Z napínavého souboje o druhé místo si U20 odnáší bod. V prodloužení uspěly Karlovy Vary

Liberec - Tygří junioři se v 8. extraligovém kole postavili na domácím ledě proti karlovarské Energii. Liberečtí vedli 2:0, soupeř pak skóre otočil, načež zápas poslal do prodloužení Michael Koštoval. V nastavené pětiminutovce rozhodl o vítězství hostů třígólový Tůma.

8. kolo, sobota 24. září 2022
3:4p
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Plos (Hladík, Jenčovský), 31. Brouček (Hladík, Šedivý), 55. Koštoval (Kříž) – 35. Tůma (Sapoušek, Šmajda), 39. Tůma (Anton), 42. Šmajda (Dorot, Bulka), 64. Tůma (Sapoušek, Šmajda) Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4

Hambálek (Krátký) – Šedivý, Hladík (A), Koštoval, Patzelt, Duschka, Rybář, J. Ehrenberger – Przybyla, Jenčovský (C), Plos – Kříž, Vodlan, Brouček – Lysoněk, Fiala, Janata – Jansa, Kofroň, Bačkovský.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Dybal) – Tůma, Dorot (A), Bulka, Krajčík, Zolnaj, Anton – Adámek, Varvařovský, Sapoušek (C), Šlechta, Handl, Šmajda, Váňa, Šmíd, Menc, Kusak.

Na první gól se čekalo poměrně krátce – do 7. minuty. Hladíkova střela proklouzla výstrojí brankáře a za čáru puk doklepl Lukáš Plos - 1:0. Blízko k navýšení náskoku měli domácí v přesilovce, když parádně vyšachovali karlovarskou čtveřici. Proti Vodlanovi se ale skvěle přemístil gólman Ebenstreit. Na druhé straně zahrozil Varvařovský, jehož pokus orazítkoval tyč. V závěru první části ještě střílel z mezikruží Adamec a Vojtěch Hambálek se proti němu zaskvěl fantastickým zákrokem lapačkou.

Ve druhé třetině se hrálo zpočátku bez větších šancí. Až ve 31. minutě propadla Ebenstreitovi další střela od modré – tentokrát v podání Šedivého – a zmatků před bránou využil Dominik Brouček - 2:0. Pak ale byly na tahu Karlovy Vary, které zvýšenou aktivitu proměnily hned ve dva góly. Oba vstřelil obránce Tadeáš Tůma. Nejprve zamířil pod břevno z levého kruhu, po chvíli i z protější strany - 2:2.

Obrat byl dokonán hned na startu třetího dějství. Samuel Šmajda překonal Hambálka bekhendovým blafákem - 2:3. Od 50. minuty už měli Bílí Tygři místy až obrovský tlak. Ebenstreit neuvěřitelně vyrazil střelu Kofroně, poradil si i s průnikem Plose. Pak ovšem napřáhl zpoza pravého kruhu obránce Michael Koštoval a bylo vyrovnáno - 3:3! V prodloužení měli takřka po celou dobu více ze hry Liberečtí. Žádná z šancí včetně Jenčovského střely do tyče se ale neujala, a tak rozhodli Západočeši. Přečíslení zakončil Tadeáš Tůma a hattrickem ukončil zápas - 3:4.

„Viděli jsme další velice kvalitní utkání. V takových zápasech může rozhodnout každá chyba, čehož soupeř maximálně využil. Možná jsme měli víc vyložených šancí, ale Vary byly efektivnější. Remíza po základním hracím čase byla po průběhu utkání zasloužená, z našeho pohledu je ale rozhodně škoda chyby v prodloužení.“