Výborný Robert Leško! Sedmáci těsně udolali Hradec

Date of publication Author Petr Oberreiter, Kryštof Rossmann

Liberec - Tygři sedmé třídy vstoupili do utkání proti Hradci Králové velmi aktivně, což jim vyneslo vedení. Východočeši ale nesložili ani za nepříznivého stavu zbraně a naše mužstvo v koncovce muselo čelit velkému tlaku soupeře.

V. kolo, neděle 28. ledna 2018
7:6
(4:1, 2:1, 1:4)

Branky a nahrávky: Hrabčák (Jobek), Vološín (Havlíček), Dvořák, Várady (Zverka), Havlíček, Jobek (Vološín), Kadlec (Jobek). Střely na branku: 18:25 (8:7, 8:8, 2:10). Vyloučení: 6:1. Bez využití.

Leško Robert - Dvořák Jakub, Ehrenberger Jakub, Gutsu Oleksandr, Havlíček Šimon, Hrabčák Damian, Jakubec Matouš, Jobek Milan, Kadlec Dominik, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Oberreiter Petr, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš, Zverka Michal

Mountfield HK

Brinkman - Veselý, Zrzavý, Šír, Pražák, Vencl, Síla, Sklenář, Klíma, Sláma "C", Bezpalec, Koldrt, Král, Samer, Kulhánek

Po delší přestávce jsme odehráli další kolo nadstavby tentokrát proti Hradci Králové. Zápas jsme začali velmi aktivně a již po 25 vteřinách otevřel skóre Hrabčák (Jobek), který v brankovišti dotlačil puk až do soupeřovi branky. Hrál se kvalitní hokej nahoru dolu s minimem přerušení. Soupeři se podařilo vyrovnat v čase 07:55. Nicméně další branky Tygrů postupně přidali Vološín (Havlíček), Dvořák a Várady (Zverka). První třetinu jsme vyhráli v poměru 4:1.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu za Tygry přidali branky Havlíček a Jobek (Vološín), za soupeře skóroval Sláma. Stav po druhé třetině byl 6:2. Třetí třetina bohužel přinesla úplně jiný obraz hry než dvě předchozí. Soupeř nás začal výrazně přehrávat a téměř nás nepustil z obranné třetiny. Na branku soupeře ještě odpověděl Kadlec (Jobek), ale další branky přidával už jen soupeř. V čase 58:13 a za stavu 7:5, se soupeř odhodlal hrát powerplay. Byli jsme v obležení, ale výbornými zákroky, tak jako po celé utkání, nás držel brankář Robert Leško. Po dvou našich neúspěšných pokusech o vstřelení pojišťovací branky se soupeři v čase 59:58 podařilo přeci jen snížit na rozdíl jedné branky. Na víc však už neměl čas a zápas jsme vyhráli 7:6. Nebýt však výkonu našeho brankáře, mohlo být vše jinak.

Daniel Stehno
„Naše opora Robert Lesko zlikvidoval spoustu šancí Hradce a potvrdil svůj famózní výkon z předešlých zápasů, i když skóre tomu neodpovídá. Naši svěřenci vstoupili do zápasu bravurně a hned v prvním střídání vstřelili branku, postupně navíc přidávali další. Zápas měl velkou kvalitu a tempo. I přestože jsme vedli v duelu 4:1 a 7:3, tak nakonec Hradec nesložil zbraně suverénně nás přebruslil. Skóre dotáhl až na konečných 7:6 pro Liberec. Kdyby se hrálo o 5 minut déle, asi by Hradec zápas otočil. Přesto klobouk dolů před našimi svěřenci za bojovnost a body pro sedmou třídu, proti Hradci se výhra počítá.“