Branko Radivojevič: Postup byl naším jednoznačným cílem

Date of publication Author Dominik Jakubec, Jan Čermák

Lorenskog - Na ledě norského Lorenskogu čekal naše hráče velmi těžký souboj. V čele s novým kapitánem Brankem Radivojevičem museli bojovat o postup ze skupiny Ligy mistrů. "Nakonec to bylo trošku s odřenýma ušima, ale i to se počítá," usmívá se slovenský útočník.

Podařilo se vám postoupit, považoval jsi to ve funkci kapitána za první metu?
Bylo naším jednoznačným cílem postoupit. Sice to nakonec bylo trošku s odřenýma ušima, ale i to se počítá. (úsměv) Musíme to akceptovat, je tu nový tým a stále se trošku hledáme a sehráváme. Navíc máme nějaká zranění... Ale musíme se s tím vypořádat.

Utkání však i přes vaši převahu nabídlo docela drama...
Jsme opět u toho. Hra není špatná, ale naší největší slabostí je neproměňování šancí. Zase jsme měli přes čtyřicet střel, spoustu tutovek, ale nepadá nám to tam. Věřím, že když tohle zlomíme, budeme vyhrávat.

Ještě po druhé třetině to vypadalo, že si náskok uhlídáte, čím to bylo, že se soupeř nakonec natahoval po vyrovnání?
Dva nula není nikdy rozhodnutý zápas. Rozhodně to nebylo tak, že bychom jen bránili výsledek. Najednou padl gól, což soupeře vždy nakopne, a vycítili šanci. Ale myslím si, že jsme to i tak odehráli docela dobře. Byly tam nějaké chybky, ale z těch se musíme poučit. Teď už se naplno soustředíme na Karlovy Vary.

Zmiňoval jsi problémy s produktivitou. Myslíš, že by týmu pomohlo utkání, kde by se konečně dokázal víc prosadit?
Jeden zápas by to asi neřešil, budeme potřebovat více než jen jeden. Ale už se nám kluci začínají probouzet, třeba Sváča s Buldou už se prosazují. Až se to začne dařit všem, bude to najednou pro celý mančaft jednodušší. Do té doby holt musíme pořádně dřít.

Branko Radivojevič se snaží setřást protihráče

Vaše spolupráce s Vladimírem Svačinou jinak klape, jako byste spolu hráli léta. Čím to je?
Něco jsme si k tomu i řekli. Je vidět, že se to postupně zápas od zápasu zlepšuje. Sváča začal víc chápat náš systém a díky tomu to je opět mnohem snazší. Snad nám bude souhra klapat i dál.

Brali jste to také tak, že jste se chtěli výhrou odrazit do startu extraligy?
Byla to taková generálka na extraligu, to je pravda. Je škoda, že jsme nedali víc branek, psychicky by nám to velmi pomohlo. Víme, kde nás tlačí bota, ale důležité je, že si šance vytváříme. Až vyřešíme problém s produktivitou, bude to dobré.

Změnila se pro tebe nějak role tím, že je z tebe kapitán?
Myslím si, že tu máme víc starších kluků a každý, kdo chce něco říct, tak to v kabině řekne. Není to o tom, že bych najednou mluvil jen já. Pokračuje to zkrátka podobně, jako v minulé sezoně.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři