Výborný Robert Leško! Sedmáci těsně udolali Hradec

Liberec - Tygři sedmé třídy vstoupili do utkání proti Hradci Králové velmi aktivně, což jim vyneslo vedení. Východočeši ale nesložili ani za nepříznivého stavu zbraně a naše mužstvo v koncovce muselo čelit velkému tlaku soupeře.

Po delší přestávce jsme odehráli další kolo nadstavby tentokrát proti Hradci Králové. Zápas jsme začali velmi aktivně a již po 25 vteřinách otevřel skóre Hrabčák (Jobek), který v brankovišti dotlačil puk až do soupeřovi branky. Hrál se kvalitní hokej nahoru dolu s minimem přerušení. Soupeři se podařilo vyrovnat v čase 07:55. Nicméně další branky Tygrů postupně přidali Vološín (Havlíček), Dvořák a Várady (Zverka). První třetinu jsme vyhráli v poměru 4:1.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu za Tygry přidali branky Havlíček a Jobek (Vološín), za soupeře skóroval Sláma. Stav po druhé třetině byl 6:2. Třetí třetina bohužel přinesla úplně jiný obraz hry než dvě předchozí. Soupeř nás začal výrazně přehrávat a téměř nás nepustil z obranné třetiny. Na branku soupeře ještě odpověděl Kadlec (Jobek), ale další branky přidával už jen soupeř. V čase 58:13 a za stavu 7:5, se soupeř odhodlal hrát powerplay. Byli jsme v obležení, ale výbornými zákroky, tak jako po celé utkání, nás držel brankář Robert Leško. Po dvou našich neúspěšných pokusech o vstřelení pojišťovací branky se soupeři v čase 59:58 podařilo přeci jen snížit na rozdíl jedné branky. Na víc však už neměl čas a zápas jsme vyhráli 7:6. Nebýt však výkonu našeho brankáře, mohlo být vše jinak.

Daniel Stehno
Liberec
„Naše opora Robert Lesko zlikvidoval spoustu šancí Hradce a potvrdil svůj famózní výkon z předešlých zápasů, i když skóre tomu neodpovídá. Naši svěřenci vstoupili do zápasu bravurně a hned v prvním střídání vstřelili branku, postupně navíc přidávali další. Zápas měl velkou kvalitu a tempo. I přestože jsme vedli v duelu 4:1 a 7:3, tak nakonec Hradec nesložil zbraně suverénně nás přebruslil. Skóre dotáhl až na konečných 7:6 pro Liberec. Kdyby se hrálo o 5 minut déle, asi by Hradec zápas otočil. Přesto klobouk dolů před našimi svěřenci za bojovnost a body pro sedmou třídu, proti Hradci se výhra počítá."