Výborně! Devítka porazila Boleslav a může zaútočit na titul

Date of publication Author Ondřej Belák

Ostrava - Sobotní prohrou s Třincem si naši deváťáci na finálovém turnaji trošku zkomplikovali situaci, ale hned v dalším utkání se vrátili na vítěznou vlnu. V nesmírně důležitém souboji aktuálně hlavních aspirantů na titul porazili Mladou Boleslav 5:3. Pokud v pondělí zakončí MČR třemi body s Kometou, budou bez ohledu na výsledky ostatních zápasů slavit zlaté medaile!

MČR - 4. zápas, neděle 17. dubna 2022
3:5
(0:2, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 42. Hájek (Kurka), 49. Tetiva (Kristek), 60. Horníček (Kurka) – 15. Rozsíval (Šťástka), 17. Bartovič (Šťástka), 33. Bartovič (Rozsíval, Šťástka), 59. Bajer, 60. Šťástka (Ehrenberger).

BK Mladá Boleslav

Kovář (Balák) – Barták, Macháček, Kovář (A), Tetiva (A), Šilhavý, Hora – Novák, Hájek, Trefil, Kristek (C), Holoubek, Polanský, Horníček, Hanyš, Růžička, Kurka, Poustecký.

Bogač (Charvát) – Hrouda, Stromský, Seidl, Vápeník (A), Ehrenberger (A), Kanca – Langer, Kratochvíl, Svoboda, Šťástka, Rozsíval, Plosová, Maxin, Krajdl, Bartovič (C), Bajer.

V první třetině byla znát důležitost zápasu a hrálo se vyrovnaně. V 15. minutě se však Liberečtí dostali do vedení, když si pomohli přesilovkou. David Rozsíval si vyjel do kruhu a zamířil přesně - 0:1. Za několik desítek sekund navíc bylo ještě veseleji. Marek Šťástka hezky vybídl Adriena Bartoviče, který navýšil vedení - 0:2. Zkraje druhé části pomohla libereckému brankáři Bogačovi tyčka, ve 33. minutě už mohl sledovat, jak jeho spoluhráči přidávají další gól. Na konci povedené kombinace stál znovu Adrien Bartovič - 0:3.

Ve třetím dějství Mladá Boleslav zápas pořádně zdramatizovala. Kryštof Hájek nejprve připravil Bogače o nulu v kolonce obdržených branek, Václav Tetiva pak v přesilovce propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:3. Znovu uklidnit mohl svůj tým Šťástka, který zblízka těsně přestřelil.

Hráči z města automobilů to zkusili v šesti, nicméně Matěj Bajer dovezl puk do prázdné klece - 2:4. Mladoboleslavští okamžitě znovu odvolali brankáře a ještě vykřesali naději zásluhou Štěpána Horníčka. Tři body už si ale svěřenci trenérů Fialy a Daňka vzít nenechali. Naopak se ještě jednou prosadili do vyklizené brány zásluhou Marka Šťástky - 3:5.

Bílí Tygři tedy získali veledůležité tři body, a pokud se jim stejný kousek podaří také v pondělí proti brněnské Kometě, budou bez ohledu na výsledky ostatních mužstev slavit republikový titul. Držíme palce, ať to vyjde!

(foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Vojtěch Fiala
„V mnoha ohledech to pro nás byl zatím nejtěžší zápas na mistrovství. Soupeř měl dobrou výchozí pozici a v případě výhry by slavil titul. Byli jsme si vědomi toho, co je potřeba zlepšit oproti včerejšímu utkání s Třincem, a musím hráče pochválit, že to ze dne na den dokázali aplikovat. Zavařili jsme si ve třetí části, když se po šťastném gólu a sérii přesilovek Mladá Boleslav dotáhla na rozdíl jedné branky. Gólová poslední minuta pak byla tečkou za tímhle parádním zápasem. Kredit pro soupeře a zároveň velká pochvala pro naše hráče – pro ty, kteří zasáhli do zápasu i pro ty, kteří z pozice náhradníků dělali atmosféru na střídačce. V pondělí ráno hrajeme o zlatou medaili v posledním duelu sezóny, co dodat!“