Výborně! Devatenáctka v napínavém zápase porazila Pardubice po nájezdech

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Liberecká juniorka v poslední době moc nevyhrávala, proti Pardubicím ale konečně výhrou po samostatných nájezdech protrhla pětizápasovou šňůru proher. Rozhodující nájezd proměnil Dominik Šeliga.

XVII.kolo, čtvrtek 31. ledna 2019
4:3sn
(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Vomáčka (Nezbeda, Jansa), 32. Jansa (Cikhart), 43. Vomáčka (Jiruš), rozh. náj. Šeliga – 24. Šír (Antoníček, Oliva), 25. Kostka (Rozlílek), 43. Pochobradský (Dubovčí) Rozhodčí: Smitka – Bosák, Grundler. Vyloučení: 2:2, navíc Charvát (LIB) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Pařík (Čajan) – Starý, Adamec, Charvát, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Strnad, Jiruš, Nezbeda, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba.

HC Dynamo Pardubice

Nečas (Vlk) – Dubovčí, Hrádek, Oliva, Nedelka, Blažej, Jelínek – Costa, Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal, Tobiáš.

Tygři vstoupili do zápasu skvěle, už po necelých dvou minutách se totiž Benjamin Vomáčka dostal k odražené střele a kotouč poslal za Nečasova záda - 1:0. Zanedlouho to mohlo být už o dvě branky, Adamcovu dělovku od modré však Nečas vyrazil.

I nadále byli Liberečtí aktivnější, slibnou příležitost na navýšení náskoku měl Kollert, jenže pardubický gólman opět předvedl skvělý zákrok. Těsně před koncem první třetiny si první větší šanci vypracovali Pardubičtí, jenže Rozlílkovi se v dobré pozici nepodařilo zakončit, Tygři tak po první dvacetiminutovce šli do kabin s jednogólovým vedením.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky se naopak lépe povedl Dynamu. Už po třech minutách propálil Paříka z levé strany Radek Šír a vyrovnal tak stav utkání - 1:1. Po 70 sekundách už hosté vedli, Martin Kostka totiž využil skvělé přihrávky Rozlílka a střelou do pravého rohu překonal libereckého gólmana - 1:2.

V polovině třetiny se ale Severočechům podařilo vyrovnat. Cikhart nahrál Filipu Jansovi, jehož dělovka zasvištěla až do sítě - 2:2. Vzápětí si mohli Tygři vzít vedení zpět, pokus Strnada z dobré pozice však Nečas vyrazil. Před druhou sirénou si hosté ještě vypracovali tlak, překonat Paříka se jim ale nepodařilo, do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Ten ale nevydržel dlouho. Po dvou minutách poslední dvacetiminutovky se totiž podruhé v utkání prosadil Benjamin Vomáčka, který dorazil střelu Jiruše - 3:2. Vedení Tygrům však dlouho nevydrželo. Po 50 sekundách se totiž po přihrávce Dubovčího z předbrankového prostoru prosadil Michal Pochobradský - 3:3.

Vzápětí mohly Pardubice zvrátit osud utkání na svou stranu, jenže Oliva ve velké šanci orazítkoval pouze tyč Paříkovy branky. Zanedlouho si na druhé straně vypracoval dobrou příležitost Vomáčka, jehož pokus ještě zkoušel dorazit Kovář, překonat Nečase se mu ale nepodařilo. Přes velkou snahu obou týmů už branka do konce základní hrací doby nepadla, muselo tak rozhodnout prodloužení.

V něm dostali hosté velkou možnost na rozhodnutí v podobě přesilové hry, jenže ji díky obětavým libereckým obráncům a skvělému Paříkovi nevyužili. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Dynamo ve svých řadách úspěšného střelce nenašlo, zato za domácí se prosadili Dominik Šeliga a Petr Šafařovský a zařídili tak svému týmu bonusový bod.

Milan Plodek
„Po sérii venkovních porážek jsme chtěli vyhrát a to se podařilo. Kluci odehráli dobré utkání a v nájezdech prokázali své dovednosti. “