Zasloužená výhra! Dorostenci v severočeské bitvě přetlačili Chomutov

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Sedmnáctka zvládla návrat do zápasového tempa na jedničku. V bitvě s Piráty nejprve prohrávala, jenže hned srovnala krok a po trefě Davida Putze ze druhé třetiny už vedení i díky přesvědčivému výkonu Čeňka Krátkého mezi tyčemi nepustila.

nadst. - 13. kolo, čtvrtek 30. ledna 2020

Branky a nahrávky: 14. Kříž (Hladík), 37. Putz (Hujer), 41. Rossmy (Hujer) – 13. Perný (Novotný, Skrutek). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 41:23. Rozhodčí: Luczków – Grundler, Sýkora. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Krátký (Franc) – Böhm, Hladík, Meisel, Patzelt, Šíma, Culek – Hujer (A), Putz, Vodlan, Fiala, Jenčovský (C), Kříž, Leden, Plos, Jobek, Rossmy, Gajda.

Piráti Chomutov

Ciple (Bajgar) – Poch, Frollo, Perný, Husinecký, Rykl, Jenček – Badinka, Döring (A), Skrutek, Šugár, Šilar (A), Czingel, Mahmutović, Vostiňák, Čech (C), Novotný, Ekrt, Rindoš.

Utkání začalo pěkně zostra. Sami před chomutovským brankářem Ciplem se hned v úvodních desítkách sekund zjevili Petr Gajda s Lukášem Plosem, jenže oba ztroskotali na betonech. Piráti si na svoji příležitost počkali "až" do čtvrté minuty, ale stála za to. Ondřej Čech svojí dorážkou trefil tyčku a Tygři měli štěstí, že kotouč nepřekročil brankovou čáru. Stejný hráč se snažil z úhlu doklepnout puk do odkryté branky po odrazu od zadního hrazení a znovu nechybělo mnoho.

Když hosté dostali k dispozici první přesilovku, zužitkovali ji bleskově. Dominik Perný vystřelil švihem z vrcholu kruhů a trefil se do horní poloviny klece - 0:1. Hned po třiceti vteřinách si ovšem šelmy připravily odpověď! Hladíkovo nahození přistálo před hokejkou Filipa Kříže, jenž zblízka pohotově prostřelil Cipla - 1:1.

Ve druhé části Liberečtí dobývali soupeřovo obranné pásmo a k vidění byla tahanice o každý metr ledu. Naši hokejisté měli herně navrch, leč museli si dávat pozor také na zadní vrátka. Chomutov trpělivě čekal na příležitosti k brejkům a neostýchal se je využít. Skvělý Čeněk Krátký ovšem podržel svůj tým při únicích Čecha i Mahmutoviće.

Tlak se svěřencům Richarda Loba zúročil v přesilové hře. Jakub Hujer vystřelil od modré a po zásahu Ciplových betonů snadno trefil odkrytou klec David Putz - 2:1! Také Piráti mohli bleskově vyrovnat. Zabránil jim v tom Ondřej Šíma, který rozhodil do poloprázdné klece dorážejícího Jenčka. Závěr prostřední třetiny byl pořádně divoký. Daleko od zvýšení nebyl po přihrávce Benneta Rossmyho zpoza klece Milan Jobek, zblízka ale mířil jen do Cipleho.

Hned po návratu z kabin domácí odskočili. Bennet Rossmy ukázal skvělou individuální akci a nasměroval touš mezi nohy gólmana - 3:1. V další šanci Mikuláš Jenčovský využil chybného vyjetí brankáře, Jakub Hladík poté před odkrytou klecí nestihl zasáhnout rychlý puk. Nejblíže ke snížení byl chomutovský Miroslav Czingel, Čeněk Krátký však předvedl další výborný zákrok a ránu z mezikruží za svá záda nepustil! Definitivní klid mohl naopak Tygrům dodat v dorostu debutující Samuel Fiala, Ciple ho ale nenechal bekhendový blafák úspěšně dokončit.

Na vítězi utkání už to každopádně nic nezměnilo, Liberec přehrál Piráty 3:1!

Richard Lobo
„Z naší strany to bylo zvládnuté utkání. Musím kluky pochválit, snažili jsme se hrát hokej. Zápas se odehrával v naší režii, a přestože měl Chomutov mnoho gólových příležitostí z brejků, podržel nás výtečný brankář. V závěru jsme si už výsledek pohlídali. Těší nás, že se ve hře objevily věci, které chceme i v tréninku. Je důležité, že si kluci věří a chtějí hrát.“

nadst. - 13. kolo, čtvrtek 30. ledna 2020

Piráti Chomutov