Výborně! Tygři v Hradci Králové uspěli i podruhé a slaví postup do semifinále!

Date of publication Author Martin Pacák

Hradec Králové/Liberec - Stejně jako v úvodním měření sil v Home Credit Areně šelmy předvedly obrat, tentokrát z 0:1 na 2:1, a to dokonce během pouhých 21 vteřin. Michal Bulíř v závěru ještě pečetil vítězství gólem do prázdné klece a Bílí Tygři se tak po Mladé Boleslavi stávají druhým semifinalistou letošního ročníku!

ČF4, úterý 23. března 2021
1:3
(1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. Koukal (J. Veselý, Kelly Klíma) – 51. Gríger (Rosandić, Bulíř), 51. P. Jelínek (J. Vlach), 60. Bulíř (J. Vlach, Vitásek). Rozhodčí: Pešina, Kika – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Mountfield HK

Mazanec (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel (A), F. Pavlík (A), Šalda, Graňák, Jank, R. Pilař – Orsava, Cingel, Perret – Jergl, V. Růžička, J. Sklenář – M. Zachar, Lev, Kevin Klíma – J. Veselý, Koukal (C), Kelly Klíma.

Kváča (J. Pavelka) – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Lenc, A. Musil, Birner (A) – Bulíř, Gríger, Najman – D. Špaček, P. Jelínek (C), J. Vlach – R. Pavlík, Šír, Rychlovský.

Důležitost klání číslo čtyři byla patrná na všech aktérech od samého počátku. První šarvátka na sebe nenechala čekat ani dvě minuty a střely obou celků končily častěji na tělech blokujících obránců než v prostoru mezi třemi tyčemi. Postupem času se však hra zrychlila a začala nabírat na obrátkách.

V jedenácté minutě před sebe liberecký gólman vyrazil střelu tak nešťastně, že se jí chopil Petr Koukal, jenž posléze ukončil 178 minut trvající šňůru Petra Kváči bez inkasované branky. Šelmy poté hrozily v posledních vteřinách třetiny po hrubkách domácích, ale Radovan Pavlík ani chvíli po něm Adam Musil na Marka Mazance v oslabení nevyzráli.

Petr Jelínek o nepovedené první periodě:

„Na začátku duelu jsme tahali za kratší konec. Hradečtí do toho dali v první třetině vše, co mohli. Byli lepší a nám příliš nejezdily nohy, alespoň tedy mně určitě ne (směje se). Potom jsme to už herně vyrovnali.“

Prostřední dějství odstartovalo relativně vyrovnaně, oba celky si připsaly své šance. Ta největší ovšem přišla až později, když se Severočeši dostali do 53 sekund dlouhého dvojitého oslabení. To však Augustovi svěřenci zvládli bez inkasovaného gólu a potvrdili svou vysokou kvalitu v této činnosti.

V následné pasáži čtyř proti pěti už Petr Kváča nekapituloval hlavně díky přispění jednoho ze svých obránců, který zamezil Aleši Jerglovi dorážet do odkryté klece. Nato se skóre mohlo hnout ještě několikrát. Nejblíže tomu byla asi dělovka Jaroslava Vlacha z přesilovky, na opačné straně pak zvonila tyč po pokusu Richarda Nedomlela z kruhu. Do kabin se i tak odcházelo za neměnného stavu.

Do střehu!

Na začátku finální dvacetiminutovky pálil z ideální pozice v mezikruží Jeremie Blain, Kváča si ale povyjel a zákrokem vyrážečkou podržel svůj tým.

A v 51. minutě se šelmy konečně radovaly! Velký dříč celé série Mislav Rosandič se do toho opřel na modré čáře a kotouč tečoval Dávid Gríger přesně do volného místa u vzdálenější tyče, srovnáno – 1:1! Po pouhých jednadvaceti sekundách se ujal puku v útočném pásmu Petr Jelínek a pláchl na Marka Mazance. Ostřílený liberecký matador zkušeně kličkou načapal domácího gólmana a elegantně bekhendem zasunul do prázdné poloviny branky – 1:2!

Situace se bleskově obrátila, dva slepené zásahy a dobývat musel Hradec Králové. Překonat jistě působícího Petra Kváču se mu ovšem i přes závěrečnou powerplay nepodařilo, tygří postup do semifinále naopak pečetil ranou do prázdné brány Michal Bulíř - 1:3!

Patrik Augusta
„Další těžký zápas. Relativně brzy jsme prohrávali, a to Hradci pomohlo, byl velice aktivní a tvrdě nás forčekoval v obranném pásmu. Chvílemi nám to dělalo problémy, ale pracovali jsme a věřili v ten jeden gól, který by nás potažmo neskutečně nakopl. Nakonec přišel po šťastné teči, což se ale stane, když bojujete, věříte a makáte. Povedlo se nám to otočit a myslím, že od naší druhé branky mužstvo hrálo fantasticky a šlo si za výhrou v utkání i v celé sérii.“

Vladimír Růžička
„Utkání bylo z naší strany poměrně velice dobře odehrané do přibližně 50. minuty, do doby, kdy jsme nešťastně inkasovali na 1:1. Bohužel jsme po 21 sekundách dostali další gól na 1:2 po hrubé chybě u modré čáry, již soupeř využil. Samozřejmě je to pak obtížné za takového stavu, i když jsme tři čtvrtě minuty před koncem jeli sami na gólmana, branku jsme nedali. Je to opět vyloženě o tom, že s Libercem vyhrávat na jednu trefu je těžké. Myslím, že za stavu 1:0 jsme měli zvýšit na 2:0. Pak věřím, že bychom to uhráli. “