Zápas bohatý na vyloučení nakonec patřil Tygrům. U16 srazila Litvínov v prodloužení

Litvínov/Liberec - První dějství patřilo Liberci, který se dostal do jednobrankového vedení. Začátek druhé třetiny byl pěkně divoký, neboť během úvodních sedmi minut padlo pět branek. Skóre obou týmu se nakonec zastavilo na třech gólech a tento stav vydržel až do prodloužení, v němž pro sebe výhru uzmuli svěřenci trenéra Richarda Loba.

XVII.kolo, sobota 02. března 2019
3:4p
(0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Brouček, 23. Skuhrovec (Kadár), 27. Kadár (Hocelík), 63. Měchura – 17. Meisel (Trunda, Hladík), 25. Putz (Hujer), 26. Böhm (Polák). Rozhodčí: Šmika – S. Hradil, Sekera. Vyloučení: 14:16, navíc Šedivý (LIB) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.

HC VERVA Litvínov

Herkommer – Werner, Cimrman, Hocelík, Kadár, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Postl, Špaček, Brouček, Skuhrovec

Franc – Böhm, Hladík, Šedivý, Meisel, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Leden, Trunda, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy

V první třetině se toho dlouhou dobu moc zajímavého nedělo, místo branek a šancí se především vylučovalo. Jedna z přesilových her byla nakonec využita, když po asistenci Tomáše Trundy poslal kotouč do sítě Lukáš Meisel, jenž poslal Tygry do vedení - 0:1.

Vstup do druhého dějství vyšel mnohem lépe Litvínovu. Už po sedmaosmdesáti vteřinách hry se totiž prosadil Dominik Brouček - 1:1. Neuplynula ani celá minuta a žlutočerní otočili skóre zápasu. Jakub Kadár vybídl k zakončení Davida Skuhrovce a ten podruhé překonal Lukáše France - 2:1.

Liberečtí se ale nenechali zahanbit a ukázali, že rovněž umí zvrátit stav utkání. V obou případech si pomohli početní výhodou, nejdříve potrestal vyloučení domácích David Putz a vzápětí se při dalším trestu týmu z Podkrušnohoří prosadil po nahrávce Vojtěcha Poláka Martin Böhm - 2:3. Divoký začátek prostřední dvacetiminutovky však ukončil Litvínov, jenž díky trefě Jakuba Kadára srovnal na 3:3. Všech pět branek padlo v rozmezí sedmi minut, od té chvíle už se ale příchozí diváci až do konce třetí části gólu nedočkali. Místo toho byli svědky velmi častého faulování. Sudí nakonec v utkání rozdali celkem sedmdesát trestných minut.

Základní hrací doba tedy rozhodnutí nepřinesla. V prodloužení nakonec byli šťastnější hráči z města pod Ještědem, kterým důležitý bonusový bod vystřelil Adam Měchura.

„Těžký zápas, 5 na 5 se prakticky nehrálo. Po dlouhé době jsme si vyzkoušeli všechny další kombinace počtu hráčů na ledě. Pro kluky těžké utkání, které zvládli výborně v hlavě. Nenechali se rozhodit a v prodloužení jsme brali zasloužený bod navíc.“