Zážitek pro fanoušky hokeje i bojových umění. Dorost ve tvrdé bitvě těsně podlehl Plzni

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V 9. kole nadstavby naši dorostenci přivítali jednoho ze spolufavoritů soutěže – plzeňskou Škodovku. A hrálo se ve stylu play-off! Hráči obou týmů si nic nedarovali a kromě skvělého hokeje si na své přišli i milovníci bojových umění. Za Liberec se gólově prosadil jen Tomáš Prokůpek, což na bodový zisk nakonec těsně nestačilo. Rozhodčí v utkání rozdali 31 trestů.

nadst. 9, čtvrtek 20. ledna 2022

Branky a nahrávky: 21. Prokůpek (S.Jansa) – 18. Skala (J.Kučera, Mazanec), 39. Mazanec (Reiser, Hofrajtr). Vyloučení: 15:16. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:24.

Hambálek (Petříček) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Průšek, Macháček, Ficenec, Král – T. Kučera, Hrabčák, Fiala (A), Hois (A), Vološín, Špilka, S. Jansa, Janata (C), Prokůpek.

HC Škoda Plzeň

D. Jansa (Mařík) – Jiříček, Lučan (A), Buzek, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Mazanec (C), Reiser, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, J. Kučera, Makovec.

V první části byla nebezpečnější Škodovka, která našemu týmu dovolila jen dvě střely na branku. Tygry ovšem držel skvělý Vojtěch Hambálek, který pochytal několik nebezpečných dorážek a jednou za něj zastoupila tyč. Přesto se indiáni prosadili, když do sítě propadla střela Tomáše Skaly z prostoru za kruhy - 0:1.

Do druhé třetiny Liberečtí vstoupili ve velkém stylu a rychle vyrovnali. Krásnou zadovku Samuela Jansy si našel Tomáš Prokůpek a trefil odkrytou část brány - 1:1. Hostům mohl vrátit vedení Beran, jenže v úniku ztroskotal na Hambálkovi. Následně vygradovaly emoce, které plály už od začátku duelu. Po šanci Plzně se strhla hromadná mela, ve které se utvořilo několik dvojiček. Nejvíce pozornosti na sebe strhl souboj Matouše Jakubce s Tomášem Skalou. Oba hráči se shozenými rukavicemi předvedli bitku, která je obvykle k vidění spíše v NHL a zápas pro ně skončil.

Trenér Milan Plodek o emocích v zápase

„K hokeji to patří. Plzeňští hráči ani naši si nenechali nic líbit. Už to spěje k play-off, emocí asi bude ještě přibývat. Nic proti tomu nemám, hráčům to nezakazuji.“

Poté se ale hrál znovu hokej a Západočeši si vzali zpět náskok. Z mezikruží se v přesilovce do šibenice trefil Aleš Mazanec - 1:2. Ve třetím dějství se Bílí Tygři snažili o zvrat, přes pečlivě bránící Plzeň si ale vyložených příležitostí moc nevypracovali. V největší šanci neuspěl u tyčky Matěj Hájek, Vojtěch Hambálek na druhé straně krotil nebezpečné brejky. V samotném závěru ještě náš tým zkusil hru bez gólmana, nakonec se však musel přece jenom smířit s prohrou.

Milan Plodek
„Možná se opakuju, ale zase to byl velice kvalitní zápas. Hodně se bruslilo, byla tam agresivita, připomínalo to zápas play-off. Dobře jsme se s tím rvali, šance byly na obou stranách. Bohužel jsme o jeden gól prohráli, ale kluky jsme pochválili. Takhle si naši hru představujeme.“

František Bombic
„Bylo to hodně bojovné a soubojové, jako každé utkání s Libercem. Byl to kvalitní zápas. Přijeli jsme v oslabené sestavě a myslím si, že jsme podali slušný výkon.“

nadst. 9, čtvrtek 20. ledna 2022

HC Škoda Plzeň