Výborně! Junioři vstoupili do semifinále pravou nohou

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Svěřenci Richarda Loba vstoupili do semifinále juniorské extraligy úspěšně! První utkání s třineckými Oceláři ovládli poměrem 5:1 a ujali se vedení v sérii.

1. semifinále, pátek 01. dubna 2022

Branky a nahrávky: 9. Zajíček (Nezbeda, Jansa), 14. Cikhart (Jenčovský, Hampl), 33. Pavlík (Hladík), 34. Zajíček (Nezbeda, Jansa), 46. Gajda (Jiruš, Kovář) – 8. Chovaniak (Geidl, Matěj). Rozhodčí: Fraňo, Glanc – Hynek, Hnát. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 168. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Král – Kollert, Kovář, Hampl, Hladík, F. Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda (C), F. Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

HC Oceláři Třinec

Švančara – Andrle, Chovaniak, Kareš (A), Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek

Oceláři přitom do utkání vstoupili lépe, když v přesilové hře otevřel skóre Daniel Chovaniak. Bílí Tygři však utkání rychle překlopili na svou stranu. Jakub Zajíček nejprve srovnal krok a krátce nato vsítil nakonec vítězný gól Jan Cikhart.

Ve druhé třetině Severočeši odskočili do trháku dvěma slepenými góly. Šimon Pavlík krátce po polovině utkání zvýšil na 3:1 a prakticky vzápětí se podruhé v utkání prosadil Jakub Zajíček.

V závěrečné dvacetiminutovce si Liberečtí své vedení bedlivě střežili, a dokonce ho dokázali ještě jednou navýšit. Gólovou tečku za utkáním obstaral Petr Gajda, jehož branka stanovila konečný výsledek na 5:1. Šelmy tak po otevíracím klání vedou 1:0 na zápasy.

Václav Kočí
„Kluci rozhodně ukázali svoji kvalitu, i když ze začátku chyběl klid na hokejkách a naopak byla lehká nervozita. Soupeř byl silný, ale my jsme přebrali otěže a koncentrovaným týmovým výkonem jsme to dotáhli do úspěšného konce. Kluci zaslouží pochvalu, ale zítra jedeme zase od nuly.“

René Mucha
„Utkání začalo opatrně z obou stran, čekalo se na nějaké chyby. My jsme využili přesilovku a to nám paradoxně uškodilo. Přestali jsme se držet herního plánu, měli jsme potom hodně špatných momentů a domácí tým nás z přečíslení trestal. Za stavu 1:5 jsme měli i dvě břevna, ale bohužel nám nebylo dáno. Zítra je další den. “

1. semifinále, pátek 01. dubna 2022

HC Oceláři Třinec