efektivnější v koncovce.“

Jan Tomajko
„Nedali jsme gól, takže jsme nemohli počítat s tím, že bychom bodovali. Co se týká začátku zápasu, tak to z naší strany ještě nebylo ono. Potom jsme si ale vytvořili spoustu šancí, ale neproměnili jsme je. Udělali jsme i pár chyb dozadu, ale hlavní je právě to proměňování, zvlášť s takovým týmem jako je Liberec. V tom jsme dneska selhali.“