Výhra na úvod! U15 ve vyrovnaném zápase předčila Plzeň

Ostrava/Liberec - Devátou třídu čekal hned na úvod MČR velmi těžký soupeř - Škoda Plzeň. Ta sice do zápasu vstoupila lépe, Tygři ale dokázali vyrovnat a napínavé utkání zvrátili na svou stranu v třetí třetině.

MČR - 1. zápas, čtvrtek 14. dubna 2022
5:4
(2:2, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Maxin (Krajdl), 16. Rozsíval (Bartovič), 27. Bartovič (Rozsíval), 41. Bartovič (Rozsíval), 45. Šťástka (Bartovič) – 10. Úbl (Tománek), 13. Maxa (Hanzák, Dyk), 29. Maxa (Trachta, Hanzák), 43. Maxa. Rozhodčí: Grygara – Kořistka, Janoško. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Bogač (Charvát) – Hrouda, Stromský, Seidl, Vápeník, Ehrenberger, Kanca – Langer, Kratochvíl, Bartovič, Svoboda, Šťástka, Plosová, Maxin, Krajdl, Rozsíval, Bajer

HC Škoda Plzeň

Pavlis (Prantner) – Fousek, Lučan, Kamas, Černý, Kocek – Hodaň, Křepel, Hanzák, Maxa, Trachta, Klatovský, Dyk, Tománek, Úbl, Martinů

Do zápasu vstoupili o něco lépe Plzeňští, kteří se zásluhou Matyáše Úbla a Jiřího Maxy dostali do dvoubrankového vedení. Tygři se ale nevzdali a během necelých dvou minut dokázali srovnat. Nejdříve se střelou z pravého kruhu prosadil Imrich Maxin, načež se trefil David Rozsíval. Po úvodním dějství tak panoval nerozhodný stav.

V 26. minutě dokonal liberecký obrat další přesnou ranou Adrien Bartovič, i Plzeňští však dokázali rychle odpovědět. V nepřehledné skrumáži před Štěpán Bogačem se nejlépe zorientoval Jiří Maxa. Před závěrečnou třetinou tedy bylo vše otevřené.

Trenér Vojtěch Fiala o obratu z 0:2:

„I za stavu 0:2 jsme museli jet dál, rozhodně jsme se nevzdali. Věděli jsme, že zápas ještě určitě není prohraný. Dokázali jsme to otočit, pak sice Plzeň vyrovnala, ale řekli jsme si, že to nechceme rozhodnout nějakým náhodným gólem, ale naší aktivní hrou, z níž pak obě naše branky vyplynuly."

Hned po 28 sekundách poslední periody se Liberečtí dostali opět do vedení, když svůj druhý gól v utkání přidal Adrien Bartovič. Ani tento náskok ale nevydržel dlouho. Vzápětí totiž Jiří Maxa střelou k tyči završil svůj hattrick. V 45. minutě se mohli Severočeši opět radovat. Po vyhraném vhazování se ke kotouči dostal Marek Šťástka, jenž přízemním zakončením překonal Lukáše Pavlise. Plzeňští poté sice tlačili a v závěru to zkusili i v šesti, šelmy ovšem tentokrát vedení udržely a mohou se radovat z prvního vítězství!

Vojtěch Fiala
„Máme velkou radost, že jsme zvládli první krok, který byl velmi těžký. Možná je i dobře, že jsme si hned první den zkusili takhle náročnou koncovku. Myslím si, že se tým díky ní semknul a doufám, že se od toho odrazíme do dalších zápasů. Teď nás čeká Slavia, opět to tedy rozhodně nebude nic lehkého.“